• Informacje na temat:

  warren buffet

Artykuły na temat: warren buffet
 • Apple w centrum uwagi

  Kontrakty na indeksy giełdowe w zachodniej Europie zwyżkują po dobrym zakończeniu sesji w USA. Drożeje ropa naftowa, inwestorzy bacznie spoglądali na kurs Apple i ruch miliardera Warrena Buffeta który przez Holding Berkshire zainwestował miliard dolarów.

 • Magazyn "Forbes" opublikował listę najbogatszych

  Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi na świecie bezapelacyjnie rządzi Bill Gates. 60-letni amerykański gigant branży informatycznej zarobił w ubiegłym roku 75 miliardów dolarów. Pozostałe miejsca na podium zajęli - według magazynu "Forbes" - Amancio Ortega oraz Warren Buffet.

 • Finansowy sukces dzieci w rękach rodziców

  - Jak twierdzi Warren Buffet, to wiek, w którym uruchamiamy pierwszy biznes ma największy wpływ na sukces w życiu. Finansowa zaradność nie bierze się jednak znikąd - przedsiębiorczym nastolatkiem, a później dorosłym stać się można przede wszystkim dzięki wiedzy przekazywanej przez rodziców i obserwacji ich finansowych poczynań.

 • Najbogatszy człowiek świata: Zmiana na pozycji lidera

  Jak donosi magazyn "Forbes", hiszpański miliarder Amancio Ortega, twórca odzieżowej marki Zara, wyprzedził Billa Gatesa i znajduje się na szczycie listy najbogatszych ludzi świata.

 • Szef Facebooka idzie na tacierzyński

  Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił na swoim profilu, że po narodzinach swojej córki weźmie dwumiesięczny urlop tacierzyński. Szef Facebooka zamierza również przekazać na cele dobroczynne swój pakiet akcji portalu.

 • Spadkami na rynku euro zakończył się jeden z najciekawszych kwartałów na rynku walutowym. Spadały też ceny ropy, w obawie o wynik negocjacji z Iranem. Dolar amerykański zyskiwał na sile.

 • W co inwestują bogaci?

  Donald Trump dorobił się na nieruchomościach. Ashton Kuscher ma nosa do spółek technologicznych, a Bono obłowił się na akcjach Facebooka. Polscy celebryci inwestują w gastronomię, budownictwo i transport. Żyłkę do odważnych decyzji ma Robert Lewandowski.

 • Kryptowaluty wymagają regulacji. Z czasem mogą się stać pełnoprawnym środkiem płatniczym

  Wartość bitcoina w ciągu kolejnych pięciu lat może sięgnąć 100 tys. dol., natomiast całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut ma szansę osiągnąć 3,6 bln dol. na przestrzeni nadchodzącej dekady - szacują eksperci Satis Group w opublikowanym miesiąc temu raporcie "Crypto Asset Market Coverage". Na razie inwestorzy nie mają jednak dobrej passy, bo od początku flagowe kryptowaluty znacząco straciły na wartości, a kapitalizacja rynku zmniejszyła się prawie czterokrotnie. Prezes Merlin Group Łukasz...

 • Banki przestrzegają przed kryptowalutami

  Banki przestrzegają klientów przed inwestycjami w kryptowaluty. Branża chce się włączyć w proces uregulowania tego rynku.

 • Co będzie z bitcoinem?

  Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą na świecie. Wciąż rośnie liczba krajów, w których traktowany jest jako pełnoprawny instrument finansowy. W wielu stanowi już zwykły środek płatniczy. Państwa takie jak Malta dostosowały nawet swój system podatkowy i prawny, by był on korzystniejszy dla inwestujących w bitcoinową kryptowalutę. Jaka przyszłość czeka obchodzący dziesiąte urodziny wirtualny pieniądz, który ma właśnie za sobą rok największego spadku?