• Informacje na temat:

  waluta ukrainy

Artykuły na temat: waluta ukrainy
 • Jakie są skutki prawdopodobnego powrotu emigrantów z UE do krajów Europy Środkowo-Wschodniej?

  ...nabywcza w EUR w Czechach i w Polsce wzrosła o 19,4% oraz 9,4% dzięki wypłacie wynagrodzeń w lokalnych walutach . Pracownicy mieszkający i płacący podatki w krajach Europy Środkowo-Wschodniej płacą niższy(...) Consulting Poland - Mówi się, że pracowników z Ukrainy wysysają obecnie z naszego rynku inne kraje z UE (po zmianach dot. wiz). Proponują one wyższe płace, a dodatkowo istnieje niebezpieczeństwo, że...

 • Ukraina: Wprowadzono ograniczenia w handlu walutą

  Po kolejnym spadku wartości hrywny Narodowy Bank Ukrainy podjął decyzję o wprowadzeniu ograniczenia w sprzedaży walut.

 • W jakim mieście na świecie zarobisz najwięcej?

  ...nam dopiero 49. pozycję w rankingu. Jednak w porównaniu z Kijowem jest to wynik ponadczterokrotnie wyższy. Pracujący w stolicy Ukrainy dostają za godzinę poniżej 2 dol. Wynagrodzenia na całym świecie...

 • Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przebiega w spokojnych nastrojach, gdyż inwestorzy czekają na doniesienia ze wschodu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2030 PLN za euro, 3,7112 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,001 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,359% w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Dolar, funt, rubel... Na jakich walutach można zarobić?

  Na przestrzeni ostatniego roku rubel przeszedł długą drogę od statusu jednej z najsłabszych walut w 2014 roku, do wejścia do czołówki najsilniejszych walut w pierwszych miesiącach 2015 roku.

 • Rosyjska waluta spadła do rekordowo niskiego poziomu

  Rosyjska waluta spadła do rekordowo niskiego poziomu. Nie pomogły interwencje Banku Rosji, który od 3 października, próbując powstrzymać spadek kursu rubla, sprzedał na giełdzie walutowej w Moskwie ok. 6 mld dolarów.

 • Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi utrzymanie mocniejszego PLN po wczorajszych wzrostach wywołanych ustaleniami ws. Ukrainy. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1640 PLN za euro, 3,6426 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9206 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu dynamicznie spadły (o ok. 17pb.) i wynoszą aktualnie 2,215 proc. w przypadku

 • W czwartek złoty umacnia się do większości walut, w tym do szwajcarskiego franka, którego kurs spadł poniżej 3,96 zł. Sentyment do polskiej waluty poprawiają m.in. doniesienia z Ukrainy.

 • Dla globalnych graczy jesteśmy w tym samym koszyku, co oznacza, że postrzegają nas jako tzw. rynki wschodzące. Dlatego złoty źle znosi zawirowania za wschodnią granicą i niewiele wskazuje na to, że szybko się to zmieni.

 • Ukraina: Parlament przyjął ustawę o kredytach walutowych

  Natalia Jaresko, szefowa resortu finansów Ukrainy oraz bank centralny tego kraju (NBU) są oburzeni na decyzję parlamentu. Przyjął on ustawę o restrukturyzacji kredytów dolarowych i przewalutowaniu ich na hrywny według kursu z okresu zaciągania pożyczki. Podobną operację przeprowadzili Wegrzy.