• Informacje na temat:

  wall street giełda

Artykuły na temat: wall street giełda
 • Strategia wynagrodzeń, która doprowadziła do bankructwa banki z Wall Street

  W marcu 2008 roku upadł najmniejszy z pięciu banków inwestycyjnych Wall Street - Bear Stearns. Spółka została przejęta przez konglomerat finansowy JP Morgan Chase.

 • Wall Street: Tąpniecie w obawie przed spowolnieniem na świecie

  Główne indeksy na Wall Street spadły w czwartek o ponad 2 procent. Powodem jest wzrost obaw o kondycję światowej gospodarki w związku z publikacją "minutes" z lipcowego posiedzenia Fed oraz powrót silnych spadków na chińskie giełdy.

 • Biedni pracujący. Harują, lecz nie stać ich na jedzenie i leki

  ...sytuację zmieniły dopiero zawirowania związane z  utratą zatrudnienia, chorobą lub kłopotami rodzinnymi. - To  był czas rozbudzonych apetytów na wysokie i szybkie zarobki.  Giełda w latach 90. kojarzyła się z kolejnym etapem rozwoju  ludzkości. W pracy dyskutowaliśmy o polskim Wall Street -  wspomina początki pracy w domu maklerskim Andrzej. Swoją  karierę zaczynał od obsługi klienta. Szybko...

 • Wall Street próbuje odrabiać straty, krach na giełdzie w Brazylii

  Indeksy na Wall Street notują niewielki wzrost po największych tegorocznych spadkach w środę. Inwestorzy obawiają się, że niepewna sytuacja polityczna w Waszyngtonie przesunie w czasie pro-wzrostowe reformy Białego Domu. Skandal polityczny w Brazylii wywołał tąpnięcie na tamtejszej giełdzie.

 • USA: Departament Pracy podał dane o bezrobociu

  ...i wyniosła 402 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 390 tys. wobec 396 tys. tydzień wcześniej po korekcie(...) pracy; średni taki okres dla bezrobotnych wynosi obecnie prawie 50 tygodni. Giełda papierów wartościowych w Nowym Jorku zareagowała umiarkowanym wzrostem na raport o spadku bezrobocia - wskaźnik Dow...

 • Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielką korektę po ostatnich rekordowych wzrostach indeksów, kiedy S&P 500 i Nasdaq, ustanowiły swoje historyczne maksima.

 • Liczba nowych bezrobotnych w USA wzrosła o 6 tysięcy

  Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 390 tys. wobec 396 tys. tydzień wcześniej po korekcie. Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wzrosła o 35 tys. i wyniosła 3,740 mln w tygodniu, który skończył się 19 listopada - podał Departament Pracy. Analitycy spodziewali się 3,650 mln osób. - - - - - - Na europejskich giełdach panują mieszane...

 • Podczas wczorajszej sesji na Wall Street miała miejsce ogromna wyprzedaż, gdzie ostatnio tak słaby dzień odbył się końcem lipca. Na giełdach w Europie również panują słabe nastroje, chociaż po wczorajszych gigantycznych spadkach, dzisiejsze zniżki wyglądają błaho. Wall Street wczoraj święciło mocnym, czerwonym kolorem.

 • Praca dla replikanta

  ...się najważniejszym zawołaniem tamtego czasu. W niespełna pół wieku później oburzeni w Europie, uczestnicy ruchu "Occupy Wall Street", mają dużo wolności, ale mało bezpieczeństwa bytowego jednostki(...) z komputerem jest coraz więcej, np. na rynku finansowym analitycy walutowi, giełdowi czy kredytowi powoli odchodzą w niepamięć. Na giełdach już dziś rządzą transakcje realizowane wyłącznie przez komputery...

 • Nerwowo było w poniedziałek na Wall Street, gdzie inwestorzy podjęli próbę przerwania spadków. Nie udało się. Sesja zakończyła się dużą przeceną. Jej konsekwencje powinny mocno niepokoić posiadaczy akcji.