• Informacje na temat:

  warren buffet

Artykuły na temat: warren buffet
 • Apple w centrum uwagi

  Kontrakty na indeksy giełdowe w zachodniej Europie zwyżkują po dobrym zakończeniu sesji w USA. Drożeje ropa naftowa, inwestorzy bacznie spoglądali na kurs Apple i ruch miliardera Warrena Buffeta który przez Holding Berkshire zainwestował miliard dolarów.

 • Magazyn "Forbes" opublikował listę najbogatszych

  Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi na świecie bezapelacyjnie rządzi Bill Gates. 60-letni amerykański gigant branży informatycznej zarobił w ubiegłym roku 75 miliardów dolarów. Pozostałe miejsca na podium zajęli - według magazynu "Forbes" - Amancio Ortega oraz Warren Buffet.

 • Finansowy sukces dzieci w rękach rodziców

  - Jak twierdzi Warren Buffet, to wiek, w którym uruchamiamy pierwszy biznes ma największy wpływ na sukces w życiu. Finansowa zaradność nie bierze się jednak znikąd - przedsiębiorczym nastolatkiem, a później dorosłym stać się można przede wszystkim dzięki wiedzy przekazywanej przez rodziców i obserwacji ich finansowych poczynań.

 • Najbogatszy człowiek świata: Zmiana na pozycji lidera

  Jak donosi magazyn "Forbes", hiszpański miliarder Amancio Ortega, twórca odzieżowej marki Zara, wyprzedził Billa Gatesa i znajduje się na szczycie listy najbogatszych ludzi świata.

 • Szef Facebooka idzie na tacierzyński

  Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił na swoim profilu, że po narodzinach swojej córki weźmie dwumiesięczny urlop tacierzyński. Szef Facebooka zamierza również przekazać na cele dobroczynne swój pakiet akcji portalu.

 • Spadkami na rynku euro zakończył się jeden z najciekawszych kwartałów na rynku walutowym. Spadały też ceny ropy, w obawie o wynik negocjacji z Iranem. Dolar amerykański zyskiwał na sile.

 • W co inwestują bogaci?

  Donald Trump dorobił się na nieruchomościach. Ashton Kuscher ma nosa do spółek technologicznych, a Bono obłowił się na akcjach Facebooka. Polscy celebryci inwestują w gastronomię, budownictwo i transport. Żyłkę do odważnych decyzji ma Robert Lewandowski.

 • Banki przestrzegają przed kryptowalutami

  Banki przestrzegają klientów przed inwestycjami w kryptowaluty. Branża chce się włączyć w proces uregulowania tego rynku.

 • Nieruchomości - miliarderzy zbili na nich fortuny

  Nieruchomości są nie tylko preferowaną formą lokowania kapitału przez najbogatszych ludzi na świecie, ale też sporo fortun stworzonych zostało dzięki działalności deweloperskiej, zakupom ziemi czy budynków. Taki wniosek płynie z analizy listy najbogatszych ludzi na świecie, którą przygotował Forbes. Z tego zestawienia wynika bowiem, że nieruchomości były głównym źródłem majątku dla aż 157 z listy 1828 miliarderów z całego globu.

 • Najwięcej zarobili posiadacze prostych funduszy

  W ostatnim roku najwięcej stracili posiadacze funduszy inwestycyjnych o najbardziej skomplikowanych nazwach. Przypadek? Niekoniecznie, bo z drugiej strony zyski liczyli posiadacze funduszy o krótkich nazwach - wynika z danych o niemal 2,5 tys. produktów inwestycyjnych zebranych przez Lion's Bank.