• Informacje na temat:

  waluta rpa

Artykuły na temat: waluta rpa
 • Polskie miasta centrami usług biznesowych

  ...szerokopasmowego internetu. Do grupy krajów-centrów outsourcingu dołączyły niedawno RPA i Argentyna, a niedługo grono to może powiększyć się o Chiny, gdzie inwestować chce chociażby Infosys. Perspektywy dla...

 • Bilans roku na walutach

  W mijającym roku amerykańska waluta zyskała najbardziej w relacji do południowoafrykańskiego randa (ZAR), ale także rosyjskiego rubla (RUB) i tureckiej liry (TRY). Wspólnym mianownikiem dla tych trzech walut jest ... polityka.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  ...po specjalistów z zagranicy. Na przykład Infosys BPO w 2010 r. odpowiednio wykwalifikowanych pracowników ze znajomością języka niderlandzkiego znalazł dopiero w RPA. Wrocław, Kraków i Poznań(...) pracownicy ze wschodnich województw. Paradoksalnie, na otwarciu niemieckiego rynku pracy najbardziej mogą stracić właśnie takie regiony, jak podlaskie, lubelskie czy podkarpackie. Być może centra usług...

 • Przegląd walut rynków wschodzących: Fortuna się odwraca

  Nie jest zaskoczeniem, że pionowy rajd apetytu na ryzyko, który nastąpił w pierwszych tygodniach 2018 r., okazał się korzystny również dla aktywów i walut rynków wschodzących. Jednak w ubiegłym tygodniu miała miejsce istotna konsolidacja w związku z nieoczekiwanym wzrostem wartości aktywów wysokiego ryzyka.

 • Przegląd Walut Rynków Wschodzących: Po burzy...

  Waluty rynków wschodzących w niewielkim stopniu zostały "zakażone" ostatnim chaosem. Powrót apetytu na ryzyko jest zachęcający dla ryzykantów na rynkach wschodzących i innych. Jakakolwiek oznaka dużego konfliktu handlowego byłaby bardzo negatywna dla światowego ryzyka.

 • Reakcja wielu walut na wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych wydaje się względnie łatwa do przewidzenia. Jednak nie we wszystkich przypadkach jest oczywista. Nie jest choćby dla złotego. Jak mogą zachować się kursy najpopularniejszych walut? Odpowiada Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • W czerwcu z kilkunastu głównych towarów podrożała tylko pszenica, soja i pallad, czyli surowce o neutralnym wpływie na waluty gospodarek wschodzących. Jakby tego było mało z Polski, Rosji i RPA napływają informacje dodatkowo studzące popyt na waluty tych państw.

 • Rynki surowcowe: Rynek niedźwiedzia potrwa do końca dekady

  Analityk DM AFS Damian Rosiński uważa, że globalny rynek niedźwiedzia na rynkach surowcowych potrwa do końca dekady. Z powodu nadpodaży ceny ropy naftowej nadal będą niskie, a miedź kontynuować będzie długoterminowy trend spadkowy. Szanse na odbicie stwarza jedynie rynek złota. Przecena surowców odbija się przede wszystkim na gospodarkach opartych na ich eksporcie - Brazylii, RPA oraz Australii.

 • Wkrótce dolar może kosztować 4,45 zł. Europę czeka kolejny wstrząs?

  Większość członków Fed przewiduje w tym roku 3 podwyżki stóp procentowych. To działanie obciąży samych Amerykanów, dla których zdrożeją pożyczki i obsługa kredytów. Dla Polaków dalsze umacnianie dolara będzie oznaczało przede wszystkim coraz mniej opłacalny import towarów, m.in. nabywanej w tej walucie ropy czy gazu.

 • To był zły tydzień dla większości walut rynków wschodzących z wyjątkiem meksykańskiego peso, które wspiera rosnący dystans Trumpa do Clinton w przedwyborczych sondażach. EUR/PLN jest blisko 4,30, ale USD/PLN powraca nad 3,90.