• Informacje na temat:

  waloryzacja rent i emerytur 2013

Artykuły na temat: waloryzacja rent i emerytur 2013
 • MPiPS: W 2013 r. powrót do waloryzacji procentowej rent i emerytur

  ...- W przyszłym roku nastąpi powrót do procentowej waloryzacji rent i emerytur - poinformował we wtorek rzecznik resortu pracy Janusz Sejmej. Zaznaczył, że kwotowa waloryzacja świadczeń w 2012 r. miała charakter jednorazowy, tak jak zapowiadał rząd.

 • Rząd zwiększy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur

  Rząd przyjął propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w przyszłym roku, przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem ekspertów milion emerytów otrzymuje miesięcznie poniżej 1000 złotych. Zdaniem ekspertów prognozowana waloryzacja świadczeń wyniesie w przyszłym roku 0,88 proc.

 • Radziwiłł: Nie przewidujemy odmrożenia płac w budżetówce

  W projekcie budżetu na 2015 r. resort finansów zarezerwował pieniądze na priorytety, np. ulgę na dzieci czy waloryzację rent i emerytur, ale nie przewiduje odmrożenia płac w budżetówce - powiedział PAP wiceminister finansów Artur Radziwiłł.

 • Rząd prognozuje w 2017 r. waloryzację na poziomie 0,52 proc. Ale ponownie wypłaci specjalne dodatki dla emerytów. Rada Ministrów zaproponuje powtórkę tegorocznego wariantu w sprawie podwyżek emerytur i rent, czyli waloryzację wynikającą z ustawowego wzoru "inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu płac".

 • .... Emerytury, renty i inne świadczenia z ZUS-u Waloryzacja rent i emerytur odbywa się z automatu. Wysokość podwyżek świadczeń zależy m.in. od inflacji. Od 1 marca 2014 r. wzrosną świadczenia dla rencistów i emerytów, bo będzie kolejna waloryzacja – o około 2,14%. Jest to minimalny poziom, jaki nakazują przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, zatem...

 • Zmiany w emeryturach 2017: Waloryzacja i obniżenie wieku emerytalnego

  Przyszły rok przyniesie zmiany w sposobie waloryzacji rent i emerytur. Ale to nie wszystko. Poczynając od 1 października 2017 r., nastąpi obniżenie wieku emerytalnego, czyli przywrócenie stanu sprzed 2013 roku.

 • W listach do naszej redakcji często pytacie o emerytury, renty, zasiłki. Czy w nowym roku jest szansa na więcej pieniędzy? W ZUS-ie, jak co roku w marcu, będzie waloryzacja rent(...) (wyższej od stycznia) stawki godzinowej. Waloryzacja w ZUS. Emerytury lekko w górę Od 1 marca 2014 r. ZUS z automatu podwyższy renty i emerytury, ale nie więcej niż o ok. 2,14

 • Emeryci na krawędzi finansowej katastrofy. Waloryzację w 2016 roku odczują tylko najbogatsi

  W przyszłym roku minimalne emerytury wzrosną o 5 zł. To efekt zaproponowania przez rząd procentowego wskaźnika waloryzacji.

 • ...pieniądze kierowane do ZUS są przeznaczane na wypłaty rent, emerytur i innych świadczeń realizowanych przez Zakład – mówi Bernard Waszczyk z Open Finance. Uwaga, decyzję będziemy mogli zmienić(...) będziemy pracować dłużej nie przekłada się na wysokość emerytur. Będą one o wiele niższe niż te, które są wypłacane obecnie. Osoba, która zarabia średnią krajową (3,7 tys. zł), przechodząc w tym roku na...

 • Jakie emerytury otrzymują Polacy

  Przez cały okres pracy odkładamy na naszą przyszłą emeryturę. Nie każdy pracujący w oparciu o umowę o pracę zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie to są kwoty. Wysokość przeciętnej emerytury, która jest najczęściej pobierana w Polsce - zarówno przez kobiety i przez mężczyzn - wynosi ok 1 550 zł.