• Informacje na temat:

  waluta szwecji

Artykuły na temat: waluta szwecji
 • Szwecja: Polskie sprzątaczki wychodzą z szarej strefy

  Załatwienie pracy przy sprzątaniu mieszkań w Szwecji, bez żadnych kontaktów i znajomości języka, stanowi spore wyzwanie. Po pierwsze trzeba znaleźć zakwaterowanie, po drugie - poszukać klientów. Taką(...) jeszcze podzielić dochodem. Tym bardziej, że w ostatnim czasie możliwości zdobycia legalnej pracy przy sprzątaniu w Szwecji znacznie się poszerzyły. Nie tylko na czarno Jeszcze do niedawna...

 • Szwecja wprowadza nowe banknoty i monety!

  Jutro Szwecja wprowadzi do obiegu nowe banknoty i monety. To początek prawdziwej rewolucji walutowej, którą wprowadza centralny bank Riksbank.

 • Ile płacą Wikingowie?

  Od 3500 do 5000 koron miesięcznie odłożysz pracując legalnie w Szwecji. Tyle zaoszczędzisz osiągając dochody w granicach 17 tys. koron brutto. Takie zarobki są w zasięgu ręki niewykwalifikowanego pracownika.

 • Szwecja unijnym prymusem, bo pozostała poza strefą euro?

  Gdy ponad dwie dekady temu w Szwecji trwała dyskusja o wejściu do strefy euro, kondycja gospodarcza tego kraju nie zachwycała. Wystarczyło jednak 20 lat, by Szwedzi stali się liderem unijnego rozwoju wśród państw o wysokim dochodzie i obniżyli swój dług do PKB o połowę. Czy przyczyniła się do tego decyzja o pozostaniu poza obszarem wspólnej waluty? - pisze Marcin Lipka, główny analityk

 • Dylemat polskiego emigranta

  Polak zatrudniony w Danii, po odliczeniu wszystkich kosztów, jest w stanie odłożyć około 4 tys. zł miesięcznie. To prawie dwa razy więcej niż w Szwecji. Co więcej, obydwa kraje nie mają do zaproponowania zbyt wielu ofert dla pracowników niewykwalifikowanych.

 • Dzisiaj o 13 odbędzie się spotkanie zarządu Szwedzkiego Banku Narodowego. W oficjalnej agendzie nie ma zagadnień polityki monetarnej, jednakże w przeszłości Bank udowodnił już, że jest w stanie podejmować decyzje dotyczące polityki monetarnej na takich dodatkowych spotkaniach.

 • Polscy fachowcy w cenie

  ...złotych miesięcznie. Wysokie zarobki, w granicach 38 tysięcy euro, czekają na programistów w Szwecji. Miesięcznie mogą więc tam zarobić równowartość około 17 tys. złotych.  - Najpopularniejsze...

 • W tym tygodniu słabo wyglądał dolar nowozelandzki na co wpłynęły słowa, a raczej dywagacje przedstawiciela banku centralnego nt. możliwości obniżenia stóp procentowych (oczywiście, jeżeli zaistnieją określone warunki).

 • Uzyskując dochody z tytułu pracy najemnej wykonywanej za granicą należy mieć świadomość, iż w większości przypadków należy rozliczyć się z nich także w Polsce.

 • Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (ETS) orzekł, że wymiana walut tradycyjnych na jednostki wirtualnej waluty zwane bitcoinami jest zwolniona z podatku VAT.