• Informacje na temat:

  walka na ukrainie

Artykuły na temat: walka na ukrainie
 • Walkę o Ukraińców przyjdzie nam toczyć nie tylko z Niemcami

  ...jest ryzykiem dla pozostałych krajów zabiegających o imigrantów. Z kolei zasoby na Ukrainie zostały wyczerpane. Ludzie, którzy chcieli wyjechać za pracą, już to zrobili. Mamy więc obecnie do czynienia z rywalizacją międzynarodową i podbieraniem sobie pracowników - komentuje Jacek Opala. Przykład Czechów to sygnał, że rywalizacja o kadry w Europie zaczyna przybierać na sile. Walka o Ukraińców...

 • Ukraina: Bogate regony chcą systemu federalnego

  Pomagamy Ukrainie przede wszystkim w walce z korupcją, reformie finansów i decentralizacji, służymy także pomocą finansową - mówi PAP wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. wsparcia reform na Ukrainie Artur Radziwiłł.

 • Prosto z armii do pracy przy Euro-2012

  Jest wyzwanie, więc resort transportu kipi nowymi pomysłami. Ministerstwo obiecuje walkę z biurokracją przy budowie dróg. Plan jednak nie ruszy bez robotników. Pomogą byli żołnierze.

 • Dziś oficjalną, dwudniową wizytą rozpoczyna w Polsce prezydent Ukrainy. Oprócz spraw politycznych, ważne miejsce zajmą zagadnienia gospodarcze.

 • Imigranci w Polsce. Ubyło 20 tys. Ukraińców

  ...do Polski przyciągają znacznie wyższe niż nad Dnieprem wynagrodzenia. W parytecie siły nabywczej (czyli wynagrodzenia oraz koszty życia w obu krajach) w Polsce są one trzy razy większe niż na Ukrainie...

 • Kto kupi Ukrainę?

  Na Ukrainie korupcja stała się nieodzownym elementem codzienności. Jej źródłem jest sposób przeprowadzenia zmiany ustrojowej, a antidotum nie zna nawet Leszek Balcerowicz.

 • Ranking talentów IMD: Polska pośrodku stawki

  Jak wynika z najnowszego raportu IMD World Talent. Nasz kraj ma niezły poziom edukacji oraz niskie koszty życia to nasze najmocniejsze atuty w walce o talenty. W ogólnym rankingu Polska zajęła 32 miejsce na 61 sklasyfikowanych państw. Niestety w obszarze szkoleń pracowników zajęliśmy dalekie, 42 miejsce a w obszarze umiejętności rozwijania i przyciągania talentów, ostatnią 61 pozycję.

 • MFW: Możliwe wycofanie trzeciej transzy kredytu dla Ukrainy?

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy dostrzega zachodzące na Ukrainie postępy. Jednocześnie ocenia, że walka z korupcją toczy się zbyt wolno. Dlatego odłożył do września przyznanie wsparcia finansowego, na które czeka kraj, wymagający odbudowy i wprowadzenia dalszych zmian.

 • Fanatycy pracy

  Pogorzelskiego w Big Five X są związane z rozwojem firmy: - Tworzymy nowe oddziały oraz zdobywamy klientów na kolejnych rynkach międzynarodowych, ostatnio między innymi na Ukrainie. Marek Kobielski, prezes(...) czytam, a moją pasją są między innymi zagadnienia związane ze stosunkami międzynarodowymi. Brzmi niewątpliwie rozsądnie. Niestety, to efekt przykrych doświadczeń. Kilka lat temu stres i ciągła walka...

 • Załamanie rynku na Ukrainie

  Dramatycznie spadają obroty w handlu Polski z Ukrainą. Mówił o tym w radiowej Jedynce prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.