• Informacje na temat:

  waluta rosji

Artykuły na temat: waluta rosji
 • Jakie są skutki prawdopodobnego powrotu emigrantów z UE do krajów Europy Środkowo-Wschodniej?

  ...nabywcza w EUR w Czechach i w Polsce wzrosła o 19,4% oraz 9,4% dzięki wypłacie wynagrodzeń w lokalnych walutach . Pracownicy mieszkający i płacący podatki w krajach Europy Środkowo-Wschodniej płacą niższy(...) jednak również obywatele Rosji, Mołdawii, Armenii, Białorusi i Gruzji. Ze względu na fakt, że rynek pracy staje się coraz bardziej otwarty, oni także w poszukiwaniu lepszych perspektyw coraz częściej...

 • Ziemniaczana waluta

  Nie najlepiej dzieje się z rosyjską walutą. Rubel, przyduszony sankcjami, konsekwentnie traci na wartości, co skutkuje potężną inflacją. Według prognoz Instytutu Gajdara w 2015 r. inflacja ma wynieść 17,1 proc. w skali roku.

 • Uzyskując dochody z tytułu pracy najemnej wykonywanej za granicą należy mieć świadomość, iż w większości przypadków należy rozliczyć się z nich także w Polsce.

 • Japonia i Rosja w centrum uwagi

  Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem banków centralnych: Banku Japonii i Banku Rosji. Centralny Bank Rosji zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych aż o 150 punktów bazowych w celu ratowania rubla. Bank Japonii dość nieoczekiwanie dokonał kolejnego poluzowania polityki monetarnej, a prezes tej instytucji zapewnił, że istnieje jeszcze przestrzeń do dalszego luzowania.

 • Wicepremier Pawlak o pensjach Polaków

  ...też o tym, że można spodziewać się różnych zawirowań, np. na walutach. Zmiany kursów walut były bardzo mocne i to odbijało się także na złotym - ocenił Pawlak. Jego zdaniem, tegoroczny wzrost PKB(...) gospodarcze są dziś pod kontrolą rządów krajowych. Tak jest np. na rynku żywnościowym, gdzie m.in. z powodu pożarów w Rosji oraz zmian klimatycznych wzrosły ceny zboża na świecie, także w Polsce. - W zeszłym...

 • Sytuacja w Rosji zaczyna być podbramkowa. Kraj jest poza zainteresowaniem poważnych inwestorów

  Zagraniczny kapitał ucieka z Rosji, ryzyko bankructwa tego kraju rośnie, a perspektywy na kolejne lata są pesymistyczne. Już w przyszłym roku tamtejsza gospodarka prawdopodobnie pogrąży się w recesji.

 • Dla globalnych graczy jesteśmy w tym samym koszyku, co oznacza, że postrzegają nas jako tzw. rynki wschodzące. Dlatego złoty źle znosi zawirowania za wschodnią granicą i niewiele wskazuje na to, że szybko się to zmieni.

 • Nałożone przez Zachód sankcje gospodarcze stają się dla Rosji coraz bardziej uciążliwe. Rosną ceny żywności, topnieją rezerwy walutowe. Teraz się okazało, że Moskwa ratuje następny bank pieniędzmi podatników.

 • Rosja płaci bardzo wysoką cenę za agresję na Ukrainę

  Rosyjska waluta osiągnęła w poniedziałek rekordowo niski poziom i pokonała psychologiczną barierę 40 rubli za dolara. Szefowa Banku Rosji Elwira Nabiullina przyznała, że jeśli utrzyma się ten trend na rynkach walutowych, to bank "nie będzie w stanie go powstrzymać".

 • Rosja: Po wtorkowym krachu rubel odrabia straty

  Po wtorkowym krachu, kiedy to waluta narodowa Rosji w ciągu kilku godzin straciła na wartości ponad 25 proc., w środę rubel odrabiał straty. Wieczorem na giełdzie w Moskwie za dolara płacono 61,05 rubla, tj. o 6,45 rubla mniej niż we wtorek na zamknięciu.