• Informacje na temat:

  waluta chin

Artykuły na temat: waluta chin
 • Emigranci zarobkowi? Polscy pracodawcy nie mają czasu na czekanie

  Wyłączając Ukraińców, liczba obcokrajowców pracujących w Polsce w ubiegłym roku wzrosła trzykrotnie (w porównaniu do 2017 r.) - wynika z raportu Grupy Progres. Mimo napływu do naszego kraju osób pochodzących m.in. z Białorusi, Mołdawii, Kazachstanu, Chin czy Rosji, nadal są oni mniejszością i stanowią ok. 10 proc. wszystkich pracowników tymczasowych. Pracodawcy są otwarci na emigrantów...

 • W zeszłym roku aż 1/3 wszystkich pieniędzy była wywieziona z kraju z pominięciem państwowej kontroli. Chińczycy uważają, że deponowanie oszczędności poza krajem jest bezpieczniejsze. Aż 60 proc. najbogatszych Chińczyków boi się rozwoju sytuacji w kraju. Tamtejszy bank centralny zapowiada więc wprowadzenie autorskiego wirtualnego pieniądza kontrolowanego przez rząd.

 • Liczba nowych bezrobotnych w USA wzrosła o 6 tysięcy

  ...na tzw. swapy dolarowe o 50 pkt bazowych. To może oznaczać tańszy dostęp do amerykańskiej waluty. Pozytywnie przyjęto też decyzję banku centralnego Chin o cięciu stopy rezerw obowiązkowych dla banków...

 • Wyciszenie złych emocji wokół Chin, co przekłada się na wzrost apetytu na ryzyko, wspiera we wtorek złotego. Umacnia się od głównych walut, potwierdzając swą relatywną siłę z ostatnich dni.

 • ...stawkę podatku właściwą dla całego dochodu, tzn. łącznie z dochodem osiągniętym za granicą. Metodę wyłączenia z progresją przewidują m.in. umowy zawarte z: Albanią, Austrią, Chinami, Chorwacją...

 • Złe wróżby dla walut gospodarek wschodzących!

  mogą pozostać na pierwszym planie przez dłuższy czas. W trzecim kwartale dolar USA wydaje się być najlepszym bezpiecznym aktywem, euro może radzić sobie gorzej od innych walut, natomiast waluta Chin pozostaje niewiadomą. Czarne chmury zbierają się nad walutami gospodarek wschodzących.

 • Wydobycie bitcoinów opłacalne tylko w Chinach?

  Cena bitcoina spadła poniżej średniego kosztu jego wydobycia, co sprawia, że część kopiących kryptowaluty może zaniechać zajęcia, które stało się nieopłacalne. Może to wywołać eskalację trendu spadkowego i sprowadzić cenę bitcoina poniżej 2 tys. dolarów - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

 • Nasza waluta w koszyku najlepszych

  %. Kluczowe czynniki napędzające dobre wyniki rynków wschodzących to, m.in. napawające optymizmem dane z Chin, napływ kapitału inwestorów oraz wzrost zysków spółek.

 • Import z Chin pędzi do Polski

  Od ponad roku gospodarka Chin, w tym chiński eksport, wyraźnie hamuje. Polska jednak coraz chętniej kupuje chińską produkcję. W 2014 r. wartość chińskiego importu do Polski wzrosła o ponad 20 proc. r/r a Chiny zostały naszym drugim najważniejszym partnerem w imporcie, detronizując Rosję.

 • Ludowy Bank Chin w centrum uwagi

  W ciągu weekendu Ludowy Bank Chin obniżył stopę rezerw obowiązkowych o 1 pkt. procentowy do 18,5%. Było to największe jednorazowe cięcie od listopada 2008 roku i obecnie stopa RRR jest najniższa od drugiej połowy 2010 roku.