• Informacje na temat:

  wartość dolara australijskiego

Artykuły na temat: wartość dolara australijskiego
 • Płacą nawet 1000 złotych za polecenie!

  ...nawet kilkukrotnie niższa niż wynagrodzenie agencji zatrudnienia. Najczęstsza wartość nagrody w firmach, których programy poleceń obsługuje ShareHire wynosi 1000 zł, wypłacane w dwóch ratach po 500 zł...

 • Australia: Reserve Bank of Australia (RBA) pozostawił stopy procentowe w Australii na niezmienionym poziomie. Główna stopa wynosi więc wciąż 1,50%.

 • Zawód szpieg

  ...australijskiego koncernu wydobywczego Rio Tinto, drugiej największej na świecie spółki wydobywczej żelaza i największego właściciela kopalń węgla kamiennego, mieli wykradać dokumenty oraz zdobywać informacje przy(...) propozycję inwestycyjną chińskiego potentata Aluminium Corp. Chiny to największy partner handlowy Australii - w 2008 r. wartość dwustronnej wymiany handlowej sięgnęła 68 mld dolarów. Państwo Środka to...

 • Rozpędzonego dolara trudno będzie zatrzymać

  Rozpędzonego dolara może być trudno będzie zatrzymać biorąc pod uwagę perspektywę podwyżek stóp Fed i rozpoczęte w poniedziałek ilościowe luzowanie polityki monetarnej EBC. Skala deprecjacji kursu EUR/USD może przeważyć nad pozytywnym wpływem euro-QE na złotego.

 • W trakcie sesji azjatyckiej, amerykański dolar lekko zyskał wobec wszystkich oprócz dolara australijskiego, walut z grona G10. Zmienność jednak nie jest duża, co oczywiście powinno zmienić się po 14:30, kiedy to poznamy raport z amerykańskiego rynku pracy za październik. Wspomniany dolar australijski, od rana lekko zyskuje po publikacji kwartalnego Raportu o Polityce Monetarnej Banku Australii

 • Sesja azjatycka przyniosła lekkie odreagowanie wczorajszego umocnienia amerykańskiego dolara, jednak po ostatnich solidnych danych z USA, presja na jego dalsze umocnienie pozostaje utrzymana. Dziś pod względem odczytów makro czeka nas nieco spokojniejszy dzień. Uwagę powinny przykuć przede wszystkim odczyty inflacji HICP ze strefy euro za maj oraz zamówień w amerykańskim przemyśle za kwiecień (16

 • Bank Rezerwy Australii zgodnie z oczekiwaniami ściął główną stopę procentową o 25 pb i dolar australijski wstępnie tracił po decyzji. Jednak przyjęcie w oświadczeniu neutralnego stanowiska doprowadziło do wyparowania oczekiwań na dalsze obniżki, dając finalnie wsparcie dla AUD.

 • Pierwszego dnia tygodnia dolar odrobił część strat wywołanych piątkowymi, gorszymi od oczekiwań danymi z rynku pracy. Kurs EURUSD po osiągnięciu maksimum na 1.1035, wczoraj wieczorem spadł do 1.0910. Wzrostową sesję odnotowały również amerykańskie indeksy giełdowe.

 • Prysł apetyt na ryzykowne aktywa i waluty, dolar amerykański odzyskał rezon. Więcej w tym korekty napędzanej awersją do ryzyka niż aprecjacji wynikającej z sytuacji fundamentalnej. Rynek amerykańskich obligacji skarbowych nadal znajduje się w newralgicznej sytuacji.

 • Świat odwraca się od wielkiego dolara

  Zmiany geopolityczne powodują, że rośnie zapotrzebowanie na wymianę dolara, coraz bardziej dysfunkcyjnej globalnej waluty rezerwowej, "na coś innego". To poszukiwanie będzie kluczowe dla globalnych rynków w nadchodzących latach. Zacznijmy jednak od trzech geopolitycznych czynników, które wywierają presję na dolara oraz osłabiają jego rolę w globalnej gospodarce.