• Informacje na temat:

  waluty euro

Artykuły na temat: waluty euro
 • Jak kupić waluty w e-kantorze?

  ...1. Musisz mieć dwa konta: w złotych oraz w tej walucie, którą chcesz kupić, np. w euro, dolarach lub frankach. 2. Sprawdź kursy i w wybranym kantorze...

 • Waluty - gra na euro

  Ożywienie w strefie euro, stopniowe odchodzenie Europejskiego Banku Centralnego od ultra luźnej polityki monetarnej, wreszcie zadyszka dolara - wszystko to wpływa korzystnie na kurs euro, który w drugiej połowie roku może się istotnie umocnić. Cieniem na tegorocznych prognozach kładą się jednak ryzyka polityczne związane z całą serią wyborów w UE.

 • .... – W Polsce opłaca się kupić euro, dolary i funty brytyjskie. Przepłacić natomiast można za waluty Egiptu, Chorwacji, Turcji oraz Bułgarii. Transakcje takimi walutami są dość rzadkie. Kantory istotnie(...) ocenić, czy kurs sprzedaży waluty w banku lub kantorze jest atrakcyjny. Aby to zrobić, należy podzielić kurs sprzedaży (ten wyższy) przez kurs kupna (niższy). W polskich kantorach taki stosunek dla euro...

 • Waluty: W poniedziałek złoty gwałtownie tracił

  Poniedziałek upłynął pod znakiem dalszego i gwałtownego osłabienia polskiej waluty, złoty był zdecydowanie najsłabszą walutą naszego regionu - ocenił analityk Domu Maklerskiego mBanku Szymon Zajkowski.

 • Polacy lubią euro, najchętniej z Niemiec i Holandii

  ...przez Work Service, który w całości zostanie zaprezentowany 22 maja. Obecnie Polacy najchętniej podjęliby pracę w krajach strefy euro, a więc w Niemczech i Holandii. Co ciekawe, wprowadzenie w naszym kraju europejskiej waluty stanowiłoby zachętę do wyjazdów zarobkowych dla ponad 1/3 pracowników.

 • Ile waluty wziąć na wakacje?

  Ile pieniędzy wziąć na tygodniowy wyjazd all inclusive do Grecji, a ile na dwa tygodnie do Tajlandii? Euro czy dolary? Gotówkę czy kartę? Wszystko oczywiście zależy od naszych planów, kierunku i charakteru wycieczki. Jednak jak wynika z danych Internetowykantor.pl, polski turysta kupuje na urlop walutę za średnio 3 tys. zł do europejskich krajów, a na dalsze wyprawy za 6,5-7 tys. zł.

 • Przyjęcie euro: Czy przyjdą podwyżki?

  Polska zobowiązała się do przyjęcia wspólnej waluty tak szybko, jak będzie to możliwe. Tymczasem temat zamiany złotego na euro wciąż budzi spore kontrowersje wśród opinii publicznej. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

 • Kryzys euro: Waterloo wspólnej waluty

  W Belgijskiej Mennicy Królewskiej w ciągu minuty produkuje się 850 monet o nominale 1 euro. Latem 2008 roku taka liczba tych błyszczących krążków była warta w porywach nawet 1 360 dolarów. Dziś jest to 950 dolarów, a spadek ten wskazuje na bezradność Europy wobec toczącego ją kryzysu. Mimo powolnej poprawy perspektyw ekonomicznych dla regionu, nad wspólną walutą wciąż wisi widmo gospodarczego

 • ​Bridgestone zainwestował kilkaset milionów euro w polskie fabryki. Powstanie ponad 300 miejsc pracy

  ...225 milionów euro firma Bridgestone, największy producent opon na świecie, przeznaczył na inwestycje w Polsce. Dzięki temu zatrudnienie w dwóch działających w kraju fabrykach zwiększa się o ponad 300 osób. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że międzynarodowe firmy wybierają Polskę na miejsce inwestycje ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry i coraz lepszą infrastrukturę. W sferze...

 • Waluty: Niepokojąca prognoza dla złotego

  W najbliższych miesiącach polski złoty osłabi się do poziomu 4,50-4,60 za euro. Będzie tracić także wobec franka szwajcarskiego.