• Informacje na temat:

  waluta rpa

Artykuły na temat: waluta rpa
 • Polskie miasta centrami usług biznesowych

  ...szerokopasmowego internetu. Do grupy krajów-centrów outsourcingu dołączyły niedawno RPA i Argentyna, a niedługo grono to może powiększyć się o Chiny, gdzie inwestować chce chociażby Infosys. Perspektywy dla...

 • Bilans roku na walutach

  W mijającym roku amerykańska waluta zyskała najbardziej w relacji do południowoafrykańskiego randa (ZAR), ale także rosyjskiego rubla (RUB) i tureckiej liry (TRY). Wspólnym mianownikiem dla tych trzech walut jest ... polityka.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  ...po specjalistów z zagranicy. Na przykład Infosys BPO w 2010 r. odpowiednio wykwalifikowanych pracowników ze znajomością języka niderlandzkiego znalazł dopiero w RPA. Wrocław, Kraków i Poznań(...) pracownicy ze wschodnich województw. Paradoksalnie, na otwarciu niemieckiego rynku pracy najbardziej mogą stracić właśnie takie regiony, jak podlaskie, lubelskie czy podkarpackie. Być może centra usług...

 • Polską walutę osłabia turecka zawierucha

  Polska waluta traci na wartości z powodu tureckiej liry. Wprawdzie osłabienie kursu jest mniejsze niż w przypadku wielu innych krajów wschodzących, ale skutki mogą być odczuwalne przez kolejne tygodnie.

 • Przegląd walut rynków wschodzących: Fortuna się odwraca

  Nie jest zaskoczeniem, że pionowy rajd apetytu na ryzyko, który nastąpił w pierwszych tygodniach 2018 r., okazał się korzystny również dla aktywów i walut rynków wschodzących. Jednak w ubiegłym tygodniu miała miejsce istotna konsolidacja w związku z nieoczekiwanym wzrostem wartości aktywów wysokiego ryzyka.

 • Przegląd Walut Rynków Wschodzących: Po burzy...

  Waluty rynków wschodzących w niewielkim stopniu zostały "zakażone" ostatnim chaosem. Powrót apetytu na ryzyko jest zachęcający dla ryzykantów na rynkach wschodzących i innych. Jakakolwiek oznaka dużego konfliktu handlowego byłaby bardzo negatywna dla światowego ryzyka.

 • Reakcja wielu walut na wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych wydaje się względnie łatwa do przewidzenia. Jednak nie we wszystkich przypadkach jest oczywista. Nie jest choćby dla złotego. Jak mogą zachować się kursy najpopularniejszych walut? Odpowiada Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • W czerwcu z kilkunastu głównych towarów podrożała tylko pszenica, soja i pallad, czyli surowce o neutralnym wpływie na waluty gospodarek wschodzących. Jakby tego było mało z Polski, Rosji i RPA napływają informacje dodatkowo studzące popyt na waluty tych państw.

 • Rynki emerging markets wchodzą w okres bessy

  Przed rynkami wschodzącymi stoi w najbliższym czasie szereg wyzwań, w szczególności mocniejszy dolar, polityka monetarna Fed, kwestie wojen handlowych, obawy o światowy wzrost oraz oczekiwania względem siły rynku akcji USA - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe TFI".

 • Rynki surowcowe: Rynek niedźwiedzia potrwa do końca dekady

  Analityk DM AFS Damian Rosiński uważa, że globalny rynek niedźwiedzia na rynkach surowcowych potrwa do końca dekady. Z powodu nadpodaży ceny ropy naftowej nadal będą niskie, a miedź kontynuować będzie długoterminowy trend spadkowy. Szanse na odbicie stwarza jedynie rynek złota. Przecena surowców odbija się przede wszystkim na gospodarkach opartych na ich eksporcie - Brazylii, RPA oraz Australii.