• Informacje na temat:

  waluty rosja

Artykuły na temat: waluty rosja
 • Każda złotówka zainwestowana w pracownika przynosi firmie 1,71 zł

  Z każdej złotówki zainwestowanej w pracownika polski pracodawca otrzymuje z powrotem średnio 1,71 zł. W innych krajach UE, po przeliczeniu waluty, jest to średnio 1,2 zł, w USA 1,53 zł - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą PricewaterhouseCoopers.

 • Czy Rosja planuje wprowadzenie złotej waluty?

  Dyplomatyczna izolacja, dotkliwa deprecjacja krajowej waluty i spowolnienie gospodarcze, z którymi zmaga się Moskwa, poważnie zaszkodziły międzynarodowej pozycji Federacji Rosyjskiej.

 • Polska pozostaje liderem w pozyskiwaniu inwestycji zagranicznych

  Amazona czy też inwestycji francuskiego i niemieckiego operatora pocztowego. Reindustrializacji pomaga ożywienie gospodarcze na Starym Kontynencie, osłabienie wspólnej waluty a także spadające ceny energii...

 • Kazachstan odrzuca pomysł Rosji w sprawie wspólnej waluty

  Kazachstan odrzuca pomysł prezydenta Rosji Władimira Putina z ubiegłego miesiąca, by w Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG) obowiązywała wspólna waluta - poinformował w środę wysoki rangą przedstawiciel władz w Astanie.

 • Polska na tle krajów postkomunistycznych - wynagrodzenia

  ...ukraińskiego na własne waluty, które później zostały zdenominowane. Podsumowanie Kraje postkomunistyczne, które po rozpadzie ZSRR zaczęły przechodzić z gospodarki centralnie planowanej do wolnorynkowej...

 • Siła waluty, a plany wakacyjne 2014 vs. 2015

  Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny, a co za tym idzie osoby zainteresowane spędzeniem wolnego czasu poza granicami kraju zmuszone są do kupna przed wyjazdem lub na miejscu w trakcie pobytu lokalnej waluty.

 • Niebezpieczne skutki zatrudniania cudzoziemców

  ...miejscowej waluty. Migracja do sąsiednich krajów staje się jednym z ważnych sposobów poprawy domowego budżetu. Część mężczyzn widzi też w migracji ucieczkę od mobilizacji do wojska. Zwiększająca się...

 • Waluty: Spekulanci dopadli rubla?

  "Od zera do bohatera" - napisał o rosnącym kursie rubla "Washington Post". W ciągu dwóch miesięcy notowania rosyjskiej waluty podskoczyły o 30 proc. Na jej kursie zaważyły m.in. zwyżki cen ropy, ale zdaniem ekspertów aprecjacja rubla to przejściowy trend.

 • Rosja brzytwy się chwyta

  Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od prawdziwej bomby w postaci niespodziewanej podwyżki stóp procentowych, którą zaserwował nam Bank centralny Rosji. Decyzja ta jest tym bardziej zaskakująca, iż ma miejsce już 5 dni po kolejnej podwyżce.

 • Rosja odwołała emisję obligacji ze względu na sytuację na rynku

  Ministerstwo finansów Rosji odwołało we wtorek, po raz pierwszy od 2,5 roku, przeprowadzenie emisji obligacji rządowych, powołując się na niesprzyjające warunki rynkowe. Cotygodniowa emisja miała być przeprowadzona 11 kwietnia.