• Informacje na temat:

  waloryzacja

Artykuły na temat: waloryzacja
 • Czynniki ekonomiczne, które mają wpływ na wysokość świadczeń dla seniorów, wskazują, że przyszłoroczna waloryzacja może być bardzo mała. Pojawiły się więc projekty podniesienia niskich rent i emerytur.

 • Rafalska: waloryzacja emerytur i rent będzie wyższa?

  Wskaźnik marcowej waloryzacji emerytur i rent prawdopodobnie wyniesie 2,9 proc. - mówiła wczoraj minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Waloryzacja będzie kosztowała budżet państwa ponad 5 mld zł.

 • Emeryci, którzy niecierpliwie czekają na coroczną podwyżkę swojego świadczenia, mogą być rozczarowani. Choć szczegóły marcowej waloryzacji jeszcze nie...

 • Rusza waloryzacja świadczeń emerytalno rentowych

  Od dziś zostaną zwaloryzowane wszystkie świadczenia emerytalno rentowe. Z powodu jednak deflacji, waloryzacja będzie niewielka i przeciętna emerytura może wzrosnąć zaledwie o 4 złote. Wyższe świadczenia otrzymają zarówno otrzymujący rentę i emeryturę z ZUS, jak i z KRUS.

 • Waloryzacja procentowa oznacza, że przy obliczaniu podwyżek pomnożono dotychczasowe kwoty emerytur i rent brutto przez nowy wskaźnik...

 • Waloryzacja emerytur: Więcej emerytów otrzyma gwarantowaną minimalną podwyżkę

  W 2017 roku wskaźnik waloryzacji emerytur i rent wyniesie 0,44 proc - wynika z notatki sporządzonej dla minister Elżbiety Rafalskiej.

 • Waloryzacja, która naliczana jest od 1 marca, niestety wygląda bardzo skromnie. Wynosi jedynie 0,24 proc. Inflacja jest bowiem ujemna, a realny wzrost wynagrodzeń osiągnął 4,2 proc. Na waloryzację(...) brutto. Przy świadczeniu 2,5 tys. zł – 6 zł itd. Waloryzacja obejmuje wszystkich, którzy na ostatni dzień lutego mają ustalone prawo do emerytury, renty czy wypłaty przedemerytalnej. Nie ma znaczenia od...

 • Waloryzacja emerytur i rent w 2019 r.

  Z dniem 1 marca 2019 r. wszystkie emerytury i renty, do których prawo powstało/powstanie przed tym dniem, ulegną zwiększeniu za sprawą waloryzacji. Jak co roku zostanie ona przeprowadzona z zastosowaniem wskaźnika waloryzacji, jednak tym razem z gwarantowaną kwotą wzrostu. Z założenia minimalny wzrost świadczenia wyniesie 70 zł, choć w niektórych przypadkach będzie nieco niższy.

 • Tegoroczna waloryzacja emerytur i rent będzie najniższa od 10 lat. Osoby pobierające niskie świadczenia mogą natomiast liczyć na wyjątkowe dopłaty z ZUS.

 • Rząd zwiększy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur

  Rząd przyjął propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w przyszłym roku, przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem ekspertów milion emerytów otrzymuje miesięcznie poniżej 1000 złotych. Zdaniem ekspertów prognozowana waloryzacja świadczeń wyniesie w przyszłym roku 0,88 proc.