• Informacje na temat:

  waluta węgier

Artykuły na temat: waluta węgier
 • Jakie są skutki prawdopodobnego powrotu emigrantów z UE do krajów Europy Środkowo-Wschodniej?

  ...nabywcza w EUR w Czechach i w Polsce wzrosła o 19,4% oraz 9,4% dzięki wypłacie wynagrodzeń w lokalnych walutach . Pracownicy mieszkający i płacący podatki w krajach Europy Środkowo-Wschodniej płacą niższy...

 • Pogorszenie nastrojów wokół Polski sprzyja Węgrom

  Rynek otrzymał wyraźny sygnał ze strony pozostałych agencji Fitch oraz Moody's, iż również te instytucje mogą obniżyć ocenę Polski w terminie maj, lipiec (rewizje). Ponadto warto wspomnieć o wczorajszej informacji z Fitch, który może podwyższyć rating Węgier (z obecnego BB+). Po Fed prawdopodobieństwo podwyżek stóp w marcu spadło (obecnie 21%).

 • Wzrost płacy minimalnej w 2015 r. w Unii Europejskiej i na świecie

  Wraz z nowym rokiem niektóre państwa zwiększyły stawki minimalnych wynagrodzeń. Zazwyczaj płaca minimalna jest ustalana przez centralny organ państwowy dla całej gospodarki narodowej. Od tej reguły są jednak wyjątki. Są państwa, które ustalają różne płace minimalne dla poszczególnych regionów.

 • Orban zamieni kredyty Węgrów

  Viktor Orban konsekwentnie próbuje uwolnić Węgrów od kredytów walutowych. Jego rząd złożył do parlamentu propozycję ustawy, którą węgierskie media ochrzciły już ustawą o uczciwym systemie bankowym.

 • Dyrektorzy finansowi obawiają się spowolnienia

  ...w przyszłym roku w przedziale 4,1-4,3 zł. Ponad 10 proc. uważa, że euro będzie tańsze i trzeba będzie zapłacić za nie 3,8-4,0 zł, a niecałe 20 proc. prognozuje, że europejska waluta będzie mocniejsza...

 • Analityk tej agencji ratingowej, Arnaud Louis nie wykluczył możliwości podniesienia obecnej "śmieciowej" noty dla Węgier podczas najbliższej rewizji, jaka będzie miała miejsce 20 maja. Obecny rating to BB+ w walucie obcej. Fitch pozytywnie wypowiedział się na temat perspektyw dla węgierskiego budżetu, oraz gospodarki.

 • Czy czeka nas pożegnanie z Wielką Brytanią?

  ...jest atrakcyjna ze względu na lokalizację i możliwość szybszego przejazdu samochodem w rodzinne strony - mówi Marcin Węgier z agencji rekrutacyjnej GlobalForce Services. Tylko dla wybranych(...) Marcin Węgier. Pracownicy wykonujący proste czynności, które nie wymagają szczególnych umiejętności czy znajomości języka angielskiego, otrzymują standardowo NMW. Opiekunki osób starszych mogą przeważnie...

 • Złoty zyskuje do większości głównych walut, czym wyróżnia się na tle tracącego forinta. Umocnienie to ma prawdopodobnie w dużej mierze właśnie węgierskie korzenie.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy znacznie bardziej otwarci na zmiany i gotowi na przeprowadzkę do innego kraju niż obywatele np. Węgier czy Państw Nadbałtyckich - dodaje Sebastian Gerstmann. Brak...

 • Agencja Moody's podniosła rating Węgier

  Agencja Moody's podniosła rating Węgier z poziomu Ba1 do Baa3, czyli z poziomu spekulacyjnego do inwestycyjnego z perspektywą stabilną. Minister gospodarki narodowej Mihaly Varga wyraził nadzieję, że otworzy to nowy rozdział w obniżaniu zadłużenia Węgier.