• Informacje na temat:

  waluty rosja

Artykuły na temat: waluty rosja
 • Każda złotówka zainwestowana w pracownika przynosi firmie 1,71 zł

  Z każdej złotówki zainwestowanej w pracownika polski pracodawca otrzymuje z powrotem średnio 1,71 zł. W innych krajach UE, po przeliczeniu waluty, jest to średnio 1,2 zł, w USA 1,53 zł - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą PricewaterhouseCoopers.

 • Czy Rosja planuje wprowadzenie złotej waluty?

  Dyplomatyczna izolacja, dotkliwa deprecjacja krajowej waluty i spowolnienie gospodarcze, z którymi zmaga się Moskwa, poważnie zaszkodziły międzynarodowej pozycji Federacji Rosyjskiej.

 • Polska pozostaje liderem w pozyskiwaniu inwestycji zagranicznych

  Amazona czy też inwestycji francuskiego i niemieckiego operatora pocztowego. Reindustrializacji pomaga ożywienie gospodarcze na Starym Kontynencie, osłabienie wspólnej waluty a także spadające ceny energii...

 • Kazachstan odrzuca pomysł Rosji w sprawie wspólnej waluty

  Kazachstan odrzuca pomysł prezydenta Rosji Władimira Putina z ubiegłego miesiąca, by w Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG) obowiązywała wspólna waluta - poinformował w środę wysoki rangą przedstawiciel władz w Astanie.

 • Polska na tle krajów postkomunistycznych - wynagrodzenia

  ...ukraińskiego na własne waluty, które później zostały zdenominowane. Podsumowanie Kraje postkomunistyczne, które po rozpadzie ZSRR zaczęły przechodzić z gospodarki centralnie planowanej do wolnorynkowej...

 • Plan dedolaryzacji gospodarki Rosji, czyli odchodzenia od rozliczeń międzynarodowych w dolarach, nie zostanie ogłoszony publicznie - podały w poniedziałek media w Moskwie. Obecnie plan jest dopracowywany przez rząd.

 • Niebezpieczne skutki zatrudniania cudzoziemców

  ...miejscowej waluty. Migracja do sąsiednich krajów staje się jednym z ważnych sposobów poprawy domowego budżetu. Część mężczyzn widzi też w migracji ucieczkę od mobilizacji do wojska. Zwiększająca się...

 • Siła waluty, a plany wakacyjne 2014 vs. 2015

  Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny, a co za tym idzie osoby zainteresowane spędzeniem wolnego czasu poza granicami kraju zmuszone są do kupna przed wyjazdem lub na miejscu w trakcie pobytu lokalnej waluty.

 • Rosja brzytwy się chwyta

  Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od prawdziwej bomby w postaci niespodziewanej podwyżki stóp procentowych, którą zaserwował nam Bank centralny Rosji. Decyzja ta jest tym bardziej zaskakująca, iż ma miejsce już 5 dni po kolejnej podwyżce.

 • Waluty: Spekulanci dopadli rubla?

  "Od zera do bohatera" - napisał o rosnącym kursie rubla "Washington Post". W ciągu dwóch miesięcy notowania rosyjskiej waluty podskoczyły o 30 proc. Na jej kursie zaważyły m.in. zwyżki cen ropy, ale zdaniem ekspertów aprecjacja rubla to przejściowy trend.