• Informacje na temat:

  waluta turcji

Artykuły na temat: waluta turcji
 • ...m.in. wyjazdów do Egiptu, Tunezji, Turcji, Chorwacji lub Bułgarii. Do Egiptu (to najpopularniejszy kierunek naszych wakacyjnych zagranicznych wyjazdów) na napiwki i zakupy najlepiej zabrać dolary, choć euro oczywiście też można płacić. Kupując dolary, warto zwrócić uwagę, by banknoty były wydrukowane po 1990 r., bo starsze mogą nie być honorowane. Z kolei do Tunezji, Turcji, Maroko, Bułgarii oraz...

 • Turcja ma problem: Waluta na dnie, rating w dół

  Szybko rosnący PKB i niski poziom długu sektora finansów publicznych sugerują, że turecka gospodarka ma się świetnie. Tymczasem Moody's właśnie obciął rating tego kraju, a lira osiągnęła historyczne minima w relacji do euro. Dlaczego? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Pani Natalia wylądowała na lotnisku w Turcji. Cierpliwie czekała na bagaż, ale choć wszyscy odebrali już swoje walizki, jej torby nie było. Chwila paniki. – Nie mam nawet koszulki na zmianę, bielizny, klapek, kosmetyków… – myślała. Pani Natalia znalazła się w kurorcie, w którym było blisko 30ºC, tak jak wyjechała z kraju: w dżinsach, adidasach i z ciepłym polarem na ramieniu.

 • W Turcji panika po wyborach

  W Europie Zachodniej na giełdach spadki wskaźników. Źle wygląda sytuacja po wyborach w Turcji. Nie lepiej jest w Grecji - podają maklerzy. W Turcji w poniedziałek pogrom na rynkach po wyborach. Indeks giełdy w Stambule spadł po otwarciu o 8,2 proc. Turecka waluta osłabiła się o 5 proc. do rekordowych 2,80 za dolara USA.

 • Kupić w Polsce obcą walutę, czy płacić na zagranicznym urlopie kartą? To dylemat niejednego urlopowicza pakującego właśnie walizki. Wszystko zależy od tego, dokąd chcemy wyjechać. – W Polsce opłaca się kupić euro, dolary i funty brytyjskie. Przepłacić natomiast można za waluty Egiptu, Chorwacji, Turcji oraz Bułgarii. Transakcje takimi walutami są dość rzadkie. Kantory istotnie...

 • Agencja S&P obniżyła rating długoterminowego zadłużenia Turcji w walucie obcej do "B+", a w walucie lokalnej do "BB-". Perspektywa obu ratingów jest stabilna.

 • ...z kantorem w banku). 20. Za granicę zabierz podstawowe leki. W niektórych krajach nawet preparaty przeciwbólowe mogą być bardzo drogie (np. w Turcji za aspirynę zapłacisz kilka razy więcej niż u nas...

 • Dlaczego Turcja spada w gospodarczą otchłań?

  Rekordowo słaba waluta i szalejąca inflacja obrazują fatalny stan tureckiej gospodarki. Dziś potwierdza to także obniżenie ratingu głębiej do poziomu śmieciowego. Co gorsza, z dostępnych danych wynika, że sytuacja ekonomiczna nad Bosforem jeszcze się pogorszy - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Uzyskując dochody z tytułu pracy najemnej wykonywanej za granicą należy mieć świadomość, iż w większości przypadków należy rozliczyć się z nich także w Polsce.

 • Konflikt w Turcji przybiera na sile

  Konflikt w Turcji pomiędzy Kurdami a władzami w ostatnim czasie nabiera na sile. Tureckie władze zdecydowały się na wprowadzenie w trakcie weekendu godziny policyjnej w miejscach gdzie dochodziło do największego zaognienia działań.