• Informacje na temat:

  waluty komentarze

Artykuły na temat: waluty komentarze
 • ...dolara (stan z godz. 16:05). Wydaje się, że początek przyszłego tygodnia powinien przynieść dalszą poprawę nastrojów wokół naszej waluty w kontekście spodziewanej podwyżki stóp procentowych przez RPP w dniu 5 kwietnia. Niemniej decyzja ta nie wesprze naszej waluty na długo - w perspektywie całego kwietnia złoty pozostanie słaby. EUR/USD: Popołudniowy spadek nieco naruszył widoczną linię trendu...

 • Kolejny tydzień nie przynosi rozstrzygnięcia na rynku EUR/USD, gdzie w przedziale 1,05-1,10 każdy poziom jest możliwy, a do przebić wsparć/oporów dochodzi w chaotycznych warunkach. Bazą dla niezdecydowanego rynku są bagaże problemów, jakie za sobą niosą i euro i dolar.

 • Waluty - środa kluczowa dla euro

  Eurodolar nie dostąpił dziś jakiegoś szczególnego przełomu. W trakcie sesji w zasadzie umacniała się waluta amerykańska, jako że szczyty notowane nad ranem to 1,0660, zaś minima z dnia to 1,0625 (po 15:00). Z drugiej strony popołudnie przyniosło odreagowanie i euro znów nieco zarobiło.

 • Waluty: Przed dolarem gorący okres!

  Administracja Trumpa nie podała na razie wielu konkretów dotyczących polityki handlowej i pieniężnej. Zdaniem analityków Saxo Baanku, w kolejnym miesiącu będzie miała trzy okazje, aby zaprezentować więcej szczegółów. Utrzymujemy nasze prognozy mówiące, że dolar osłabnie w dłuższej perspektywie, ponieważ mocniejszy uderzy we wzrost gospodarki USA.

 • W oczekiwaniu na posiedzenia banków centralnych

  Rynki oczekują na posiedzenia banków centralnych USA, Eurolandu oraz Szwajcarii.

 • EBC i RPP w centrum uwagi rynków FX i FI

  Posiedzenia EBC i RPP oraz komentarze odnośnie sytuacji na rynku walutowym będą w środę w centrum uwagi rynków. Słabe dane z Chin psują nastroje na rynku długu.

 • Wczorajsze gołębie komentarze wiceszefa EBC Constancio nieco pogorszyły sentyment wobec wspólnej waluty, co przy dobrej w dniu wczorajszym postawie USD poskutkowało spadkiem eurodolara nawet poniżej 1.22.

 • W perspektywie kilkudziesięciu godzin amerykański dolar osłabia się do pozostałych przedstawicieli grona G-10. Najsilniejsze są waluty surowcowe wsparte czynnikami lokalnymi.

 • Jeśli chodzi o termin hipotetycznej podwyżki stóp w USA (hipotetycznej, ale coraz bardziej prawdopodobnej), to grudzień wydaje się bardziej prawdopodobny niż listopad. Posiedzenie listopadowe mamy 1 i 2 dnia tegoż miesiąca, tymczasem 8 listopada odbędą się wybory prezydenckie.

 • O godzinie 8:00 poznamy niemieckie dane o sprzedaży detalicznej za wrzesień. Prognoza to wzrost o 1,2 proc. w skali rocznej i spadek o 1,0 proc. m/m (poprzednie, sierpniowe wyniki, to +0,1 proc. r/r i +2,5 proc. m/m). Naturalnie dobry odczyt może znów skierować uwagę graczy na euro, aczkolwiek ewentualna zwyżka kursu głównej pary nie zaprowadzi nas wysoko, startujemy bowiem z niskich poziomów. Dość powiedzieć, że obecnie - kwadrans po szóstej - znajdujemy się w okolicach 1,2575 - 1,2580.