• Informacje na temat:

  waluty dolar australijski

Artykuły na temat: waluty dolar australijski
 • Paliwa są za drogie - musimy zwolnić 1000 osób

  Akcje australijskich linii lotniczych Qantas zniżkowały o ponad 15 procent po informacji, że firma będzie mieć straty i musi zwolnić 1000 osób.

 • Australijska waluta królem

  Australijska waluta jest dziś wspierana zarówno przez odczyt danych dotyczących sprzedaży detalicznej, jak i przez zmianę tonu wypowiedzi odnośnie kursu tej waluty, którą poznaliśmy po decyzji w sprawie stóp procentowych.

 • Te waluty zdominowały rynek

  Dolar australijski i nowozelandzki - dwie waluty, które w ostatnich dniach zdominowały rynek walutowy pod względem skali aprecjacji.

 • Ostatnie lata to nieprzerwane pasmo wzrostów na amerykańskich giełdach. Kapitał na skutek niepokojów w Europie czy też słabości euro i japońskiego jena uciekał do Stanów Zjednoczonych. Również rynek obligacji przez ten okres cieszył się dużym uznaniem. Obserwowaliśmy wówczas znaczne umocnienie amerykańskiej waluty.

 • Waluty surowcowe mogą być inwestycyjnym czarnym koniem. Najlepsze perspektywy stwarza dolar nowozelandzki

  Dolar nowozelandzki może się okazać inwestycyjnym czarnym koniem - uważa Anna Wrzesińska z DM Noble Securities. Powodem jest oczekiwane odbicie na rynku surowcowym, a także relatywnie wysokie stopy procentowe utrzymywane przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii. Znacznie gorsze są natomiast perspektywy dla funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego. W przypadku Wielkiej Brytanii inwestorzy boją się

 • W perspektywie kilkudziesięciu godzin amerykański dolar osłabia się do pozostałych przedstawicieli grona G-10. Najsilniejsze są waluty surowcowe wsparte czynnikami lokalnymi.

 • Po wczorajszym komunikacie po posiedzeniu RBNZ, który był bardzo gołębi pod silną presją spadkową znalazł się dolar nowozelandzki, któremu wtórować próbuje sąsiad z Australii. Obie te waluty tracą dziś do dolara. Przecenia kiwi sięga 0,8 proc. a aussie 0,7 proc.

 • Bank Rezerwy Australii zgodnie z oczekiwaniami ściął główną stopę procentową o 25 pb i dolar australijski wstępnie tracił po decyzji. Jednak przyjęcie w oświadczeniu neutralnego stanowiska doprowadziło do wyparowania oczekiwań na dalsze obniżki, dając finalnie wsparcie dla AUD.

 • W co inwestować w 2017 roku?

  To może nie być najlepszy rok dla inwestorów, jednak rozwiązań alternatywnych jest całkiem sporo. Wśród nich np. dolar australijski, który może okazać się ciekawą propozycją.

 • Najsłabszy w zestawieniu był w ostatnich dniach dolar australijski. Jest on najbardziej wrażliwy na ewentualne zamieszanie wokół chińskiej gospodarki. Rynek może się obawiać, że ewentualne głębsze tąpnięcie w Chinach i dalsza przecena na rynku surowców, mogą przełożyć się na wznowienie dyskusji nt. cięcia stóp procentowych przez RBA, co wydawało się być zamkniętą sprawą. Kluczowe w tej kwestii