• Informacje na temat:

  waluta szwecji

Artykuły na temat: waluta szwecji
 • Szwecja: Polskie sprzątaczki wychodzą z szarej strefy

  Załatwienie pracy przy sprzątaniu mieszkań w Szwecji, bez żadnych kontaktów i znajomości języka, stanowi spore wyzwanie. Po pierwsze trzeba znaleźć zakwaterowanie, po drugie - poszukać klientów. Taką(...) jeszcze podzielić dochodem. Tym bardziej, że w ostatnim czasie możliwości zdobycia legalnej pracy przy sprzątaniu w Szwecji znacznie się poszerzyły. Nie tylko na czarno Jeszcze do niedawna...

 • Szwecja do 2030 r. może stać się pierwszym krajem bezgotówkowym - podaje w środę francuski dziennik ekonomiczny "Les Echos". Szwedzki parlament pracuje nad raportem dotyczącym ryzyka takich zmian.

 • Ile płacą Wikingowie?

  Od 3500 do 5000 koron miesięcznie odłożysz pracując legalnie w Szwecji. Tyle zaoszczędzisz osiągając dochody w granicach 17 tys. koron brutto. Takie zarobki są w zasięgu ręki niewykwalifikowanego pracownika.

 • Szwecja wprowadza nowe banknoty i monety!

  Jutro Szwecja wprowadzi do obiegu nowe banknoty i monety. To początek prawdziwej rewolucji walutowej, którą wprowadza centralny bank Riksbank.

 • Dylemat polskiego emigranta

  Polak zatrudniony w Danii, po odliczeniu wszystkich kosztów, jest w stanie odłożyć około 4 tys. zł miesięcznie. To prawie dwa razy więcej niż w Szwecji. Co więcej, obydwa kraje nie mają do zaproponowania zbyt wielu ofert dla pracowników niewykwalifikowanych.

 • Szwecja unijnym prymusem, bo pozostała poza strefą euro?

  Gdy ponad dwie dekady temu w Szwecji trwała dyskusja o wejściu do strefy euro, kondycja gospodarcza tego kraju nie zachwycała. Wystarczyło jednak 20 lat, by Szwedzi stali się liderem unijnego rozwoju wśród państw o wysokim dochodzie i obniżyli swój dług do PKB o połowę. Czy przyczyniła się do tego decyzja o pozostaniu poza obszarem wspólnej waluty? - pisze Marcin Lipka, główny analityk

 • Godzinowe koszty pracy w Polsce to 9,4 euro

  Dane pokazują znaczne rozbieżności pomiędzy poszczególnymi państwami członkowskimi. Najniższe koszty były w Bułgarii (4,9 euro), Rumunii (6,3 euro), na Litwie (8 euro), Łotwie (8,1 euro), Węgrzech (9,1 euro) i Polsce (9,4 euro).   Najwyższe zanotowano w Danii (42,5 euro), Belgii (39,6 euro), Luksemburgu (37,6 euro), Szwecji (36,6 euro) i Francji (36 euro). Godzinowe koszty pracy w przemyśle...

 • Wybory w Szwecji odbywały się nieco w tle głównych rynkowych wydarzeń. Jednak w kraju, gdzie dotąd rządziła przewidywalność polityczna mamy pat mogący skutkować rozpisaniem następnego głosowania. Dla złotego w tym tygodniu ważniejsze będzie jednak, co zrobi bank centralny... w Turcji.

 • Polscy fachowcy w cenie

  ...złotych miesięcznie. Wysokie zarobki, w granicach 38 tysięcy euro, czekają na programistów w Szwecji. Miesięcznie mogą więc tam zarobić równowartość około 17 tys. złotych.  - Najpopularniejsze...

 • Dzisiaj o 13 odbędzie się spotkanie zarządu Szwedzkiego Banku Narodowego. W oficjalnej agendzie nie ma zagadnień polityki monetarnej, jednakże w przeszłości Bank udowodnił już, że jest w stanie podejmować decyzje dotyczące polityki monetarnej na takich dodatkowych spotkaniach.