• Informacje na temat:

  waluty i gielda

Artykuły na temat: waluty i gielda
 • Liczba nowych bezrobotnych w USA wzrosła o 6 tysięcy

  ...na tzw. swapy dolarowe o 50 pkt bazowych. To może oznaczać tańszy dostęp do amerykańskiej waluty. Pozytywnie przyjęto też decyzję banku centralnego Chin o cięciu stopy rezerw obowiązkowych dla banków...

 • Forex jest zupełnie innym rynkiem niż Giełda Papierów Wartościowych. Inni mogą być także inwestorzy. Tutaj handel odbywa się przez całą dobę, a żeby inwestować, wcale nie trzeba mieć zasobnego portfela, tylko umiejętnie korzystać z dostępnych narzędzi inwestycyjnych.

 • Siła waluty, a plany wakacyjne 2014 vs. 2015

  Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny, a co za tym idzie osoby zainteresowane spędzeniem wolnego czasu poza granicami kraju zmuszone są do kupna przed wyjazdem lub na miejscu w trakcie pobytu lokalnej waluty.

 • Niepokojące informacje otrzymali dziś Rosjanie z moskiewskiej giełdy. Rubel poważnie stracił na wartości w stosunku do euro i dolara.

 • Bitcoin - jakie korzyści i zagrożenia wirtualnej waluty?

  Mimo wielu korzyści, posługiwanie się bitcoinem rodzi również zagrożenie prawne. Użytkownik gromadzi bitcoiny na dysku twardym swojego komputera. W przypadku fizycznego zniszczenia urządzenia, czy też ataku hackera, może on bezpowrotnie utracić zgromadzone na dysku środki finansowe. Ponadto, co jest szczególnie istotne, posługiwanie się bitcoinami może w niektórych przypadkach rodzić odpowiedzialność karną.

 • Te waluty zdominowały rynek

  Dolar australijski i nowozelandzki - dwie waluty, które w ostatnich dniach zdominowały rynek walutowy pod względem skali aprecjacji.

 • Akcje, surowce, waluty: Można oczekiwać dużych skoków cen

  Na rynkach w najbliższych miesiącach będzie raczej niespokojnie. Może to oznaczać duże skoki cen zarówno akcji, jak i surowców i walut. Spora zmienność cen jest okazją do zarobku, niezależnie od tego, czy ceny spadają, czy rosną.

 • Na rynki powrócił optymizm - tak w skrócie można opisać ostatni dzień handlu w tym tygodniu, który rozpoczął się podobnie jak pozostałe tygodnie w tym roku, a więc od spadków indeksów giełdowych oraz globalnego wzrostu awersji do ryzyka, jednak kończy się w znacznie lepszych nastrojach.

 • Czekamy dziś w dużej mierze na informacje z USA. Zaczyna się sympozjum w Jakcson Hole, gdzie przemawiać będą przedstawiciele banków centralnych. Wydaje się, że przedstawią dość optymistyczne komunikaty (w kontekście ostatnich wydarzeń w Chinach i "czarnego poniedziałku" na giełdowym parkiecie).

 • Po wczorajszym komunikacie po posiedzeniu RBNZ, który był bardzo gołębi pod silną presją spadkową znalazł się dolar nowozelandzki, któremu wtórować próbuje sąsiad z Australii. Obie te waluty tracą dziś do dolara. Przecenia kiwi sięga 0,8 proc. a aussie 0,7 proc.