• Informacje na temat:

  walut

Artykuły na temat: walut
 • Masz kredyt w innej niż polska walucie, a raty, które płacisz, zawsze wydają się wyższe niż kurs walutowy sprawdzany w dniu spłaty raty? To wina tzw. spreadu.

 • Walutę na wakacje najlepiej kupować w kwietniu

  Lubisz mieć w portfelu lokalną walutę podczas zagranicznych wojaży? Negocjacje w kantorze i porównywanie kursów to najlepszy sposób na oszczędności. Wyczekiwanie na najlepszy kurs może bowiem przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, choć ostania dekada pokazuje, że najlepszy interes zrobili ci, którzy złotówki wymieniali w kwietniu i sierpniu - wynika z wyliczeń Open Finance.

 • Planujemy ze znajomymi wyjazd na zagraniczne wakacje. Obliczamy ile pieniędzy powinniśmy zabrać ze sobą. Koleżanka mówi, że to bez sensu, bo zawsze przecież można wypłacić z bankomatu. Jednak słyszałam, że to dość kosztowny sposób. Jak uniknąć przepłacania za zagraniczną walutę? Paulina z Goczałkowic...

 • Bruksela chce utrudnić naciąganie na zamianie walut

  Nie daj się nabrać! Za granicą płać kartą tylko w lokalnej walucie! - apelowała od dawna konsumencka organizacja BEUC. Dziś Komisja Europejska zajmie się pomysłami, jak uniknąć naciągania klientów na zamianie walut w UE.

 • Ogólna zasada brzmi: im bardziej oddalone i egzotyczne jest miejsce wyjazdu, tym mniejszy sens ma kupowanie lokalnej waluty w polskich kantorach. Dotyczy to(...) Chorwacji najlepiej zabrać euro. Jeżeli przy wymianie walut będziemy korzystać z kantoru, sprawdźmy czy na tablicy z kursami jest informacja „No commission”. Gdy takiego napisu nie ma, zapytajmy...

 • Odreagowanie na PLN, oraz innych walutach EM, stało się możliwe za sprawą wygenerowania lokalnej korekty na wycenie dolara amerykańskiego.

 • ...« W wypadku kredytu złotówkowego raty są zwykle trochę wyższe, ale za to nie ma ryzyka kursowego, a to duża zaleta. Przekonały się o tym jakiś czas temu osoby, które miały kredyty we frankach szwajcarskich. Gdy podniesiono kurs waluty, odpowiednio wzrosły raty kredytowe. « Warto też wiedzieć, że czasem trudniej uzyskać kredyt w obcej walucie, ponieważ bank będzie wymagał większej zdolności...

 • W sierpniu wśród trzydziestu głównych walut zdecydowanie najlepiej radzi sobie świat emerging markets - w dziesiątce najsilniejszych walut nie ma żadnego przedstawiciela G-10. Piątka z nich (GBP, CHF, CAD, NZD i EUR) zamyka zestawienie.

 • W przeliczeniu na naszą walutę, średnie zarobki Polaków w Austrii sięgają 12 tys. zł

  Polskie firmy przodują w delegowaniu pracowników do Niemiec i Austrii. Zarobki Polaków są tam znacznie wyższe niż w innych krajach.

 • Na co uważać, kupując walutę w kantorze

  Do początku wakacji zostało już tylko kilka dni. Osoby, które zamierzają spędzić urlop za granicą już niedługo odwiedzą kantory walutowe. Expander podpowiada cztery proste kroki, dzięki którym nie damy się oszukać przy wyminie walut i uzyskamy atrakcyjny kurs przewalutowania.