• Informacje na temat:

  waluta litwy

Artykuły na temat: waluta litwy
 • Od stycznia wszystkie kraje bałtyckie z euro. To duże ułatwienie dla eksporterów

  Litwa, jako ostatni z trzech krajów Pribałtyki, już za miesiąc przyjmie wspólną walutę. To będzie miało pozytywne przełożenie na gospodarkę - oceniają ekonomiści. Podobnie jak Łotwa i Estonia - Litwa jest mocno zależna od eksportu, a wspólna waluta zredukuje koszty transakcyjne.

 • Litwini stoją w gigantycznych kolejkach po euro

  Litwini stoją w długich kolejkach po europejską walutę. Nawet dwie godziny mieszkańcy Wilna czekali, by kupić sakiewkę z litewskimi monetami euro.

 • Litwa 19. członkiem strefy euro

  Litwini dziś pożegnali się z litami, a z bankomatów wyciągną już tylko wspólną europejską walutę. Litwa stała się 19. członkiem strefy euro. Lity będą w obiegu jeszcze przez pierwsze dwa tygodnie nowego roku. Potem będzie można płacić tylko euro, a narodową walutę przyjmą wyłącznie wybrane banki.

 • Litwa szykuje się na przyjęcie euro

  1 stycznia Litwa zostanie 19 państwem strefy euro i ostatnim z krajów bałtyckich, przyjmującym wspólną walutę.Banki intensywne przygotowywały się do tej operacji od wielu miesięcy, w ich ramach Litwini musieli m.in. sprowadzić 114 ton banknotów eurowaluty z Niemiec.

 • Kraje bałtyckie wyemitowały wspólną monetę okolicznościową

  Litwa, Łotwa i Estonia z okazji stulecia niepodległości wyemitowały wspólnie okolicznościową monetę, którą można posługiwać się w całej strefie euro. Jest to pierwszy taki przypadek w historii jej istnienia.

 • Morawiecki: Dzisiaj nie jesteśmy gotowi na integrację z obszarem wspólnej waluty

  Choć istnieją korzyści z integracji w ramach obszaru wspólnej waluty, to dzisiaj nie jesteśmy jeszcze gotowi na integrację z tym obszarem - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

 • Litwini wprowadzają restrykcje na rynku alkoholu

  Od stycznia na Litwie zaczęły obowiązywać bardziej restrykcyjne niż dotychczas ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Eksperci ostrzegają, że może to wpłynąć na wzrost szarej strefy oraz częstsze wyjazdy po alkohol do Polski.

 • Agencja Moody's: Rating Polski nie został zaktualizowany

  Agencja ratingowa Moody's podała w piątek wieczorem na swojej stronie internetowej, że planowany na 9 września br. przegląd ratingu Polski "nie został zaktualizowany". Zdaniem Ministerstwa Finansów oznacza to, że ocena ratingowa Polski utrzymana została na dotychczasowym poziomie.

 • Moody's: Postępowanie KE ws. podatku od sprzedaży detalicznej negatywne dla ratingu Polski

  Postępowanie KE ws. polskiego podatku od sprzedaży detalicznej jest negatywnym czynnikiem z punktu widzenia ratingu Polski, gdyż zawieszenie jego wprowadzenia zmusi rząd do poszukiwania alternatywnych źródeł przychodów, by uniknąć złamania limitu 3 proc. deficytu do PKB - napisali analitycy agencji Moody's.