• Informacje na temat:

  waluty on line

Artykuły na temat: waluty on line
 • Złoty tonie. Euro kosztuje już 4,40 zł, frank najdroższy od roku

  Lipiec rozpoczął się dla polskiej waluty fatalnie. Notowania EUR/PLN przebiły wartość 4,40. Złoty nie radzi sobie również w parach z innymi głównymi walutami. Kurs dolara wzrósł do 3,78 PLN, za franka zapłacimy najwięcej od lipca ubiegłego roku, a funt znajduje się coraz bliżej 5 PLN - mówi analityk walutowy Ekantor.pl, Katarzyna Orawczak.

 • Aż 2/3 Polaków sądzi, że nie wejdziemy do strefy euro przez najbliższą dekadę

  Najnowsze badanie 1 AKCENTY, firmy zajmującej się obsługą walutową firm, wykazało, że 65 proc. Polaków nie spodziewa się wejścia naszego kraju do strefy euro i przyjęcia wspólnej waluty w ciągu najbliższych 10 lat. Prawie 29 proc. twierdzi wręcz, że nigdy do niej nie przystąpimy. Tylko blisko co trzeci Polak sądzi, że do strefy euro wstąpimy w najbliższej dekadzie.

 • Łukaszenka obawia się o swego rubla

  Łukaszenka w obliczu kryzysu przykręca śrubę. - tak Anna Maria Dyner komentuje represje białoruskich władz wobec niezależnych portali informacyjnych. Spadek rosyjskiego rubla spowodował znaczne obniżenie wartości białoruskiego pieniądza. Władze w Mińsku zareagowały na to podatkiem od wymiany walut i blokowaniem kilku niezależnych portali informacyjnych.

 • Czy złotemu grozi atak?

  Niewiele potrzeba do udanego ataku spekulacyjnego na złotego. Polskie władze dysponują instrumentami, którymi mogą bronić kursu, jednak w przypadku ataku na dużą skalę byłyby bezradne. Ale w najbliższym czasie takiego wydarzenia nie należy się spodziewać.

 • Banki szykują nowe serwisy mobilne

  Klienci kilku banków dostaną wkrótce zupełnie nowe serwisy do obsługi swoich e-kont. Duże zmiany wprowadza właśnie Citi Handlowy, a nieco później także Alior, mBank i Pekao.

 • Waluty: Czy to już zawał na złotym?

  Wciąż mamy do czynienia z rosnąca awersją do ryzyka, która uderza w waluty rynków wschodzących. Ostatnie problemy Węgier oraz Ukrainy, dały silnie do zrozumienia inwestorom, iż kraje Europy Środkowo-Wschodniej nie uciekną przed skutkami kryzysu finansowego, a wszystkie niedociągnięcia i problemy w gospodarkach odbiją się bardzo negatywnie na walutach poszczególnych krajów.

 • Zarząd UBOAT LINE S.A. informuje, że w dniu 26 marca 2013 r. podpisał umowę z WGT S.A. na świadczenie usług pośrednictwa w obrocie kontraktami terminowymi...

 • Elastyczna linia kredytowa (FCL) pomogła Polsce w drugim półroczu 2011 roku w zmniejszeniu ryzyka związanego z brakiem odporności finansowej, mogła też przyczynić się do złagodzenia presji na kurs walutowy - wynika z opublikowanego w środę przez EBC majowego Raportu o konwergencji. Przedmiotem raportu EBC jest osiem państw: Bułgaria, Czechy, Łotwa, Litwa,Węgry, Polska, Rumunia i Szwecja.

 • Podatnik handlującym przedmiotami oraz postaciami uzyskanymi w grach internetowych może zapłacić trzyprocentową, zryczałtowaną stawkę podatku dochodowego. Taki, niewątpliwie korzystny dla graczy wniosek, wypływa z treści interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z dnia 21 lipca 2014 r., znak ITPB1/415-471/14/MR.

 • Euro powyżej 4 zł

  Wtorkowy poranek przyniósł osłabienie złotego do głównych walut. O godzinie 9:50 kurs USD/PLN testował poziom 2,9579 zł, rosnąc o 5,5 grosza w stosunku do wczorajszego zamknięcia, natomiast kurs EUR/PLN, po wzroście o 6,8 grosza testował poziom 4,03,93 zł. W tym drugim przypadku testowane dziś są poziomy najwyższe od lipca 2006 roku.