• Informacje na temat:

  waluta turecka

Artykuły na temat: waluta turecka
 • Wyjazd na wakacje warto dużo wcześniej dokładnie zaplanować. Radzimy, jak się do tego zabrać.

 • Polską walutę osłabia turecka zawierucha

  Polska waluta traci na wartości z powodu tureckiej liry. Wprawdzie osłabienie kursu jest mniejsze niż w przypadku wielu innych krajów wschodzących, ale skutki mogą być odczuwalne przez kolejne tygodnie.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  W maju 2011 r. Niemcy otworzą rynek pracy dla Polaków i innych obywateli nowych krajów Unii Europejskiej. Już teraz niemieckie firmy kuszą młodych, wykwalifikowanych pracowników z Polski. Według badań Deloitte (2011) aż 60 proc. studentów jest gotowych wyjechać z Polski do pracy za granicę.

 • Najistotniejsze ruchy na rynku walutowym odbywają się dzisiaj - a w zasadzie ten kierunek został rozpoczęty podczas późnych godzin niedzielnych - na tureckiej lirze. Wynik wyborów w Turcji nie daje większości dotychczas rządzącej partii AKP - z której również wywodzi się prezydent Erdogan. Takie rezultat oznacza, że konieczne może być poszukiwanie koalicjantów przez AKP albo zawiązanie rządu mniejszościowego.

 • Pogrom tureckiej liry

  W zachodniej Europie spadki kontraktów na indeksy. Z Niemiec dotarły lepsze dane makro od prognoz. W Turcji na rynkach pogrom po wyborach - informują maklerzy. Turecka waluta osłabiła się o 5 proc. do rekordowych 2,80 za dolara USD.

 • Upadek tureckiej liry. Katastrofa dla obywateli

  Tylko w piątek turecka waluta traciła momentami 13 proc. do dolara. Jeszcze w marcu dolar kosztował 3,8 liry, a dziś było to już nawet 6,3 liry. Dramatyczne wydarzenia na lokalnym rynku pogłębiły doniesienia prasowe o zaniepokojeniu Europejskiego Banku Centralnego - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Słaba lira gra prawdę o tureckiej gospodarce

  Tureckie PKB rośnie szybko jak na drożdżach. Ten wzrost jest jednak niewiele wart ze względu na pikującą wartość tureckiej waluty. Ostatnia fala wyprzedaży liry to efekt wypowiedzi prezydenta Erdogana sugerującej, że administracja rządowa z tylnego siedzenia kieruje działaniami banku centralnego - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Spór na linii Erdogan-Başçi negatywnie wpływa na turecką giełdę

  O przyczynach korekty nad Bosforem oraz perspektywach dla tureckich akcji rozmawiamy z Robertem Burdachem, zarządzającym funduszami akcji Union Investment TFI.

 • Załamanie liry tureckiej i kłopoty funta

  Początek tygodnia nie przyniósł nam większej zmienności na najważniejszych rynkach, czego można było się spodziewać, przy całkowicie pustym kalendarium i braku nowych doniesień na temat kwestii handlu międzynarodowego. Na rynku walutowym wczoraj można wskazać dwóch wyraźnych przegranych GBP oraz TRY.

 • Prognoza walutowa dla złotego i liry tureckiej

  Uwaga rynków walutowych znów skupia się na lukach w polityce gospodarczej, które pojawiają się w głównych obszarach ekonomicznych. Rezerwa Federalna w grudniu zadecydowała o pierwszej od dziewięciu lat podwyżce stóp procentowych i spodziewamy się, że drugiej połowie 2016 r.