• Informacje na temat:

  waluta turecka

Artykuły na temat: waluta turecka
 • Wyjazd na wakacje warto dużo wcześniej dokładnie zaplanować. Radzimy, jak się do tego zabrać.

 • Najistotniejsze ruchy na rynku walutowym odbywają się dzisiaj - a w zasadzie ten kierunek został rozpoczęty podczas późnych godzin niedzielnych - na tureckiej lirze. Wynik wyborów w Turcji nie daje większości dotychczas rządzącej partii AKP - z której również wywodzi się prezydent Erdogan. Takie rezultat oznacza, że konieczne może być poszukiwanie koalicjantów przez AKP albo zawiązanie rządu mniejszościowego.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  W maju 2011 r. Niemcy otworzą rynek pracy dla Polaków i innych obywateli nowych krajów Unii Europejskiej. Już teraz niemieckie firmy kuszą młodych, wykwalifikowanych pracowników z Polski. Według badań Deloitte (2011) aż 60 proc. studentów jest gotowych wyjechać z Polski do pracy za granicę.

 • Pogrom tureckiej liry

  W zachodniej Europie spadki kontraktów na indeksy. Z Niemiec dotarły lepsze dane makro od prognoz. W Turcji na rynkach pogrom po wyborach - informują maklerzy. Turecka waluta osłabiła się o 5 proc. do rekordowych 2,80 za dolara USD.

 • Słaba lira gra prawdę o tureckiej gospodarce

  Tureckie PKB rośnie szybko jak na drożdżach. Ten wzrost jest jednak niewiele wart ze względu na pikującą wartość tureckiej waluty. Ostatnia fala wyprzedaży liry to efekt wypowiedzi prezydenta Erdogana sugerującej, że administracja rządowa z tylnego siedzenia kieruje działaniami banku centralnego - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Spór na linii Erdogan-Başçi negatywnie wpływa na turecką giełdę

  O przyczynach korekty nad Bosforem oraz perspektywach dla tureckich akcji rozmawiamy z Robertem Burdachem, zarządzającym funduszami akcji Union Investment TFI.

 • Prognoza walutowa dla złotego i liry tureckiej

  Uwaga rynków walutowych znów skupia się na lukach w polityce gospodarczej, które pojawiają się w głównych obszarach ekonomicznych. Rezerwa Federalna w grudniu zadecydowała o pierwszej od dziewięciu lat podwyżce stóp procentowych i spodziewamy się, że drugiej połowie 2016 r.

 • Uwaga: Turecka lira ma poważne problemy

  Nowy tydzień rozpoczęliśmy w spokojnej atmosferze. Główne pary walutowe zmieniły swą wartość na koniec dnia maksymalnie o 0.6 proc. Podobne zmiany miały miejsce w przypadku rynków towarowych. Od początku roku parkiet w Turcji stracił ponad 10 proc.

 • Turcja ma problem: Waluta na dnie, rating w dół

  Szybko rosnący PKB i niski poziom długu sektora finansów publicznych sugerują, że turecka gospodarka ma się świetnie. Tymczasem Moody's właśnie obciął rating tego kraju, a lira osiągnęła historyczne minima w relacji do euro. Dlaczego? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • W mijającym tygodniu złoty i forint ponownie były najsłabszymi walutami w regionie. Wytłumaczenie tego faktu niekorzystnymi przepływami związanymi z rosnącymi oczekiwaniami na podwyżkę stóp procentowych w USA.