• Informacje na temat:

  waluty jeny

Artykuły na temat: waluty jeny
 • PiS chce postawić na inne waluty

  Celem PiS jest gospodarka, która będzie się rozwijała w tempie 5 proc. - poinformował w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Paweł Szałamacha, poseł PiS. - Zdaniem ekspertów PiS, konieczna jest zmiana w strukturze naszego zadłużenia. Udział długu w walutach obcych powinien być "znacznie" mniejszy - ocenił Paweł Szałamacha, poseł PiS.

 • Frankowicze - przewalutowanie się nie opłaci?

  Franki szwajcarskie wcale nie były pierwszą atrakcyjną kredytowaną walutą. W pierwszych latach XXI wieku, dużą popularnością cieszyły się dolary, euro i jeny chińskie. Od czasu gdy w Polsce nastała moda na branie kredytów w innej walucie niż nasza ojczysta minęła już dekada.

 • Rai - twarda waluta odporna na kryzysy

  Środki płatnicze stają się coraz bardziej wirtualne, tracąc tym samym na materialnej zmysłowości. Rzadziej je widzimy, słyszymy, dotykamy... Słodki dla ucha szelest banknotów, czy brzdęk monety w kieszeni, ustępuje śledzeniu liczb na bankowym koncie. Czy pieniądz w pierwotnej postaci ma większą moc?

 • Amber Gold niczego nas nie nauczyło. Właśnie rośnie nowa piramida finansowa, a co robią organy państwa?

  Sprawa Amber Gold niczego nas nie nauczyła. W stolicy konferencję dla ponad tysiąca osób zorganizowała firma DasCoin, którą eksperci nazywają piramidą finansową. Prokuratura tłumaczy, że dopóki nie zgłaszają się pokrzywdzeni, dopóty nie ma problemu.

 • Przed popołudniową publikacją danych z USA inwestorzy przystąpili do sprzedaży dolarów za jeny. Kurs USD/JPY w pierwszej części piątkowej sesji zniżkował z 110,96 do 110,27. Inwestorzy postanowili po raz kolejny przetestować odporność władz Japonii.

 • Piątkowa sesja na międzynarodowym rynku dolar-jena przyniosła spadek notowań amerykańskiej waluty. Inwestorzy pomimo rosnącego ryzyka interwencji zamieniali dolary na jeny, a kurs USD/JPY w ciągu dnia spadł z 118,20 do 117,45.

 • Początek tygodnia przyniósł wzrost notowań amerykańskiej waluty do jena. Kurs USD/JPY zwyżkował z 106,50 w poniedziałek do 107,90 we wtorek. 20 stycznia pewną nerwowość na rynku wprowadził bank centralny Japonii, który dość nieoczekiwanie zdecydował się na poluzowanie polityki pieniężnej.

 • Przyczyn dzisiejszego nieoczekiwanego pogorszenia się nastrojów na europejskich giełdach można upatrywać w informacji o konieczności podniesienia kapitałów europejskich banków, w związku z wprowadzeniem nowych regulacji dla instytucji finansowych, ostrzeżeniu chińskich władz, że produkcja przemysłowa w drugim półroczu będzie rosła znacznie mniej dynamicznie niż w pierwszym, spadku zamówień w niemieckim przemyśle sięgającym 2,2 proc., podczas gdy spodziewano się ich wzrostu o 0,6 proc. i...