• Informacje na temat:

  walka z terroryzmem

Artykuły na temat: walka z terroryzmem
 • Polacy chcą służyć w niemieckiej policji

  ...zajmuje się ochroną stacji kolejowych, lotnisk i ambasad, prowadzi też rozpoznanie na terenach przygranicznych. Do jej obowiązków należy też walka z terroryzmem. W ramach Bundespolizei działa elitarna...

 • Setki tysięcy firm z nowymi obowiązkami. W imię walki z praniem pieniędzy i terroryzmem

  Eksperci nie mają wątpliwości: przeciwdziałać praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu trzeba z pełną stanowczością. Ale wielu z nich zastanawia się, czy w aż tak dużym stopniu musi to się odbywać kosztem firm. I czy na tych, którzy w krótkim czasie nie przygotują się na nowe przepisy, powinny być nakładane drakońskie kary.

 • Ekonomiści boją się imigrantów. Polityka otwartych granic pomoże, czy zaszkodzi gospodarce?

  ...osób. To, nawiasem mówiąc, więcej niż islamscy terroryści w sumie we wszystkich zorganizowanych w Europie zamachach. Walka z terroryzmem nie powinna być zatem walką z imigrantami, bo to źle postawiona(...) a terroryzmem zapewne istnieje, ale czy jest on tak istotny, jak się sądzi? I czy jest związany ze skalą migracji, a nie jej rodzajem? Na to dowodów nie ma. Co więcej, zapomina się, że źródła terroryzmu są...

 • Holenderska policja chce wykorzystać ptaki drapieżne, takie jak orły, do zapobiegania zamachom terrorystycznym z użyciem dronów. Niekonwencjonalne rozwiązanie jest teraz w fazie badań.

 • Informatycy zamiast agentów

  "Dołącz do cyberzespołu FBI i bądź najlepszy w tym, co robisz", zachęca amerykańskie Federalne Biuro Śledcze na swojej stronie rekrutacyjnej. Jeżeli chcesz chronić naród amerykański, posiadasz obywatelstwo Stanów Zjednoczonych oraz spełniasz wszystkie wymagania dotyczące niekaralności i wykształcenia, czuj się zaproszony. Oczywiście, jeśli pensja sięgająca nawet 160 tysięcy dolarów rocznie nie jest dla ciebie zbyt mała.

 • Państwo Islamskie najbogatszą organizacją terrorystyczną świata

  Państwo Islamskie miesięcznie czerpie dochody w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów z okupów i nielegalnej sprzedaży ropy - oświadczył amerykański podsekretarz stanu do spraw terroryzmu i wywiadu finansowego David Cohen.

 • Handel minerałami z obszarów ogarniętych konfliktami pod nadzorem

  Parlament Europejski poparł w głosowaniu projekt rozporządzenia UE, które ma celu powstrzymanie finansowania zbrojnych grup i działań przeciw prawom człowieka przez handel minerałami z obszarów ogarniętych konfliktami.

 • Finanse Watykanu trafiły pod lupę

  Komitet ekspertów Rady Europy ds. oceny systemów zwalczania procederu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu Moneyval pozytywnie ocenił reformy finansów Watykanu.

 • Jak pracuje watykański Urząd Nadzoru Finansowego

  Mniej gotówki przewożonej między Włochami i Watykanem - to efekt działalności Urzędu Nadzoru Finansowego Stolicy Apostolskiej. Nawiązał on już współpracę z wieloma krajami w zakresie walki z praniem brudnych pieniędzy i finansowaniem terroryzmu.

 • Niemcy: Będą ograniczenia w transakcjach gotówkowych

  Jak podał dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", rząd Niemiec zamierza wprowadzić limit w wysokości 5 tys. euro na transakcje finansowe w gotówce, aby ograniczyć zjawisko prania brudnych pieniędzy, co pozwoli na skuteczniejszą walkę z terroryzmem.