• Informacje na temat:

  wakat

Artykuły na temat: wakat
 • W branży transportowej jest 100 tys. wakatów

  Branża transportowa boryka się z brakami kadrowymi, które sięgają nawet 100 tys. wakatów dla zawodowych kierowców. Eksperci alarmują, że jeśli problem będzie się zaostrzał, może zahamować rozwój polskich przedsiębiorstw, które są rosnącą potęgą na unijnym rynku. Dodatkową trudnością dla branży są unijne przepisy. Z drugiej strony pojawiają się nowe rozwiązania, takie jak telematyka, która może...

 • Gigantyczna dziura na rynku zawodowych kierowców

  Ze względu na brak kierowców blisko dwie trzecie firm transportowych ma problemy z zapełnieniem grafiku przewozów. Niedobory kadrowe sięgają 100 tys. wakatów, a co roku branża mogłaby zatrudnić 30-40 tys. osób.

 • "Gazeta Wyborcza": Maszynistę zatrudnię. 2 tys. wakatów

  Ponad połowa maszynistów kolejowych w Polsce zbliża się do wieku emerytalnego. Przewoźnicy zgłaszają, że brak im około 2 tys. osób do kierowania pociągami. Bywa więc, że maszynistami muszą się dzielić - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • Koniunktura na pracę przełamuje sezonowe czynniki

  będzie nadal pozostawało obsadzenie wakatów, a także zasypywanie różnic pomiędzy zachodnimi i wschodnimi regionami.

 • Policja szuka pracowników. A wakatów nie ubywa

  W tym roku padnie rekord przyjęć do służby w policji. W całej Polsce na chętnych czeka aż 5560 wolnych etatów. Nie oznacza to jednak, że w ten sposób zniknie prawie 5 tys. wakatów w policji.

 • Rada nadzorcza ZUS przyjęła dymisję wiceprezes E. Łopacińskiej

  Rada nadzorcza ZUS przychyliła się do wniosku o dymisję wiceprezes ZUS Elżbiety Łopacińskiej i powołała Michała Możdżonka na członka zarządu, który będzie zajmować się sprawami informatycznymi.

 • Niemcy szukają rąk do pracy. Rekordowo dużo wakatów

  Ostatni kwartał 2016 roku zakończył się rekordową liczbą wakatów. Na obsadzenie czeka ponad milion miejsc pracy (1,044 mln) - o 6 tys. więcej niż w rekordowym ostatnim kwartale 2015 roku - donosi Instytut Badań nad Rynkiem Pracy (IAB) w Norymberdze. 81 procent wakatów jest natychmiast do dyspozycji - to kolejny rekord. - Dane IAB wskazują na utrzymujący się dobry trend na rynku pracy - mówi...

 • Plany w zakresie zwiększenia zatrudnienia są na niemal najwyższym poziomie w historii, ale na razie nie przekłada się to na wzrost nacisków na podwyższenie płac - wynika z badania koniunktury NBP.

 • Zmiany na polskim rynku pracy - presja płacowa i 100 tysięcy wakatów

  Podobnie jest również wśród informatyków, czyli specjalistów. Mówi się o ponad 100 tysiącach wakatów, głównie w produkcji, usługach i budownictwie. Z drugiej strony istotna jest też rosnąca presja(...) to głównie pracownicy z Ukrainy, których obecnie na polskim rynku jest już kilkaset tysięcy. Bez nich liczba wakatów wynosiłaby obecnie prawie milion. Ta sytuacja jest bardzo złożona i będzie...

 • Wczorajszy odczyt inflacji CPI z USA okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, co ugruntowało przekonanie, że rynki nie muszą się bać przyspieszenia tempa normalizacji polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną.