• Informacje na temat:

  waluta leje

Artykuły na temat: waluta leje
 • Nasza waluta została liderem regionu

  Złoty i waluty regionu CEE: Tym razem outsiderem regionu stał się rumuński lej, któremu zaszkodziły obawy związane z perspektywami gospodarczo-fiskalnymi w kontekście zaplanowanych na ten rok podwójnych wyborów, a także ostatnich działań parlamentu, który przyjął kontrowersyjną ustawę związaną z kredytami hipotecznymi. Wcześniej, bo w poniedziałek MFW przestrzegł rząd, że ten nie będzie w stanie zrealizować założonego celu ograniczenia deficytu w relacji do PKB do 2,8 proc.

 • Bitcoin - niezapomniana waluta

  Pierwsza fascynacja minęła, lecz cyberwaluty niekoniecznie odeszły w zapomnienie. Mające za sobą krótką i burzliwą historię alternatywne środki płatnicze oparte na kryptografii ostatnio znowu dają o sobie przypomnieć. Czy jednak na tyle, by mimo ekstremalnie wysokiego ryzyka rosnąć w siłę? Szefowa Fed wskazała że Kongres powinien rozważyć wprowadzenie zasadniczych regulacji dla tej waluty.

 • Dolar zbiera lanie na rynku walutowym, a wzrosty na rynku ropy pomagają w podtrzymaniu dobrych nastrojów na rynku akcji, choć startujący sezon wyników kwartalnych na Wall Street może być przeszkodą. Funt stawia dziś czoła danym o inflacji.

 • Analiza: W minionym roku złoty zaskoczył stabilnością

  W 2014 r. złoty był jedną z najbardziej stabilnych walut Starego Kontynentu, w relacji do euro - wynika z analizy firmy doradczej Grant Thornton. Najbardziej rozchwianą walutą Europy był w ub.r. rosyjski rubel, który stracił ok. połowę swojej wartości.

 • Fitch obniżył rating dla Turcji do "BB", perspektywa negatywna

  Agencja Fitch obniżyła długoterminowy rating IDR w walucie obcej dla Turcji do "BB" z "BB+" - poinformował Fitch w komunikacie. Perspektywa ratingu jest negatywna.

 • Rubel: Wyrasta na jedną z najmocniejszych walut, co jest głównie zasługą zwyżek na rynku ropy w ostatnich dniach. Sytuacja może się jednak odwrócić w najbliższych dniach, zwłaszcza, że rynkowe oczekiwania związane z niedzielnym szczytem producentów ropy w Doha zdają się być mocno wyśrubowane.

 • Inflacja całkowicie zmienia obraz złotego

  Polski złoty nie ma ostatnio najlepszej prasy. Najpierw rodzima waluta dynamicznie się osłabiła po ostatnim wystąpieniu prezesa Narodowego Banku Polskiego, który uznał, że nie widzi uzasadnienia, aby stopy procentowe miały zostać podniesione ani w 2019, ani nawet w 2020 roku.Ostatnie dane o inflacji z Polski, diametralnie zmieniły obraz naszej waluty.

 • Wakacje za granicą nie będą droższe niż rok temu

  Polacy mogą być spokojni o koszty zagranicznych wojaży. Na początku wakacji złoty jest nieco silniejszy niż rok temu. Szczególnie korzystny może być wyjazd do Turcji.

 • Ostatnie godziny handlu na rynku złotego przyniosły lekkie umocnienie polskiej waluty na stosunkowo płytkim rynku.

 • Za oknem jesienna szaruga, a w danych jakby wiosna.