• Informacje na temat:

  walutomat

Artykuły na temat: walutomat
 • ...internetowym (walutomat.pl, cinkciarz.pl). Takie punkty wymiany walut online działają ekspresowo. Większość kantorów dla wygody klientów założyła konta we wszystkich polskich bankach. Gdy mamy już...

 • Internetowe kantory zwiększają obroty

  Polacy coraz chętniej wymieniają waluty online. Obroty e-kantorom napędzają polityczne turbulencje oraz wyprzedaże w zagranicznych e-sklepach.

 • Zimowe wakacje w pełni. Jak oszczędzać na zagranicznych podróżach?

  Sezon zimowych wyjazdów już w pełni. Decyzje na temat tego, dokąd pojedziemy, najczęściej zapadły dużo wcześniej. Przeważnie wybieraliśmy opcje zagraniczne, gdzie śniegu pod dostatkiem. Wciąż jednak mamy szansę na podjęcie działań, by na najbliższych wakacjach zaoszczędzić np. na wymianie waluty.

 • Internetowe kantory notują rekordowe obroty

  Internetowe kantory, które umożliwiają wymianę walut bez wychodzenia z domu notują najwyższe obroty w historii. Tylko w listopadzie, użytkownicy obu platform wymienili waluty o łącznej wartości ponad 1,6 miliarda złotych.

 • Bank Centralny Szwajcarii zniósł minimalny kurs wymiany franka

  Bank Centralny Szwajcarii (SNB) zniósł minimalny kurs wymiany franka - podał bank w komunikacie.

 • Ile waluty wziąć na wakacje?

  Ile pieniędzy wziąć na tygodniowy wyjazd all inclusive do Grecji, a ile na dwa tygodnie do Tajlandii? Euro czy dolary? Gotówkę czy kartę? Wszystko oczywiście zależy od naszych planów, kierunku i charakteru wycieczki. Jednak jak wynika z danych Internetowykantor.pl, polski turysta kupuje na urlop walutę za średnio 3 tys. zł do europejskich krajów, a na dalsze wyprawy za 6,5-7 tys. zł.

 • Wymiana waluty w internecie - czy to się opłaca?

  Rynek wymiany walutowej w Polsce jest coraz bardziej konkurencyjny. Korzystają na tym zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy, którzy nie muszą już wymieniać waluty wyłącznie w bankach i kantorach stacjonarnych. Teraz mogą brać pod uwagę także coraz popularniejsze e-kantory.

 • Importerzy i eksporterzy narażeni są na ryzyko związane z wahaniami kursów walut, czasami z niestabilną sytuacją polityczną w kraju, w którym realizują zagraniczne kontrakty, albo z kosztami utrzymania zagranicznych przedstawicielstw. W jakich obszarach mogą szukać oszczędności?

 • Działania banku szwajcarskiego a kredyt we frankach

  Czym zajmuje się Szwajcarski Bank Narodowy? Jaki jest jego wpływ na rynki walutowe? Co spowodowało, że frank nagle przekroczył poziom 4zł? Jaka jest po tych zmianach sytuacja kredytobiorców frankowych?

 • Walutomat.pl to internetowa platforma wymiany walut, dzięki której powstał i rozwinął się w Polsce rynek wymiany walut online. Użytkownicy Walutomatu mogą bezpośrednio, między sobą wymieniać waluty obce, sami ustalając kursy, po jakich je sprzedają i kupują. Taki model działania pozwala klientom Walutomatu pominąć kosztowne pośrednictwo banków i tradycyjnych kantorów w obrocie walutowym.