• Informacje na temat:

  waluta iranu

Artykuły na temat: waluta iranu
 • Rubel bije rekordy, ale nie tylko ta waluta sięga piekielnego dna

  Z powodu taniejącej ropy tracą na wartości pieniądze większości krajów żyjących z eksportu surowców.

 • Biznes ze Starego Kontynentu obawia się losu swoich interesów w Iranie. I miliardowych kar.

 • W ubiegłym tygodniu, dyplomaci donosili, iż porozumienie w sprawie programu nuklearnego Iranu miało zostać osiągnięte do zeszłej niedzieli. Weekend nie przyniósł przełomu w rozmowach, a wczoraj mogliśmy się spotkać z opiniami, iż prawdopodobieństwo osiągnięcia pozytywnego końca rozmów wynosi 50 proc.

 • Ustępstwo Iranu i zgoda na ograniczenie programu atomowego, prawdopodobnie skutkować będzie zniesieniem sankcji (lub ich części) nałożonych na ten kraj i związanych przede wszystkim z embargiem na eksport ropy.

 • Ceny ropy naftowej poniżej 50 USD

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku we wtorek spadły poniżej 50 USD po raz pierwszy od kwietnia wobec zapowiedzi ministra ropy Iranu, że po zniesieniu sankcji gospodarczych kraj ten będzie chciał odzyskać swój udział w rynku ropy niezależnie od ceny surowca. Konsekwencje trwającej od ponad miesiąca tendencji umacniania się dolara zaczynają coraz mocniej oddziaływać na pozostałe

 • Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszym odbiciu. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2628 PLN za euro, 3,5913 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5771 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8750 PLN w relacji do funta szterlinga.

 • Na giełdzie kurs dolara przekroczył 82 ruble

  Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 82 rubli, bijąc kolejne rekordy. Kurs euro przybliżył się do 90 rubli. Rosyjska waluta słabnie w związku z kolejnymi spadkami cen ropy.

 • Totalna wyprzedaż na Książęcej

  zanotowano dzisiaj kolejne wieloletnie minima. Nastrojom na europejskich rynkach nie sprzyja również wyprzedaż ropy. W trakcie weekendowej przerwy zniesiono sankcje gospodarcze z Iranu, co na

 • Amerykańskie cła ponownie tematem tygodnia?

  W tym tygodniu rynki mogą uzyskać najnowsze informacje na temat wojny handlowej ze względu na intensywną debatę w Stanach Zjednoczonych w sprawie proponowanych przez prezydenta Trumpa taryf celnych. - Żyjemy w niebezpiecznym świecie, zimna wojna wróciła, ale bez mechanizmów bezpieczeństwa - zapowiedział wczoraj w Brukseli sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Szef KE Jean-Claude Juncker wskazywał na konieczność utrzymania porozumienia z Iranem.

 • Poniedziałek upłynął pod znakiem spadków na amerykańskich rynkach giełdowych i umacniającego się dolara. Oba zjawiska są ze sobą związane. Nieznacznie rosły też ceny ropy naftowej.