• Informacje na temat:

  waloryzacja zus 2014

Artykuły na temat: waloryzacja zus 2014
 • Zakłada się, że nowy system emerytalny ma wejść w życie 1 stycznia 2014 r. Zobacz, na czym polegają zmiany, kogo dotyczą i ile masz czasu na wybór wariantów odkładania na przyszłą emeryturę!

 • Rząd zwiększy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur

  Rząd przyjął propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w przyszłym roku, przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem ekspertów milion emerytów otrzymuje miesięcznie poniżej 1000 złotych. Zdaniem ekspertów prognozowana waloryzacja świadczeń wyniesie w przyszłym roku 0,88 proc.

 • ...(tzw. podstawowych) w ZUS pozostają zapisy tych składek – podlegają one waloryzacji. Waloryzacja podstawowych kont emerytalnych w ZUS zależy od zmian tzw. bazy składkowej, czyli od zmian liczby osób(...) to trafi ona właśnie na subkonto. Waloryzacja składek zapisywanych na subkontach w ZUS zależy od nominalnego wzrostu PKB (czyli realnego wzrostu gospodarczego i inflacji) w ostatnich 5 latach, jednak...

 • Koszty zmian mechanizmu waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych w 2015 r.

  Sejm uchwalił dziś zmiany w mechanizmie zasad waloryzacji rent i emerytur w 2015 r. Pracodawcy RP opracowali materiał, który przedstawia szacunki organizacji dotyczące kosztów wprowadzonych rozwiązań w perspektywie przyszłych lat.

 • Do 31 lipca 2014 r. musieliśmy zdecydować, czy chcemy, by nasze składki emerytalne trafiały do ZUS i do OFE (tak było wcześniej), czy tylko do ZUS. Konieczność tej decyzji wprowadziły nowe przepisy dotyczące emerytur z 2013 r. Wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości dotyczące tych ostatnich zmian w systemie emerytalnym.

 • Rafalska: Podpisałam wskaźnik waloryzacji składek na ubezpieczenie

  - Podpisałam obwieszczenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie wskaźnika waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za rok 2018 - poinformowała szefowa tego resortu Elżbieta Rafalska. Dodała, że w ostatnich latach jest to jeden z najwyższych wskaźników.

 • ZUS jak co roku zwaloryzował emerytury, renty i dodatki do tych świadczeń. Objaśniamy więc szczegóły podwyżek.

 • Rząd prognozuje w 2017 r. waloryzację na poziomie 0,52 proc. Ale ponownie wypłaci specjalne dodatki dla emerytów. Rada Ministrów zaproponuje powtórkę tegorocznego wariantu w sprawie podwyżek emerytur i rent, czyli waloryzację wynikającą z ustawowego wzoru "inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu płac".

 • Warto zbierać dokumenty, jakie otrzymujemy z OFE i ZUS o wysokości składek wpływających na nasze konto.

 • Groszowa waloryzacja: W 2016 r. wzrost rent i emerytur oparty na inflacji

  Przywrócenie procentowej waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych opartej na inflacji oraz na jednej piątej realnego wzrostu wynagrodzenia zakłada rządowy projekt ustawy budżetowej na 2016 r. W Sejmie odbyło się jego pierwsze czytanie.