• Informacje na temat:

  waluta euro

Artykuły na temat: waluta euro
 • ...« Ma Pani rację. Jeśli dysponuje się zwykłym rachunkiem, a nie dewizowym, wypłata pieniędzy z zagranicznych bankomatów, jest nieopłacalna. Bo do kosztownego przeliczenia złotówek na obcą walutę dochodzą jeszcze wysokie opłaty za taką operację. « Można to jednak obejść. Wystarczy, że przed wyjazdem założy Pani konto w tej walucie, z której planujecie Państwo korzystać, np. w euro, dolarach czy...

 • Rynek walut - euro zagrożone, dolar z potencjałem

  Rynek walut na koniec września 2018. Zdaniem analityków Aforti - obecnie euro jest zagrożone, natomiast dola amerykański ma potencjałem do silnych wzrostów. Uważa Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych, Aforti Exchange.

 • W przeliczeniu na naszą walutę, średnie zarobki Polaków w Austrii sięgają 12 tys. zł

  Średnie zarobki Polaków pracujących w Unii Europejskiej wyniosły blisko 6,7 tys. zł miesięcznie. Łącznie w całej Europie polscy emigranci zarobili w ubiegłym roku 120 mld zł, czyli ok. 6,5 proc. polskiego PKB. Z tego 77 mld zł przypada tylko na sześć krajów: Austrię, Belgię, Holandię, Irlandię, Niemcy i Wielką Brytanię - wynika z raportu Grupy Euro-Tax.pl. Już co piąty delegowany w Europie...

 • Walutę na wakacje najlepiej kupować w kwietniu

  Lubisz mieć w portfelu lokalną walutę podczas zagranicznych wojaży? Negocjacje w kantorze i porównywanie kursów to najlepszy sposób na oszczędności. Wyczekiwanie na najlepszy kurs może bowiem przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, choć ostania dekada pokazuje, że najlepszy interes zrobili ci, którzy złotówki wymieniali w kwietniu i sierpniu - wynika z wyliczeń Open Finance.

 • ...obowiązującego. Przy franku czy euro różnica ta może wynosić nawet 20-30 groszy. Oznacza to, że przy przeciętnym kredycie, którego rata wynosi około 300 euro lub 300 franków miesięcznie w ciągu miesiąca(...), z którego spłacamy kredyt. Wymienione w kantorze internetowym pieniądze (euro albo franki) znajdą się na naszym koncie walutowym najpóźniej następnego dnia.

 • Belgijska społeczność posługuje się własną walutą. W wielu sklepach jest równoprawna euro

  W związku z wciąż doskwierającym w wielu częściach Europy brakiem gotówki, mieszkańcy tych regionów szukają rozmaitych sposobów na zastąpienie jej czym innym.

 • ...euro oczywiście też można płacić. Kupując dolary, warto zwrócić uwagę, by banknoty były wydrukowane po 1990 r., bo starsze mogą nie być honorowane. Z kolei do Tunezji, Turcji, Maroko, Bułgarii oraz Chorwacji najlepiej zabrać euro. Jeżeli przy wymianie walut będziemy korzystać z kantoru, sprawdźmy czy na tablicy z kursami jest informacja „No commission”. Gdy takiego napisu nie ma, zapytajmy...

 • - Polska nie powinna przyjmować euro, bo naraziłoby nas to na ryzyko, że przestaniemy doganiać Zachód; bez własnej waluty bardzo trudne jest bowiem odzyskanie konkurencyjności w sytuacji kryzysu - mówi Stefan Kawalec. Uważa on za realne, że w jakiejś perspektywie wspólna waluta zniknie.

 • Godzinowe koszty pracy w Polsce to 9,4 euro

  W 2017 r. godzinowe koszty pracy w krajach Unii Europejskiej wahały się od 4,9 euro do 42,5 euro. W UE w ub. r. średnie godzinowe koszty pracy w całej gospodarce wyniosły 26,8 euro. W Polsce było to 9,4 euro - informuje Eurostat...

 • Przecena euro trwa, złoty bez sił

  Wspominaliśmy już kilka razy o minimach z roku 2010, w okolicach 1,19. Dziś rano, jak się okazuje, euro/dolar bez skrępowania osuwa się w te i jeszcze niższe okolice. Mamy kurs 1,1875, co oznacza, że wypada już spoglądać ku dołkom z końcówki roku 2005, rzędu 1,1640 - 1,1660.