• Informacje na temat:

  waluta euro w polsce

Artykuły na temat: waluta euro w polsce
 • W przeliczeniu na naszą walutę, średnie zarobki Polaków w Austrii sięgają 12 tys. zł

  Średnie zarobki Polaków pracujących w Unii Europejskiej wyniosły blisko 6,7 tys. zł miesięcznie. Łącznie w całej Europie polscy emigranci zarobili w ubiegłym roku 120 mld zł, czyli ok. 6,5 proc. polskiego PKB. Z tego 77 mld zł przypada tylko na sześć krajów: Austrię, Belgię, Holandię, Irlandię, Niemcy i Wielką Brytanię - wynika z raportu Grupy Euro-Tax.pl. Już co piąty delegowany w Europie...

 • - Polska nie powinna przyjmować euro, bo naraziłoby nas to na ryzyko, że przestaniemy doganiać Zachód; bez własnej waluty bardzo trudne jest bowiem odzyskanie konkurencyjności w sytuacji kryzysu - mówi Stefan Kawalec. Uważa on za realne, że w jakiejś perspektywie wspólna waluta zniknie.

 • ...obowiązującego. Przy franku czy euro różnica ta może wynosić nawet 20-30 groszy. Oznacza to, że przy przeciętnym kredycie, którego rata wynosi około 300 euro lub 300 franków miesięcznie w ciągu miesiąca(...), z którego spłacamy kredyt. Wymienione w kantorze internetowym pieniądze (euro albo franki) znajdą się na naszym koncie walutowym najpóźniej następnego dnia.

 • TNS Polska: 49 proc. za, 40 proc. przeciwko wprowadzeniu w Polsce euro

  49 proc. badanych przez TNS Polska uważa, że kiedyś - wcześniej lup później - Polska powinna przyjąć euro; przeciwko przyjmowaniu kiedykolwiek wspólnej waluty opowiedziało się 40 proc. respondentów.

 • Godzinowe koszty pracy w Polsce to 9,4 euro

  W 2017 r. godzinowe koszty pracy w krajach Unii Europejskiej wahały się od 4,9 euro do 42,5 euro. W UE w ub. r. średnie godzinowe koszty pracy w całej gospodarce wyniosły 26,8 euro. W Polsce było to 9,4 euro - informuje Eurostat...

 • Euro w Polsce najwcześniej po 2035 roku

  Co nagle to po diable. Dlaczego z wprowadzeniem euro nie warto się spieszyć?

 • ...euro oczywiście też można płacić. Kupując dolary, warto zwrócić uwagę, by banknoty były wydrukowane po 1990 r., bo starsze mogą nie być honorowane. Z kolei do Tunezji, Turcji, Maroko, Bułgarii oraz Chorwacji najlepiej zabrać euro. Jeżeli przy wymianie walut będziemy korzystać z kantoru, sprawdźmy czy na tablicy z kursami jest informacja „No commission”. Gdy takiego napisu nie ma, zapytajmy...

 • Kiedy euro w Polsce? Boimy się wzrostu cen

  Stosunek Polaków do wprowadzenia euro uległ niewielkiej poprawie. Nadal jednak boimy się wzrostu cen, które są pośrednio związane z wprowadzeniem euro.

 • Polacy lubią euro, najchętniej z Niemiec i Holandii

  ...przez Work Service, który w całości zostanie zaprezentowany 22 maja. Obecnie Polacy najchętniej podjęliby pracę w krajach strefy euro, a więc w Niemczech i Holandii. Co ciekawe, wprowadzenie w naszym kraju europejskiej waluty stanowiłoby zachętę do wyjazdów zarobkowych dla ponad 1/3 pracowników.

 • Wspólna waluta w Polsce melodią odległej przyszłości?

  - Przyjęcie euro powinno nastąpić dopiero po wzmocnieniu polskiej gospodarki, żeby nie doprowadzić do zmniejszenia jej konkurencyjności, wzrostu cen, bezrobocia i podatności na globalne kryzysy - zgodzili się podczas środowej debaty w Warszawie eksperci rynku pracy i ekonomiści.