• Informacje na temat:

  warszawa druga linia metra

Artykuły na temat: warszawa druga linia metra
 • Polskie pielęgniarki: Pracują na dwóch etatach, ale i tak muszą dorabiać prywatnymi wizytami

  ...w każdej chwili. Urobione po łokcie potrafią jeszcze pomóc dzieciom przy lekcjach przez telefon, rozwiązać ich prywatne problemy i umówić do lekarza. Do tego druga praca i wieczne dokształcanie się(...). Oprócz tego są jeszcze problemy, z którymi na ogół radzą sobie w samotności. - Po dyżurach psychicznie czuję się, jakby mnie ktoś rozjechał walcem. To jest pierwsza linia frontu. Praca jak na polu...

 • Warszawa to największy i najdroższy rynek mieszkaniowy w Polsce

  Warszawa to największy i najdroższy rynek mieszkaniowy w Polsce. Rozpiętość cen mieszkań jest tu potężna. Stawki sięgają od nieco ponad 5000 zł w peryferyjnych lokalizacjach, do kilkunastu tysięcy w centrum, czy nawet powyżej 20 tys. za segment luksusu.

 • MdM: Będzie dużo więcej mieszkań z dopłatami w Warszawie

  O ponad 7 proc., do 6583,14 zł, wzrośnie od 1 października br. w Warszawie limit cenowy kwalifikujący mieszkania do rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. To oznacza spory wzrost dostępności dopłat. Poza dzielnicami leżącymi wzdłuż linii metra, znalezienie mieszkania w MdM w stolicy nie powinno już sprawiać większego problemu.

 • Brzydkie kaczątko rynku warszawskiego

  Jeśli w którejś warszawskiej dzielnicy wciąż drzemie nieujawniony potencjał to w pierwszej kolejności nasuwa się na myśl Praga Północ. Przez lata niedoceniana pod kątem mieszkaniowym dzielnica zaczyna stopniowo otrząsać się ze złej sławy i coraz odważniej eksponować swoje liczne atuty.

 • Kawalerka - jaki to koszt?

  Choć brzmi to niewiarygodnie, własne mieszkanie można mieć już za kilkadziesiąt tysięcy złotych, pod warunkiem, że jesteśmy gotowi żyć na 13 - 17 metrach kwadratowych. Okazuje się, że nawet tak małe kawalerki są w ofercie na rynku wtórnym.

 • Drogi prąd paraliżuje samorządy. Ceny mogą wzrosnąć nawet o 70 proc.

  Galopujące stawki za energię elektryczną to temat numer jeden w rozmowach na linii rząd - samorząd. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Wspólnej lokalni włodarze ostrzegli polityków, że miasta i gminy nie udźwigną tak wielkich podwyżek. W grę wchodzą cięcia w inwestycjach i podwyżki opłat za usługi publiczne. Zwłaszcza za transport, wodę i ścieki.

 • Blisko 80 proc. nowej powierzchni przybyło w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

 • PowerChina chce zawojować polski rynek budowlany

  Ostatnio grupa złożyła najtańszą ofertę na budowę drogowej zakopianki, a wcześniej spalarni odpadów w Warszawie. Ponadto chce też m.in. rozbudować stołeczne metro i sieci przesyłowe. Przedstawiciel koncernu w rozmowie z portalem WNP.PL zapowiedział starania o osiągnięcie kluczowej pozycji w polskim budownictwie.

 • Plac Europejski nabiera kształtów!

  Przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie trwają intensywne prace związane z nowatorską wizją utworzenia nowej przestrzeni miejskiej w ramach placu Europejskiego, przy którym powstaje Warsaw Spire. Nasadzono już blisko 80 drzew, budowane są fontanny, a nawierzchnia wykładana jest granitem z Hiszpanii. Otwarcie placu Europejskiego nastąpi w przyszłym roku.

 • Jakie mieszkanie najlepiej kupić na wynajem?

  Zakup mieszkań na wynajem stał się w ostatnich latach bardzo popularną formą lokaty kapitału. Z jednej strony jest to lokata dość bezpieczna (ceny mieszkań zmieniają się wolniej, niż ceny akcji, walut, złota czy udziałów w funduszach inwestycyjnych). Z drugiej strony w długim okresie (ponad 10 lat) daje zwykle większe zwroty niż obligacje bankowe czy lokata. Pojawia się jednak podstawowy problem - jakie mieszkanie najlepiej kupić na wynajem?