• Informacje na temat:

  waluty rubel

Artykuły na temat: waluty rubel
 • Polska na tle krajów postkomunistycznych - wynagrodzenia

  ...ukraińskiego na własne waluty, które później zostały zdenominowane. Podsumowanie Kraje postkomunistyczne, które po rozpadzie ZSRR zaczęły przechodzić z gospodarki centralnie planowanej do wolnorynkowej...

 • Waluty: Spekulanci dopadli rubla?

  "Od zera do bohatera" - napisał o rosnącym kursie rubla "Washington Post". W ciągu dwóch miesięcy notowania rosyjskiej waluty podskoczyły o 30 proc. Na jej kursie zaważyły m.in. zwyżki cen ropy, ale zdaniem ekspertów aprecjacja rubla to przejściowy trend.

 • Rubel traci na wartości. Jest najgorzej od 2016 r.

  Słabnący od kilku tygodni rubel osiągnął najniższą wartość od 2016 roku. Analitycy giełdowi przewidują, że bez interwencji banku centralnego rosyjska waluta sobie nie poradzi na światowych rynkach.

 • Rosja: Rubel gwałtownie traci na wartości

  Rubel gwałtownie traci na wartości. W piątek na otwarciu giełdy w Moskwie za dolara płacono 49,47 rubla, czyli o 0,82 rubla więcej niż na czwartkowym zamknięciu. Za euro dawano 61,70 rubla, tj. o 0,77 rubla więcej niż w czwartek na koniec dnia.

 • Rosjanie pozbywają się rubla - kupują euro i dolary

  Rosjanie pozbywają się rubla na rzecz euro i dolara. W ciągu ostatnich dwóch dni wartość rosyjskiej waluty gwałtownie spadła.

 • Rosyjska waluta w ciągu doby straciła 5 proc. wartości w relacji do dolara. To rekcja inwestorów na sankcję nałożone przez Stany Zjednoczone. Zagrożenia dla rubla jednak są znacznie mniejsze niż, w przypadku tureckiej liry, którą przeceniła przede wszystkim zła polityka gospodarcza kraju.

 • Rubel w piątek ustanowił nowe antyrekordy. Po raz pierwszy w historii za dolara płacono powyżej 57 rubli, a za euro - więcej niż 71 rubli. Presję na kurs waluty narodowej Rosji wywierają zachodnie sankcje i wciąż taniejąca ropa naftowa.

 • Sąd zajmie się sprawą oszustwa przy wymianie rubli białoruskich na euro

  Będzie ciąg dalszy procesu mężczyzn oskarżonych o oszustwo przy wymianie dużych kwot rubli białoruskich na euro - dowiedziała się PAP w Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku, do którego trafiły odwołania obrońców skazanych i pełnomocnika jednego z oszukanych Białorusinów.

 • Tani rubel ratuje rosyjski budżet przed spadkiem wpływów ze sprzedaży ropy. Rosjanie nie będą szczególnie bronić swojej waluty

  Kurs rubla sięga coraz to nowych rekordów słabości. Od początku roku rubel stracił do dolara ponad 20 proc. To przede wszystkim efekt odpływu inwestorów ze wszystkich rynków rozwijających się, ale też lokalna sytuacja geopolityczna. Tani rubel może krótkoterminowo podtrzymać rosyjską gospodarkę ze względu na tanią ropę, ale w dłuższej perspektywie oznacza poważne kłopoty budżetu i załamanie

 • Na giełdzie kurs dolara przekroczył 82 ruble

  Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 82 rubli, bijąc kolejne rekordy. Kurs euro przybliżył się do 90 rubli. Rosyjska waluta słabnie w związku z kolejnymi spadkami cen ropy.