• Informacje na temat:

  waloryzacje 2014

Artykuły na temat: waloryzacje 2014
 • Oficjalny wskaźnik waloryzacji 101,6 proc., ogłoszono w komunikacie Min. Pracy i Polityki Społecznej z 11.02. 2014 r. Średnia podwyżka wyniesie ok. 32-35 zł. l Monitor Polski z 2014 r. poz. 15. Podatek w równych ratach Podatek od nieruchomości jest płacony w równych ratach do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. Opłacasz go na podstawie decyzji określającej jego wysokość na...

 • Koszty zmian mechanizmu waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych w 2015 r.

  Sejm uchwalił dziś zmiany w mechanizmie zasad waloryzacji rent i emerytur w 2015 r. Pracodawcy RP opracowali materiał, który przedstawia szacunki organizacji dotyczące kosztów wprowadzonych rozwiązań w perspektywie przyszłych lat.

 • Dzięki corocznej waloryzacji od 1 marca 2014 r. świadczenia rentowe i emerytalne wypłacane przez ZUS i KRUS będą wyższe. Jednak w tym...

 • Rząd zwiększy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur

  Rząd przyjął propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w przyszłym roku, przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem ekspertów milion emerytów otrzymuje miesięcznie poniżej 1000 złotych. Zdaniem ekspertów prognozowana waloryzacja świadczeń wyniesie w przyszłym roku 0,88 proc.

 • W 2014 r. zmian będzie wiele. Niektóre podreperują domowy budżet! Dlaczego? Wyższe będą pensje minimalne, zasiłki rodzinne otrzyma więcej rodzin, a niektóre uzyskają finansowe(...) mieszkań Od stycznia 2014 r. zacznie obowiązywać ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (DzU z 2013 r., poz. 1304). Program będzie się nazywał „Mieszkanie dla...

 • Rząd prognozuje w 2017 r. waloryzację na poziomie 0,52 proc. Ale ponownie wypłaci specjalne dodatki dla emerytów. Rada Ministrów zaproponuje powtórkę tegorocznego wariantu w sprawie podwyżek emerytur i rent, czyli waloryzację wynikającą z ustawowego wzoru "inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu płac".

 • Nowy rok zawsze przynosi nowości w przepisach. Tak będzie też w 2014 r. Na niektórych można zyskać, inne życia nie ułatwią... Radzimy co zrobić, by nie przegapić tego, co nam się należy.

 • Rafalska: Podpisałam wskaźnik waloryzacji składek na ubezpieczenie

  - Podpisałam obwieszczenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie wskaźnika waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za rok 2018 - poinformowała szefowa tego resortu Elżbieta Rafalska. Dodała, że w ostatnich latach jest to jeden z najwyższych wskaźników.

 • Urzędnicy też chcą iść do sądu

  ...odchodzą z pracy. Czy urzędnicy zasłużyli na podwyżki? Podyskutuj na Forum INTERIA.PL Artur Radwan 23 lipca 2014 (nr 141)

 • Emeryci na krawędzi finansowej katastrofy. Waloryzację w 2016 roku odczują tylko najbogatsi

  W przyszłym roku minimalne emerytury wzrosną o 5 zł. To efekt zaproponowania przez rząd procentowego wskaźnika waloryzacji.