• Informacje na temat:

  waluty prognozy

Artykuły na temat: waluty prognozy
 • Dzisiejsza publikacja Departamentu Pracy USA wpisała się w oczekiwania rynku - odczyt przewyższył prognozy - w sektorach pozarolniczych przybyło w marcu 216 tys. miejsc pracy, a w prywatnym 230 tys.

 • Czy grudzień tradycyjnie będzie dobry dla polskiej waluty?

  Grudzień był zwykle dobry dla polskiej waluty. Złoty się wzmacniał. Ta sytuacja powinna się powtórzyć.

 • Na płace w euro jeszcze poczekamy. Ale czy warto na to czekać?

  ..., który twierdzi, że już sama deklaracja o przyjęciu wspólnej waluty może wywołać presję płacową). Te prognozy sprawdziły się połowicznie - owszem, w pierwszych latach dynamika po przyjęciu euro dynamika(...)Najprostsza odpowiedź na pytanie, co się stanie z płacami po przyjęciu wspólnej waluty, brzmi: zostaną przeliczone po kursie, po jakim przyjęliśmy euro. Podobnie zresztą, jak ceny. W tym kontekście...

 • Prognozy walutowe: Co dalej ze złotym?

  W najbliższych miesiącach na notowania złotego wpływ będą mieć nastroje inwestorów na światowych rynkach, decyzje banków centralnych i lokalnie wprowadzane nowe podatki. Większość negatywnych czynników została już uwzględniona w cenach.

 • Bezrobocie na koniec roku będzie jednocyfrowe. W niektórych zawodach brakuje rąk do pracy

  ...- Bezrobocie w marcu wyniosło 10 proc., to jest najniższy poziom marcowy od 25 lat. Minister Rafalska ma bardzo optymistyczne prognozy co do rynku pracy. Jeżeli założymy, że gospodarka rzeczywiście(...) jednak większych zagrożeń, przynajmniej na bieżący rok. Choć prognozy polskiego rządu są bardziej optymistyczne niż międzynarodowych instytucji. Nie bardziej jednak niż Narodowego Banku Polskiego czy...

 • Kurs złotego: Czeka nas osłabienie polskiej waluty

  Złoty w najbliższych miesiącach osłabi się do dolara. Za amerykańską walutę trzeba będzie zapłacić więcej niż 4 złote.

 • ​Maszynki do produkcji bankowców. Branża finansowa szkodzi gospodarce?

  ...wszystkich sektorów bowiem znaczenie i bazę materialną polskiego majątku, waluty i siły roboczej kształtuje właśnie produkt przemysłu - a nie usług, w tym finansowych. Wynika to z prostych przyczyn: wartość(...) jakichkolwiek zmian i trendów na rynku pracy jest bardzo trudne i niesie za sobą ryzyko wystąpienia zjawiska tzw. samospełniającej się prognozy. - Przykładowo, jeżeli dzisiaj stwierdzimy, że jest za dużo...

 • Co się będzie dziać z polską walutą w 2018 roku?

  Mijający rok był bardzo udany dla polskiej waluty. Złoty wzmocnił się wobec wszystkich najważniejszych walut światowych. Jaki jest najbardziej prawdopodobny scenariusz na 2018 rok?

 • Jaki wpływ na złotego mają turbulencje na rynkach wschodzących?

  Sierpniowe zawirowania na rynkach wschodzących nie pozostały bez wpływu na polską walutę, jednak kilkugroszowe osłabienie się złotego względem euro i dolara to nic w porównaniu do kryzysów walutowych w Turcji i Argentynie. Jakie są prognozy dla złotego?

 • S&P może dziś podnieść prognozy dla Polski?

  Agencja S&P prawdopodobnie podąży śladem Moody's i jeszcze dziś podniesie prognozy dla polskiej gospodarki, wspierając tym samym złotego i rozbudzając nadzieje na korektę w górę ratingu w październiku.