• Informacje na temat:

  waluty wykres

Artykuły na temat: waluty wykres
 • Polska na tle krajów postkomunistycznych - wynagrodzenia

  ...dopiero na początku nowego stulecia (wykres 2.). Aż do 2002 roku średnie płace w Polsce były wyższe niż w państwach, z którymi razem startowaliśmy do kapitalizmu. W 2003 roku wyprzedzili nas Czesi(...) Węgry. Oprócz rankingu państw pod względem wysokości wynagrodzenia, wykres 3. pokazuje również zmianę w wysokości płac w ciągu pięciu lat. Ciekawym przykładem jest Tadżykistan. Płace w tym kraju...

 • Waluty: Złoty rekordowo słaby

  W tym tygodniu najsłabszą walutą w regionie był nasz złoty i jest to tylko pośrednio zasługa niekorzystnego klimatu dla rynków wschodzących (mocny dolar i ucieczka z rynków obligacji).

 • Od końcówki stycznia roku 2015 wykres EUR/USD porusza się w dość szerokiej konsolidacji, której wsparcie to ok. 1,05, zaś górna granica to strefa 1,15 - 1,17. 3 maja roku bieżącego zanotowano szczyt w pobliżu 1,1610, po czym wykres zawrócił na południe. Od tego czasu przez prawie trzy i pół miesiąca można było mówić o trendzie spadkowym.

 • O wzroście gospodarczym mowa dziś będzie kilka razy - w odniesieniu do różnych krajów i regionów. Na pierwszy ogień pójdzie Japonia - gdzie odczyt dynamiki PKB za III kw. tego roku poznamy już o 5:30.

 • Waluty: Przed dolarem gorący okres!

  Administracja Trumpa nie podała na razie wielu konkretów dotyczących polityki handlowej i pieniężnej. Zdaniem analityków Saxo Baanku, w kolejnym miesiącu będzie miała trzy okazje, aby zaprezentować więcej szczegółów. Utrzymujemy nasze prognozy mówiące, że dolar osłabnie w dłuższej perspektywie, ponieważ mocniejszy uderzy we wzrost gospodarki USA.

 • Najmocniejszą walutą był w ostatnich dniach forint, choć przez większą część tygodnia to złoty był zwycięzcą. Na drugim biegunie tradycyjnie już stabilna korona czeska, oraz nieoczekiwanie rumuńska leja. W pierwszym przypadku nadal widoczne były echa podwyżki ratingu przez S&P, która zachęciła do zakupów węgierskich aktywów, ale wydarzeniem ostatnich dni było posiedzenie Banku Węgier.

 • Wczesnym rankiem 28 grudnia sytuacja na interesujących nas parach walutowych nie wygląda drastycznie czy choćby dramatycznie. Eurodolar rezyduje w okolicach 1,0960-80. Para jest więc stosunkowo wysoko, to prawda - ale ostatecznie nie można mówić jeszcze o przebiciu 1,10 czy tym bardziej rejonu 1,1050-60.

 • Po wczorajszym zaskoczeniu, wygenerowanym przez postawę Banku Japonii, a skutkującym spadkami na japońskiej giełdzie, tamtejsi inwestorzy mogą odetchnąć. I tak bowiem mają dziś dzień wolny - mianowicie z okazji rocznicy urodzin cesarza Showa (czyli Hirohito, zmarłego w roku 1989).

 • Za nami już dwa dni tygodnia roboczego, pojętego tak jak to się zwykle mierzy na rynkach finansowych, tj. bez sobót i niedziel - a przed nami jeszcze dwa kolejne. Co dziś poznamy?

 • O 9:00 wypowie się dziś Mario Draghi, czyli prezes EBC. Wystąpi podczas ceremonii otwarcia konferencji ekonomistów w niemieckim Londau. Można podejrzewać, że wystąpienie to będzie miało czysto kurtuazyjny charakter, ale oczywiście nie zaszkodzi o nim pamiętać. Tym niemniej rynek czeka raczej na piątkowe wystąpienie Draghiego w Jackson Hole. Będzie to zresztą późny piątkowy wieczór, godzina 21:00 naszego czasu.