• Informacje na temat:

  waluty kurs rubla

Artykuły na temat: waluty kurs rubla
 • Na giełdzie kurs dolara przekroczył 82 ruble

  Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 82 rubli, bijąc kolejne rekordy. Kurs euro przybliżył się do 90 rubli. Rosyjska waluta słabnie w związku z kolejnymi spadkami cen ropy.

 • Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 80 rubli za dolara, wkraczając tym samym w rekordowe poziomy z grudnia 2014 roku. Krótko po południu kurs sięgnął 80,01 rubla za dolara. Następnie dolar obniżył się do poziomu 79,9 rubli.

 • Rosyjski minister: Kurs rubla na dnie

  Kurs rubla sięgnął dna. Taką opinię wygłosił rosyjski wiceminister finansów Aleksiej Moisiejew. W rozmowie z telewizją RBK polityk stwierdził, że "kurs rubla sięgnął dna i najprawdopodobniej zacznie się umacniać". Średnio 1 dolar kosztuje w Rosji 39,98 rubla, a 1 euro 50,44 rubla.

 • Waluty: Spekulanci dopadli rubla?

  "Od zera do bohatera" - napisał o rosnącym kursie rubla "Washington Post". W ciągu dwóch miesięcy notowania rosyjskiej waluty podskoczyły o 30 proc. Na jej kursie zaważyły m.in. zwyżki cen ropy, ale zdaniem ekspertów aprecjacja rubla to przejściowy trend.

 • Rosja: Rubel gwałtownie traci na wartości

  Rubel gwałtownie traci na wartości. W piątek na otwarciu giełdy w Moskwie za dolara płacono 49,47 rubla, czyli o 0,82 rubla więcej niż na czwartkowym zamknięciu. Za euro dawano 61,70 rubla, tj. o 0,77 rubla więcej niż w czwartek na koniec dnia.

 • Bank Rosji obciął główną stopę procentową. Kurs rubla zniżkuje

  Kurs rosyjskiej waluty spadł dzisiaj obniżeniu przez Bank Rosj głównej stopy procentowej o 50 pkt bazowych do 11 proc. Bank poinformował, że ryzyko znacznego spowolnienia gospodarki przeważyło zagrożenia związane z inflacją.

 • Bank Rosji w poniedziałek ustalił kurs rubla do dolara na 78,67 RUB. To najniższy kurs rosyjskiej waluty wobec amerykańskiej w najnowszej historii Rosji, uwzględniając dokonaną przez centralny bank Federacji Rosyjskiej w1998 roku denominację rubla.

 • Rubel w piątek ustanowił nowe antyrekordy. Po raz pierwszy w historii za dolara płacono powyżej 57 rubli, a za euro - więcej niż 71 rubli. Presję na kurs waluty narodowej Rosji wywierają zachodnie sankcje i wciąż taniejąca ropa naftowa.

 • Tani rubel ratuje rosyjski budżet przed spadkiem wpływów ze sprzedaży ropy. Rosjanie nie będą szczególnie bronić swojej waluty

  Kurs rubla sięga coraz to nowych rekordów słabości. Od początku roku rubel stracił do dolara ponad 20 proc. To przede wszystkim efekt odpływu inwestorów ze wszystkich rynków rozwijających się, ale też lokalna sytuacja geopolityczna. Tani rubel może krótkoterminowo podtrzymać rosyjską gospodarkę ze względu na tanią ropę, ale w dłuższej perspektywie oznacza poważne kłopoty budżetu i załamanie

 • Ze względu na spadki cen ropy kurs rubla osiągnął w poniedziałek na moskiewskiej giełdzie najniższy poziom w stosunku do dolara od ponad roku i przekroczył 72 ruble; za euro płacono ponad 79 rubli - podała agencja TASS.