• Informacje na temat:

  waluta chorwacji

Artykuły na temat: waluta chorwacji
 • ...m.in. wyjazdów do Egiptu, Tunezji, Turcji, Chorwacji lub Bułgarii. Do Egiptu (to najpopularniejszy kierunek naszych wakacyjnych zagranicznych wyjazdów) na napiwki i zakupy najlepiej zabrać dolary, choć(...) Chorwacji najlepiej zabrać euro. Jeżeli przy wymianie walut będziemy korzystać z kantoru, sprawdźmy czy na tablicy z kursami jest informacja „No commission”. Gdy takiego napisu nie ma, zapytajmy...

 • Chorwacja ulży "frankowiczom"

  Chorwacja zamierza ustanowić stały kurs spłaty kredytów we frankach szwajcarskich na poziomie sprzed gwałtownego wzrostu notowań tej waluty. Ale tylko na rok.

 • Po kasę do... Chorwacji

  Jeśli byłeś w Chorwacji, jesteś zauroczony klimatem tego kraju i chciałbyś tam wrócić, pomyśl nad pracą rezydenta. Kto to taki? Osoba, zajmująca się gośćmi hotelowymi, odpowiedzialna za ich(...) w różnych miejscowościach. Jak zacząć? Jeśli chodzi o pracę w Chorwacji, to są dwie możliwości. Pierwsza (łatwiejsza) to nawiązanie kontaktu z polską firmą. Będąc zatrudnionym przez rodzime biuro...

 • Chorwacja: parlament zaaprobował zamrożenie kursu franka

  Chorwaci jednak pomogą "frankowiczom". Parlament w Zagrzebiu przyjął w piątek projekt rządu przewidujący zamrożenie kursu franka, co ma ulżyć ok. 60 tys. zadłużonym w szwajcarskiej walucie. Kurs franka ma być przez rok utrzymany na poziomie 6,39 kuny, czyli sprzed gwałtownego skoku w ub. tygodniu.

 • Kupić w Polsce obcą walutę, czy płacić na zagranicznym urlopie kartą? To dylemat niejednego urlopowicza pakującego właśnie walizki. Wszystko zależy od tego, dokąd chcemy wyjechać. – W Polsce opłaca się kupić euro, dolary i funty brytyjskie. Przepłacić natomiast można za waluty Egiptu, Chorwacji, Turcji oraz Bułgarii. Transakcje takimi walutami są dość rzadkie. Kantory istotnie...

 • Na co uważać, kupując walutę w kantorze

  Do początku wakacji zostało już tylko kilka dni. Osoby, które zamierzają spędzić urlop za granicą już niedługo odwiedzą kantory walutowe. Expander podpowiada cztery proste kroki, dzięki którym nie damy się oszukać przy wyminie walut i uzyskamy atrakcyjny kurs przewalutowania.

 • „W latach 2001- 2002 pracowałam w Niemczech. Czy ten okres będzie mi się liczył do emerytury?” Jolanta K. z Krosna

 • Czy polska waluta nadal będzie silna?

  Złoty dobrze rozpoczął rok jak prognozują eksperci BGK istnieją pewne czynniki, które mogą mu sprzyjać - przede wszystkim silny wzrost gospodarczy, wyraźnie szybszy niż w strefie EURO, a więc u głównego partnera handlowego i w obszarze walut, do których częściej się odnosimy. Z drugiej strony rozluźnianie polityk monetarnych przez banki centralne świata dobiegło końca. To może być czynnik, który polską walutę może osłabić, szczególnie w drugiej połowie roku.

 • Uzyskując dochody z tytułu pracy najemnej wykonywanej za granicą należy mieć świadomość, iż w większości przypadków należy rozliczyć się z nich także w Polsce.

 • Od stycznia wszystkie kraje bałtyckie z euro. To duże ułatwienie dla eksporterów

  Litwa, jako ostatni z trzech krajów Pribałtyki, już za miesiąc przyjmie wspólną walutę. To będzie miało pozytywne przełożenie na gospodarkę - oceniają ekonomiści. Podobnie jak Łotwa i Estonia - Litwa jest mocno zależna od eksportu, a wspólna waluta zredukuje koszty transakcyjne.