• Informacje na temat:

  wakat

Artykuły na temat: wakat
 • Niemcy: Rekordowa liczba wakatów

  ...z IAB. - W ciągu jednego roku liczba wakatów wzrosła w nim prawie o jedną trzecią - dodał. Przemysł przetwórczy, czyli wytwarzający i przetwarzający dobra produkcyjne w zakładach i fabrykach, zgłosił...

 • Gigantyczna dziura na rynku zawodowych kierowców

  Ze względu na brak kierowców blisko dwie trzecie firm transportowych ma problemy z zapełnieniem grafiku przewozów. Niedobory kadrowe sięgają 100 tys. wakatów, a co roku branża mogłaby zatrudnić 30-40 tys. osób.

 • Boom na programistów w Polsce - wolnych 50 tys. wakatów

  ...​Zdaniem ekspertów nasz kraj potrzebuje przynajmniej 12 lat na rozwiązanie problemu z niedoborem specjalistów IT, alarmują eksperci. Tymczasem maleje deficyt programistów w innych krajach Unii Europejskiej. Zgodnie z najnowszymi danymi, do 2020 roku wyniesie on nie 1 mln a 600 tys. wakatów.

 • Koniunktura na pracę przełamuje sezonowe czynniki

  będzie nadal pozostawało obsadzenie wakatów, a także zasypywanie różnic pomiędzy zachodnimi i wschodnimi regionami.

 • W branży transportowej jest 100 tys. wakatów

  Branża transportowa boryka się z brakami kadrowymi, które sięgają nawet 100 tys. wakatów dla zawodowych kierowców. Eksperci alarmują, że jeśli problem będzie się zaostrzał, może zahamować rozwój polskich przedsiębiorstw, które są rosnącą potęgą na unijnym rynku. Dodatkową trudnością dla branży są unijne przepisy. Z drugiej strony pojawiają się nowe rozwiązania, takie jak telematyka, która może...

 • Rada nadzorcza ZUS przyjęła dymisję wiceprezes E. Łopacińskiej

  Rada nadzorcza ZUS przychyliła się do wniosku o dymisję wiceprezes ZUS Elżbiety Łopacińskiej i powołała Michała Możdżonka na członka zarządu, który będzie zajmować się sprawami informatycznymi.

 • "Gazeta Wyborcza": Maszynistę zatrudnię. 2 tys. wakatów

  Ponad połowa maszynistów kolejowych w Polsce zbliża się do wieku emerytalnego. Przewoźnicy zgłaszają, że brak im około 2 tys. osób do kierowania pociągami. Bywa więc, że maszynistami muszą się dzielić - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • Plany w zakresie zwiększenia zatrudnienia są na niemal najwyższym poziomie w historii, ale na razie nie przekłada się to na wzrost nacisków na podwyższenie płac - wynika z badania koniunktury NBP.

 • Policja szuka pracowników. A wakatów nie ubywa

  W tym roku padnie rekord przyjęć do służby w policji. W całej Polsce na chętnych czeka aż 5560 wolnych etatów. Nie oznacza to jednak, że w ten sposób zniknie prawie 5 tys. wakatów w policji.

 • Wczorajszy odczyt inflacji CPI z USA okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, co ugruntowało przekonanie, że rynki nie muszą się bać przyspieszenia tempa normalizacji polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną.