• Informacje na temat:

  waluty przelicznik

Artykuły na temat: waluty przelicznik
 • Kto nie ryzykuje, ten zostaje w domu - poradnik dla zarobkowych emigrantów

  .... - Gdy sprzedajemy i kupujemy waluty, musimy się liczyć z tym, że rozmaite czynniki decydują o sporych wahaniach kursów, a w związku z tym istnieje groźba, że natrafimy na moment, w którym wymiana okaże(...) negatywnego wpływu pojedynczych wydarzeń na nasz ostateczny kurs wymiany w danym miesiącu i jednocześnie uśredniamy, albo innymi słowy wygładzamy, przelicznik dla całej operacji - podpowiada analityk...

 • Wraca dyskusja o przyjęciu przez Polskę euro

  W drugiej połowie maja media obiegła, szybko potem zdementowana, informacja o przymusowym przyjęciu euro przez wszystkie kraje Unii Europejskiej do 2025 roku. Zdaniem analityków, rząd PiS nie podejmie takiej decyzji bez wyraźnego poparcia społeczeństwa.

 • Przeliczniki walut bolą każdego, kto wyjeżdża za granicę. Do tego dochodzą jeszcze prowizje. Bank Pekao wprowadził dla swoich klientów kartę płatniczą, żeby nigdzie na świecie nie martwili się kosztami przewalutowania i prowizjami od wypłat z bankomatów. Gwarantuje ona niskie kursy wymiany.

 • Internetowe kantory zwiększają obroty

  Polacy coraz chętniej wymieniają waluty online. Obroty e-kantorom napędzają polityczne turbulencje oraz wyprzedaże w zagranicznych e-sklepach.

 • Gdy chcesz kupić walutę, nie patrz na kurs kupna

  Wiele osób intuicyjnie zwraca uwagę na niewłaściwe kursy walut. Expander podpowiada, że gdy chcemy kupić walutę na wakacyjny wyjazd, szukajmy kantoru z jak najniższym kursem sprzedaży.

 • Polak i jego finanse cz. 1.: Na co zwrócić uwagę przy płatnościach kartą za granicą?

  Nikt nie lubi płacić za usługi, do których zdążył się już przyzwyczaić, że są darmowe. Nie lubimy oddawać bankom pieniędzy za prowadzenie konta lub wypłaty z bankomatów. Podczas wyjazdów zagranicznych, na wakacje lub urlop często zapominamy, że korzystanie z kart płatniczych może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Zapominamy o prowizji, przewalutowaniu, korzystamy z niewłaściwej karty, co skutkuje obciążeniem naszego portfela.

 • Wakacyjne lokalizacje: Podsumowanie lata 2016

  Koniec lata to świetny moment na podsumowanie wakacji oraz trendów turystycznych panujących wśród Polaków. Dokąd najczęściej podróżowano? Jakie były ceny zakwaterowania? Z kim najchętniej spędzano urlop? HomeToGo, największa na świecie porównywarka ofert domków letniskowych i apartamentów wakacyjnych, zdradza w swoim raporcie preferencje wczasowiczów w mijającym sezonie.

 • Ameryka wygra na Kubie!

  USA mogą stać się głównym "ekonomicznym zwycięzcą" potencjalnego zniesienia embargo nałożonego na Kubę, zwiększając eksport na Kubę średnio o 1 miliard dolarów rocznie. Zdaniem analityków Euler Hermes, Polska też powinna na tym otwarciu skorzystać.

 • Ziemniaczana waluta

  Nie najlepiej dzieje się z rosyjską walutą. Rubel, przyduszony sankcjami, konsekwentnie traci na wartości, co skutkuje potężną inflacją. Według prognoz Instytutu Gajdara w 2015 r. inflacja ma wynieść 17,1 proc. w skali roku.

 • Nie daj się nabrać na DCC

  Europejska Organizacja Konsumentów (BEUC) apeluje, żeby zakazać usługi zwanej DCC. Pod tą nazwą kryje się przewalutowanie kwoty płatności dokonywanej kartą, która często odbywa się na warunkach znacznie gorszych niż w banku. Ofiarą DCC możesz paść, np. jeśli planujesz kupić prezent świąteczny w zagranicznym sklepie internetowym, czy wybierasz się na imprezę sylwestrową za granicę. Expander podpowiada, jak uniknąć wysokich kosztów przewalutowania.