• Informacje na temat:

  wal martu

Artykuły na temat: wal martu
 • Wal-Mart zamknie 269 sklepów, zwolni 16 000 osób

  Amerykańska sieć handlowa Wal-Mart w ramach restrukturyzacji zamknie 269 placówek, co spowoduje zwolnienie ok. 16 000 zatrudnionych (ok. 8000 w USA). Wal-Mart uwzględniając obroty, jest największą globalną firmą handlu detalicznego.

 • Wal-Mart: Właściciele tracą miliardy po negatywnych prognozach

  Właściciele Wal-Martu stracili 11 mld dolarów po negatywnych prognozach odnośnie do zysku detalicznego. Te, dla sieci sklepów w 2016 roku mają spaść o 12 proc.

 • Ekonomiści boją się imigrantów. Polityka otwartych granic pomoże, czy zaszkodzi gospodarce?

  ...się drzwi amerykańskiego Wal-Martu, a przed Ukraińcami drzwi polsko-portugalskiej Biedronki. Powolutku do celu Ludzie codziennym życiem demonstrują swoją akceptację dla imigrantów. Nawet jeśli(...) najwydajniejsi. Załóżmy, że Kowalski i Nowak w zależności od potrzeb albo zbierają truskawki, albo łowią ryby. Nawet jeśli Kowalski jest w obu tych pracach wydajniejszy, to - jak głosi teoria przewagi...

 • Czy Chińczycy mówią prawdę?

  Jeden fakt, a interpretacji kilka: PKB Chin za trzeci kwartał zwiększył się o 6,9 proc. Wynik jest lepszy od prognoz, czyli plus dla Chin. Jednak są to najgorsze dane od sześciu lat - czyli minus.

 • Kapitalizm bez etatu, człowiek bez zajęcia

  ..., którzy podnoszą standard życia tysięcy ludzi. A także przedsiębiorcy czy menedżerowie, którzy - jak na przykład twórcy Wal-Martu - wprowadzili w życie usprawnienie, dzięki któremu mogli, ku uciesze(...) się niepotrzebni. Atakowali więc fabryki i rozbijali krosna w nadziei, że właściciel nie sprowadzi nowych. I praca nadal będzie. Dziś wiemy, że ich opór był bezcelowy. Co więcej, w długiej...

 • Pierwsza reakcja na wczorajszy zapis protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej (minutes) był pozytywny, jednak dzisiaj rynek nie wydaje się żyć podwyżką we wrześniu, chociaż podwyżka pod koniec roku nadal wydaje się być w grze. Oficjela FED pozostaje ostrożna wobec odbicia inflacji, jednak członkowie są mocno podzieleni. Wskazują na czynniki ryzyka, które zwłaszcza w długim terminie mogą mieć wpływ na rodzimą gospodarkę.

 • Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy starali się złapać równowagę po wczorajszej przecenie. Było to o tyle oczekiwane, że była ona spowodowana bardziej strachem niż konkretnymi zdarzeniami.

 • Cztery złote za dolara w zasięgu ręki

  W zasięgu ręki są cztery złote za dolara nie cieszy tych, którzy muszą pośpiesznie kupować dolary. Dzisiaj wykres wybił się po południu w rejony 3,9950, za chwilę pewnie czeka nas test "czwórki".

 • Nie ma miejsca dla Wal-Martu na polskim rynku

  Plotki o wejściu amerykańskiego giganta do Polski pojawiają się regularnie. W ostatnim czasie mówiło się, że planuje przejąć sieć hipermarketów Real. Zdaniem Andrzeja Falińskiego z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji ekspansja Wal-Martu na polskim rynku raczej nie jest możliwa. - Nie ma kogo przejąć - uważa.

 • Wal-Mart w Polsce?

  Koncern Wal-Mart Stores planuje rozszerzyć działalność międzynarodową o Europę Środkową i Wschodnią - poinformował wczoraj "Financial Times". Polska, obok Węgier i Rosji, znalazła się na liście najatrakcyjniejszych lokalizacji dla rozwoju tej największej na świecie sieci handlowej, chociaż obecni są tu już wszyscy czołowi międzynarodowi gracze.