• Informacje na temat:

  waluta indii

Artykuły na temat: waluta indii
 • Brexit: Nie będzie masowego powrotu polskich lekarzy i pielęgniarek z Wysp

  ...zawodu dla lekarzy z UE traktować inaczej niż na przykład dla lekarzy z Indii czy Pakistanu - stwierdza Fedorowski. Dodatkowych egzaminów raczej nie będzie - Gdyby tak się nie stało, byłoby...

 • W obawie przed bańką spekulacyjną indyjski rząd i sektor bankowy piętrzą ograniczenia w handlu kryptowalutami. Jednak młodzi Hindusi wciąż wierzą w nowy pieniądz i znajdują kolejne sposoby na zastosowanie kryptowalut, które wydają się im nowym złotem.

 • W jakim mieście na świecie zarobisz najwięcej?

  ...w pracy około 20 minut. Pracownicy z Oslo pracują na 1 kg ryżu niecałe 4 minuty. Po drugiej stronie bieguna znalazła się stolica Indii, w której ten czas wynosi 73 minuty. Mieszkańcom Warszawy...

 • Przegląd walut rynków wschodzących: Fortuna się odwraca

  Nie jest zaskoczeniem, że pionowy rajd apetytu na ryzyko, który nastąpił w pierwszych tygodniach 2018 r., okazał się korzystny również dla aktywów i walut rynków wschodzących. Jednak w ubiegłym tygodniu miała miejsce istotna konsolidacja w związku z nieoczekiwanym wzrostem wartości aktywów wysokiego ryzyka.

 • Polskie miasta centrami usług biznesowych

  ...językami. W miastach takich jak Wrocław czy Gdańsk polscy pracownicy zapewniają wsparcie nie tylko outsourcingowym potęgom z Indii (Infosys, Wipro, Tata Consulting Services), ale również światowym...

 • Nasza waluta w koszyku najlepszych

  Czerwiec był szóstym z rzędu miesiącem, w którym akcje spółek z rynków wschodzących wypracowały lepsze wyniki na tle instrumentów z rynków rozwiniętych; indeks MSCI EM Index osiągnął zwrot na poziomie 1,1%, natomiast zwrot indeksu MSCI World Index wyniósł 0,4%1. Na przestrzeni całego kwartału indeks MSCI EM Index poszedł w górę o 6,4%, w porównaniu ze wzrostem indeksu MSCI World Index o 4,2%. Kluczowe czynniki napędzające dobre wyniki rynków wschodzących to, m.in. napawające optymizmem dane z...

 • O 8:00 poznamy inflację CPI za lipiec dla Niemiec, a także - jeśli kogoś ciekawi region Europy Środkowo-Wschodniej - produkcję przemysłową i inflację w Rumunii. O 8:45 mamy kolejny odczyt inflacyjny, tym razem francuski, następnie o 9:00 produkcję przemysłową na Węgrzech i na Słowacji. O tej samej godzinie poznamy inflację w Hiszpanii, godzinę później odczyt CPI napłynie z Włoch.

 • Putin namawia do uderzenia w dolara

  Prezydent Rosji namawia państwa BRICS do rozliczeń w narodowych walutach. Władimir Putin chce przekonać Brazylię, Indie, Chiny i Republikę Południowej Afryki, że rezygnacja z rozliczeń dolarowych może stymulować wzrost wymiany handlowej.

 • Rosja płaci bardzo wysoką cenę za agresję na Ukrainę

  Rosyjska waluta osiągnęła w poniedziałek rekordowo niski poziom i pokonała psychologiczną barierę 40 rubli za dolara. Szefowa Banku Rosji Elwira Nabiullina przyznała, że jeśli utrzyma się ten trend na rynkach walutowych, to bank "nie będzie w stanie go powstrzymać".

 • Polski serwis wymiany walut Cinkciarz.pl zajął pierwsze miejsce w rankingu prognoz kursów walut rynków Ameryki Łacińskiej. Analitycy spółki w pierwszym kwartale 2016 r. wyprzedzili w tej kategorii m.in. amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley czy japoński Bank of Tokyo.