• Informacje na temat:

  waluty ceny

Artykuły na temat: waluty ceny
 • .... – W Polsce opłaca się kupić euro, dolary i funty brytyjskie. Przepłacić natomiast można za waluty Egiptu, Chorwacji, Turcji oraz Bułgarii. Transakcje takimi walutami są dość rzadkie. Kantory istotnie(...) ocenić, czy kurs sprzedaży waluty w banku lub kantorze jest atrakcyjny. Aby to zrobić, należy podzielić kurs sprzedaży (ten wyższy) przez kurs kupna (niższy). W polskich kantorach taki stosunek dla euro...

 • Siła waluty, a plany wakacyjne 2014 vs. 2015

  Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny, a co za tym idzie osoby zainteresowane spędzeniem wolnego czasu poza granicami kraju zmuszone są do kupna przed wyjazdem lub na miejscu w trakcie pobytu lokalnej waluty.

 • Skoro zarabiamy coraz więcej, czemu stać nas na coraz mniej?

  W ciągu minionych 15 lat średnie zarobki Polaków wzrosły o blisko 200 procent. Daleko nam jednak do świętowania, bo przecież wzrosły także ceny. W efekcie często stać nas na coraz mniej. Tymczasem okazuje się, że nasza siła nabywcza zależy przede wszystkim od posiadanej waluty. Tylko jedna z nich, ta najstarsza na świecie, mimo biegu lat nie traci na wartości. Ta waluta to złoto.

 • PKN ORLEN został wyróżniony jako najlepsza spółka w obszarze zarządzania ryzykiem walutowym w Europie Centralnej i Wschodniej w prestiżowym rankingu magazynu Global Finance.

 • Przyjęcie euro: Czy przyjdą podwyżki?

  Polska zobowiązała się do przyjęcia wspólnej waluty tak szybko, jak będzie to możliwe. Tymczasem temat zamiany złotego na euro wciąż budzi spore kontrowersje wśród opinii publicznej. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

 • Waluty: G20 szykuje prawdziwą bazookę

  Konkluzje po zakończeniu weekendowego szczytu ministrów finansów i szefów banków centralnych dwudziestu największych światowych gospodarek są pocieszające.

 • Na płace w euro jeszcze poczekamy. Ale czy warto na to czekać?

  Najprostsza odpowiedź na pytanie, co się stanie z płacami po przyjęciu wspólnej waluty, brzmi: zostaną przeliczone po kursie, po jakim przyjęliśmy euro. Podobnie zresztą, jak ceny. W tym kontekście(...), który twierdzi, że już sama deklaracja o przyjęciu wspólnej waluty może wywołać presję płacową). Te prognozy sprawdziły się połowicznie - owszem, w pierwszych latach dynamika po przyjęciu euro dynamika...

 • Waluty: Dolar może być zagrożony

  Dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznaliśmy w piątek wykluczają możliwość podwyżki stóp procentowych w czerwcu. Analitycy przygotowywał się na podwyżkę raczej w lipcu, ale nie było to przesądzone. Po tym, czego się dziś dowiedzieliśmy, nawet lipiec może być zagrożony. To co niekorzystne dla dolara, oznacza garść dobrych informacji dla złotego. Polska waluta skokowo umocniła się względem USD, przez co kurs pary USDPLN znalazł się przy istotnym poziome 3,85

 • Paliwa są za drogie - musimy zwolnić 1000 osób

  Qantas tłumaczą, że warunki rynkowe dla działalności są gorsze, niż wcześniej a popyt słabszy (i stale zniżkuje). Qantas będzie mieć stratę ok. 300 mln australijskich dolarów  (271 mln USD) w okresie lipiec-grudzień 2013 r.  Prezes spółki Alan Joyce obarczył winą za wynikową porażkę rekordowo wysokie ceny paliw, wysoki kurs lokalnej waluty i nieczystą konkurencję ze strony przewoźników dotowanych...

 • Ceny ponad 300 kryptowalut manipulowane

  Użytkownicy dwóch platform społecznościowych manipulowali cenami ponad 300 kryptowalut, w tym także bitcoina. Mediana wzrostów cen z tego tytułu wynosiła nawet ponad 20 proc. - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.