• Informacje na temat:

  waloryzacja emerytur w 2013 r

Artykuły na temat: waloryzacja emerytur w 2013 r
 • MPiPS: W 2013 r. powrót do waloryzacji procentowej rent i emerytur

  ...- W przyszłym roku nastąpi powrót do procentowej waloryzacji rent i emerytur - poinformował we wtorek rzecznik resortu pracy Janusz Sejmej. Zaznaczył, że kwotowa waloryzacja świadczeń w 2012 r. miała charakter jednorazowy, tak jak zapowiadał rząd.

 • Rząd prognozuje w 2017 r. waloryzację na poziomie 0,52 proc. Ale ponownie wypłaci specjalne dodatki dla emerytów. Rada Ministrów zaproponuje powtórkę tegorocznego wariantu w sprawie podwyżek emerytur i rent, czyli waloryzację wynikającą z ustawowego wzoru "inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu płac".

 • Zamierzasz przejść na emeryturę wyliczaną według...

 • Rząd zwiększy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur

  Rząd przyjął propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w przyszłym roku, przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem ekspertów milion emerytów otrzymuje miesięcznie poniżej 1000 złotych. Zdaniem ekspertów prognozowana waloryzacja świadczeń wyniesie w przyszłym roku 0,88 proc.

 • ...zmienić, pod pewnymi warunkami będzie to możliwe. Dawno zapowiedziane zmiany zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych niedługo wchodzą w życie. A ponieważ(...) indywidualne konto w wybranym przez ubezpieczonego OFE. W 2011 roku część składki trafiająca do OFE została obniżona i w 2013 roku wyniosła 2,8% (16,72% trafiało do ZUS). Po zmianach łączna wysokość...

 • Zmiany w emeryturach 2017: Waloryzacja i obniżenie wieku emerytalnego

  Przyszły rok przyniesie zmiany w sposobie waloryzacji rent i emerytur. Ale to nie wszystko. Poczynając od 1 października 2017 r., nastąpi obniżenie wieku emerytalnego, czyli przywrócenie stanu sprzed 2013 roku.

 • Mundurowi stawiają rządowi żądania

  ...w tym roku funkcjonariusze otrzymali 650 zł podwyżki. Kolejnym postulatem jest powrót do systemu emerytalnego z 31 grudnia 2012, kiedy to funkcjonariusze mogli szybciej przechodzić na emeryturę(...) w danej służbie do 15 lat. Natomiast od 1 stycznia 2013 zwiększono czas wysługi w służbach do 25 lat oraz limit wieku do 55 lat. Poinformował, że 12 marca br. postulaty związkowców zostały wysłane do...

 • Emeryci na krawędzi finansowej katastrofy. Waloryzację w 2016 roku odczują tylko najbogatsi

  W przyszłym roku minimalne emerytury wzrosną o 5 zł. To efekt zaproponowania przez rząd procentowego wskaźnika waloryzacji.

 • Do 31 lipca 2014 r. musieliśmy zdecydować, czy chcemy, by nasze składki emerytalne trafiały do ZUS i do OFE (tak było wcześniej), czy tylko do ZUS. Konieczność tej decyzji wprowadziły nowe przepisy dotyczące emerytur z 2013 r. Wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości dotyczące tych ostatnich zmian w systemie emerytalnym.

 • Wyrównanie emerytur ad hoc może zagrozić równowadze systemu finansowego Hiszpanii - ostrzega rząd Pedro Sancheza Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Przed dziesięcioma dniami parlamentarna komisja zajmująca się w Hiszpanii wypłacalnością systemu emerytalnego zdecydowała o przywróceniu prawa waloryzującego emerytury o poziom inflacji. Prawo to zostało zawieszone w 2013 roku podczas kryzysu