• Informacje na temat:

  walk na ukrainie

Artykuły na temat: walk na ukrainie
 • Prosto z armii do pracy przy Euro-2012

  Jest wyzwanie, więc resort transportu kipi nowymi pomysłami. Ministerstwo obiecuje walkę z biurokracją przy budowie dróg. Plan jednak nie ruszy bez robotników. Pomogą byli żołnierze.

 • Polski węgiel nie pomoże Ukrainie

  Ukraina: Stan kryzysowy to ponowne zwrócenie uwagi na konflikt w Donbasie. Rząd Ukrainy podjął w środę decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w sektorze energetycznym.

 • Imigranci w Polsce. Ubyło 20 tys. Ukraińców

  ...do Polski przyciągają znacznie wyższe niż nad Dnieprem wynagrodzenia. W parytecie siły nabywczej (czyli wynagrodzenia oraz koszty życia w obu krajach) w Polsce są one trzy razy większe niż na Ukrainie(...) pracowników spoza Unii Europejskiej. W styczniu 2020 duży rynek niemiecki również dołączy do walki o pracowników z Ukrainy. To co my jako Polska powinniśmy zrobić, aby zapobiegać odpływowi tych pracowników, to...

 • Ukraina: Amerykański funduszu zablokuje redukcję długu

  Sytuacja gospodarcza naszego sąsiada staje się dramatyczna. Ukraina stoi na progu niewypłacalności, dlatego musi nakłonić międzynarodowych wierzycieli do redukcji swojego zadłużenia. Zdaniem analityków nie będzie to łatwe.

 • Ranking talentów IMD: Polska pośrodku stawki

  ...zidentyfikować, ocenić i rozwinąć. Jeśli firmy tego nie zrozumieją i nie postawią HR wyżej w firmowej strategii, to przegrają walkę o pracowników - alarmuje Marcin Orocz z BPSC. Kłopot...

 • Poważny deficyt węgla na Ukrainie

  Elektrownie na Ukrainie cierpią na poważny deficyt węgla. W poniedziałek w Kijowie zebrał się sztab kryzysowy, który zaproponował rządowi wprowadzenie stanu wyjątkowego w sektorze energetycznym. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w najbliższym czasie.

 • W tym roku przybędzie nam nawet 100 tys. miejsc pracy

  ...forma walki z bezrobociem. Z naszych doświadczeń wynika, że nawet co druga przeszkolona osoba jest w stanie powrócić na rynek pracy i podejmować efektywne starania o zatrudnienie. Brak dodatkowych(...) 100 tyś miejsc prac W tym roku naturalny okres pobudzenia na rynku pracy w okresie letnim zostanie wzmożony przez organizację Mistrzostw Europy w piłce nożnej na boiskach w Polsce i na Ukrainie. Euro...

 • Kto kupi Ukrainę?

  Na Ukrainie korupcja stała się nieodzownym elementem codzienności. Jej źródłem jest sposób przeprowadzenia zmiany ustrojowej, a antidotum nie zna nawet Leszek Balcerowicz.

 • Fanatycy pracy

  Pogorzelskiego w Big Five X są związane z rozwojem firmy: - Tworzymy nowe oddziały oraz zdobywamy klientów na kolejnych rynkach międzynarodowych, ostatnio między innymi na Ukrainie. Marek Kobielski, prezes(...) czytam, a moją pasją są między innymi zagadnienia związane ze stosunkami międzynarodowymi. Brzmi niewątpliwie rozsądnie. Niestety, to efekt przykrych doświadczeń. Kilka lat temu stres i ciągła walka...

 • Załamanie rynku na Ukrainie

  Dramatycznie spadają obroty w handlu Polski z Ukrainą. Mówił o tym w radiowej Jedynce prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.