• Informacje na temat:

  wakacje dla studenta

Artykuły na temat: wakacje dla studenta
 • Co roku ponad pół miliona Polaków szuka pracy na wakacje. Większość chce zasilić swój budżet, a niektórzy liczą też na pracę na dłużej. Co się zmieniło na korzyść w umowach okresowych i zleceniach? Przeczytaj!

 • 3,8 tys. zł na rękę to zbyt mało. Studenci nie chcą iść do wojska

  MON prognozowało, że w sześciotygodniowym szkoleniu wojskowym podczas wakacji weźmie udział 10 tys. studentów. Ostatecznie będzie ich tylko 3,5 tys.

 • ...krajach nie są wygórowane, ale dla Polaków mogą się okazać poważnym wydatkiem. Zdarza się, że z konieczności trafiamy do prywatnej placówki medycznej (np. gdy innej nie ma w pobliżu), która nie jest objęta systemem EKUZ. Dlatego wyjeżdżając poza granice kraju, warto zabrać ze sobą nie tylko europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego, ale także polisę turystyczną. Turystyczne ubezpieczenie...

 • Czy warto wynająć mieszkanie lub pokój studentom?

  Mieszkania dla studentów - te słowa każdej jesieni wpisują w wyszukiwarki tysiące młodych ludzi. Równie wiele osób poszukuje pokoju do wynajęcia. Zdawałoby się, że przy takim popycie właściciele mieszkań na wynajem będą prześcigać się w skierowanych do studentów atrakcyjnych ofertach. Tymczasem w niejednym właścicielu słowo "student" natychmiast budzi obawy i niechęć. Czy słusznie?

 • 60 proc. studentów dorabia po zajęciach. Większość pracuje na umowę-zlecenia

  Prawie co trzeci student ma stałą pracę. Tyle samo studentów dorabia dorywczo. Ponad 40 proc. z tych, którzy jednocześnie uczą się i studiują, karierę zawodową rozpoczęło już na pierwszym roku – wynika z badania SW Research dla Job Square.

 • Czas studiów to pierwszy poważny etap, w którym młodzi ludzie uczą się, jak gospodarować pieniędzmi. Finansowa strona życia studenta zależy od wielu czynników, w tym od wybranej uczelni, jej ewentualnych kosztów, trybu studiowania, stypendiów, a także lokum i pracy.

 • Studenci deklarują chęć powrotu do Polski, ale jeszcze nie teraz

  ...wakacje. To także absorbcja studentów brytyjskich przez polskie firmy - dodaje. - Uważam, że praca w instytucjach rozwiniętego i dojrzałego państwa jakim jest Wielka Brytania, to ogromna wartość dla(...). PEF jest organizowane przez studentów dla studentów. To korzyść z jednej strony dla zaangażowanych w przygotowania, z drugiej dla uczestników, bo forum staje się nie tylko miejscem wymiany myśli, ale...

 • Polacy oszczędzają na urlop co najmniej przez pół roku. Problemy finansowe bywają głównym powodem rezygnacji z wakacji.

 • Praca w wakacje: Jak dorobić, mając "naście" lat?

  ...opiekunów dzieci, a powierzone im zajęcia nie mogą powodować zagrożenia dla ich życia, zdrowia i rozwoju psychofizycznego oraz powinny być świadczone na rzecz podmiotów prowadzących działalność(...) radca Witkowski. Co można zrobić, aby zarobić? Na zarabianie w wakacje najczęściej decydują się właśnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a więc osoby w wieku 16-19 lat. Jakie zajęcia są wśród...

 • Dorabiający student nie musi pozbawić rodziców prawa do ulgi na dziecko

  Rodzice studenta, który dorabiał sobie wyłącznie za granicą, nie tracą prawa do ulgi na dziecko - zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Do utraty ulgi konieczne jest także uzyskanie dochodu w Polsce. I nie ma znaczenia, że student zarobił więcej niż wynosi obecnie obowiązująca kwota wolna od podatku.