• Informacje na temat:

  waluta euro w polsce

Artykuły na temat: waluta euro w polsce
 • W przeliczeniu na naszą walutę, średnie zarobki Polaków w Austrii sięgają 12 tys. zł

  Średnie zarobki Polaków pracujących w Unii Europejskiej wyniosły blisko 6,7 tys. zł miesięcznie. Łącznie w całej Europie polscy emigranci zarobili w ubiegłym roku 120 mld zł, czyli ok. 6,5 proc. polskiego PKB. Z tego 77 mld zł przypada tylko na sześć krajów: Austrię, Belgię, Holandię, Irlandię, Niemcy i Wielką Brytanię - wynika z raportu Grupy Euro-Tax.pl. Już co piąty delegowany w Europie...

 • - Polska nie powinna przyjmować euro, bo naraziłoby nas to na ryzyko, że przestaniemy doganiać Zachód; bez własnej waluty bardzo trudne jest bowiem odzyskanie konkurencyjności w sytuacji kryzysu - mówi Stefan Kawalec. Uważa on za realne, że w jakiejś perspektywie wspólna waluta zniknie.

 • ...obowiązującego. Przy franku czy euro różnica ta może wynosić nawet 20-30 groszy. Oznacza to, że przy przeciętnym kredycie, którego rata wynosi około 300 euro lub 300 franków miesięcznie w ciągu miesiąca(...), z którego spłacamy kredyt. Wymienione w kantorze internetowym pieniądze (euro albo franki) znajdą się na naszym koncie walutowym najpóźniej następnego dnia.

 • Zmienne losy euro w Polsce

  - Przyjmiemy euro, gdy będzie to w naszym interesie i osiągniemy poziom zbliżony do Niemiec - mówił w weekend prezes PiS Jarosław Kaczyński. W kwestii euro poglądy polityków przez lata mocno się zmieniały, choć akurat prezes PiS głosił zwykle ten sam pogląd w tej sprawie.

 • Godzinowe koszty pracy w Polsce to 9,4 euro

  W 2017 r. godzinowe koszty pracy w krajach Unii Europejskiej wahały się od 4,9 euro do 42,5 euro. W UE w ub. r. średnie godzinowe koszty pracy w całej gospodarce wyniosły 26,8 euro. W Polsce było to 9,4 euro - informuje Eurostat...

 • 20 lat strefy euro. Wnioski dla Polski

  Mijają dwie dekady, od kiedy została wprowadzona wspólna waluta. Początkowo wyraźnie pomogła ona krajom, które ją przyjęły, jednak po 10 latach stała dla nich systemowym zagrożeniem. Ciekawostką jest natomiast fakt, że Polska, pozostając w przedpokoju strefy euro, ma komfortową sytuację - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • ...euro oczywiście też można płacić. Kupując dolary, warto zwrócić uwagę, by banknoty były wydrukowane po 1990 r., bo starsze mogą nie być honorowane. Z kolei do Tunezji, Turcji, Maroko, Bułgarii oraz Chorwacji najlepiej zabrać euro. Jeżeli przy wymianie walut będziemy korzystać z kantoru, sprawdźmy czy na tablicy z kursami jest informacja „No commission”. Gdy takiego napisu nie ma, zapytajmy...

 • TNS Polska: 49 proc. za, 40 proc. przeciwko wprowadzeniu w Polsce euro

  49 proc. badanych przez TNS Polska uważa, że kiedyś - wcześniej lup później - Polska powinna przyjąć euro; przeciwko przyjmowaniu kiedykolwiek wspólnej waluty opowiedziało się 40 proc. respondentów.

 • Polacy lubią euro, najchętniej z Niemiec i Holandii

  ...przez Work Service, który w całości zostanie zaprezentowany 22 maja. Obecnie Polacy najchętniej podjęliby pracę w krajach strefy euro, a więc w Niemczech i Holandii. Co ciekawe, wprowadzenie w naszym kraju europejskiej waluty stanowiłoby zachętę do wyjazdów zarobkowych dla ponad 1/3 pracowników.

 • Euro w Polsce najwcześniej po 2035 roku

  Co nagle to po diable. Dlaczego z wprowadzeniem euro nie warto się spieszyć?