• Informacje na temat:

  waluty prognoza

Artykuły na temat: waluty prognoza
 • Lepiej zarabiać w euro

  Teraz jednak, gdy stosunek brytyjskiej waluty do unijnej wynosi prawie 1 do 1, zaś godzinowe stawki są wyższe na Zielonej Wyspie, praca w Wielkiej Brytanii mocno straciła na atrakcyjności. Kiedy(...) zapłacić średnio 74 pensy, tak pod koniec roku już nawet 96 pensów. Słabość brytyjskiej waluty widać nawet w stosunku do złotówki. Podczas gdy dolar zyskał od lipca ubiegłego roku blisko 50 proc...

 • Waluty: Niepokojąca prognoza dla złotego

  W najbliższych miesiącach polski złoty osłabi się do poziomu 4,50-4,60 za euro. Będzie tracić także wobec franka szwajcarskiego.

 • .... Zatrzymanie przeceny wspólnej waluty nastąpiło dopiero w okolicy poziom 1,2830. Tam też inwestorzy oczekiwali na dane z amerykańskiego rynku pracy. Te okazały się zaskakująco dobre. Zwłaszcza raport...

 • O godzinie 8:00 poznamy niemieckie dane o sprzedaży detalicznej za wrzesień. Prognoza to wzrost o 1,2 proc. w skali rocznej i spadek o 1,0 proc. m/m (poprzednie, sierpniowe wyniki, to +0,1 proc. r/r i +2,5 proc. m/m). Naturalnie dobry odczyt może znów skierować uwagę graczy na euro, aczkolwiek ewentualna zwyżka kursu głównej pary nie zaprowadzi nas wysoko, startujemy bowiem z niskich poziomów

 • Czy grozi nam szok cenowy? Nie wpadajmy w panikę!

  ..., RENTOWNOŚCI MOGĄ WZROSNĄĆ PBP przewiduje, że w krótkim okresie kurs złotego będzie stabilny, a w średnim okresie nie należy oczekiwać znaczącego umocnienia polskiej waluty. Autorzy raportu oceniają, że(...) wysoki wzrost PKB, podwyżki stóp, interwencje walutowe) sprawia, że coraz bardziej sceptycznie patrzymy na możliwość bardziej znaczącego umocnienia polskiej waluty w średnim okresie" - dodano...

 • Waluty: Fatalna prognoza dla kursu euro

  Analitycy rynków walutowych, uważają że kurs euro nadal będzie się osłabiać. Skrajne prognozy mówią nawet o zrównaniu się z amerykańskim dolarem. Zdaniem analityków zachodzi spora szansa, że osłabienie okaże się jeszcze głębsze, jeśli zmaterializują się obawy związane z rozpadem eurostrefy.

 • Czekamy dziś w dużej mierze na informacje z USA. Zaczyna się sympozjum w Jakcson Hole, gdzie przemawiać będą przedstawiciele banków centralnych. Wydaje się, że przedstawią dość optymistyczne komunikaty (w kontekście ostatnich wydarzeń w Chinach i "czarnego poniedziałku" na giełdowym parkiecie).

 • Zaskakujący i pierwszy od kwietnia tego roku wzrost indeksu Ifo (do 104.7 pkt, ze 103.2 pkt., przy konsensusie prognoz zakładającym spadek do 103 pkt.) poprawił nastoje na rynkach finansowych. Nad kreską sesję zakończyła większość głównych europejskich indeksów giełdowych, a na wartości zyskała również wspólna waluta.

 • Prognoza dla franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego na 2018 r.

  Analitycy instytucji płatniczej AKCENTA zakładają, że w 2018 r. polski złoty będzie nadal się umacniał względem szwajcarskiej waluty. RPP podniesie stopy procentowe w 2018 r. - wcześniej niż zapowiada. Zdaniem ekspertów wpłynie to na umocnienie się polskiej waluty.

 • Podczas wczorajszej sesji uwagę inwestorów przyciągnęły wyniki wyborów parlamentarnych, które odbyły się w niedzielę w Turcji.