• Informacje na temat:

  waldemar pawlak

Artykuły na temat: waldemar pawlak
 • Wicepremier Pawlak o pensjach Polaków

  Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak opowiada się za powiązaniem wzrostu płacy minimalnej ze wzrostem PKB, aby ludzie o najniższych dochodach mogli skorzystać na rozwoju gospodarczym. Taką propozycję jego resort zamierza złożyć w Komisji Trójstronnej.

 • Pawlak: Na chińskim rynku jest miejsce na polskie produkty

  Na chińskim rynku jest miejsce na wiele polskich produktów - uważa prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy, były premier Waldemar Pawlak, który wziął udział w konferencji Invest in China.

 • Nie można rezygnować z aktywnej walki z bezrobociem. Drastyczne zmniejszanie przez Ministerstwo Finansów środków na Fundusz Pracy doprowadzi do wzrostu bezrobocia - uważa wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

 • W. Pawlak: Można całkiem znieść wiek emerytalny

  PiS żąda rozszerzenia wrześniowego referendum o trzy dodatkowe pytania. Prawo i Sprawiedliwość chce, żeby zapytać Polaków o wiek emerytalny. Waldemar Pawlak uważa, że można dopuścić do wcześniejszego przechodzenia na emeryturę, o ile osoba sama ją wypracuje i na nią odłoży.

 • Rząd da nawet 1500 złotych na rękę

  ...- Rada Ministrów wyda rozporządzenie ustalające płace minimalną w 2012 r. na proponowanym wcześniej poziomie 1500 zł - powiedział minister gospodarki Waldemar Pawlak.

 • "Sieci": Gazowy walkower

  Tygodnik "Sieci" opisał kulisy podpisania w 2010 r. niekorzystnej dla Polski umowy gazowej; dotarł do niejawnych instrukcji negocjacyjnych przyjmowanych przez rząd PO-PSL.

 • "Niestabilna sytuacja powinna skłaniać do odłożenia wydłużania wieku emerytalnego"

  W ocenie wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka obecna niestabilna sytuacja na rynku pracy powinna skłaniać do odłożenia w czasie rozpoczęcia procesu wydłużania wieku emerytalnego do 67. roku życia.

 • Rada nadzorcza PAIiIZ odwołała ze stanowiska prezesa Sławomira Majmana

  Rada Nadzorcza PAIiIZ odwołała ze stanowiska prezesa Sławomira Majmana; obowiązki szefa agencji będzie pełnił Bartłomiej Pawlak - poinformował w poniedziałek Departament Informacji i Komunikacji Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 • ​Studia praktyczne jedynie w teorii

  ...to możliwe, o tyle w przypadku zaocznych nie wiemy, jak to zorganizować. Przecież nasi studenci często pracują. Nie mają czasu na to, aby trzy miesiące poświęcić na praktykę - stwierdza Waldemar(...). konkretnie godzin - wyjaśnia Waldemar Tłokiński. To może stanowić pole do nadużyć i oferowana różnej jakości praktyk na poszczególnych uczelniach. Przy czym nie wszyscy idą na skróty. - Do tej pory...

 • Śledztwo ws. umowy gazowej z Rosją

  Od września warszawska prokuratura prowadzi śledztwo ws. przekroczenia uprawnień i niedopełniania obowiązków służbowych w 2010 r., w związku z negocjowaniem i podpisaniem niekorzystnej dla Polski oraz sprzecznej z prawem UE umowy na dostawy do Polski rosyjskiego gazu. Umowy handlowe z Gazpromem są niestety owiane tajemnicą.