• Informacje na temat:

  wartość euro

Artykuły na temat: wartość euro
 • Przybywa pracowników tymczasowych. Wartość tego rynku w Polsce to ponad 5,5 mld zł

  ...- Największym światowym rynkiem agencji zatrudnienia pracy tymczasowej są Stany Zjednoczone. Tam stopa penetracji rynku wynosi 2,2 proc. Następnym rynkiem jest Japonia z wynikiem 2 proc. i Europa(...) z agencją Newseria Biznes Agnieszka Zielińska, kierownik Polskiego Forum HR. Z raportu ekonomicznego Ciett 2016 wynika, że cały sektor agencji zatrudnienia osiągnął w ubiegłym roku wartość 450 bln...

 • Wartość wyeksportowanych z Polski mebli po trzech kwartałach tego roku wzrosła do 5,88 mld euro z 5,47 mld euro rok wcześniej, czyli o 7,6 proc. - wynika z najnowszego "Biuletynu eksportera mebli", przygotowanego przez Centrum Analiz Branżowych (CAB).

 • Lepiej zarabiać w euro

  Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 5,73 funtów/godz., a w Irlandii 8,65 euro/godz. Zgodnie z obecnym kursem walut to odpowiednio 28 zł i 38 zł, czyli aż 10 zł różnicy na korzyść Irlandii! Niektórzy Polacy udający się do pracy za kanał La Manche wybierali dotąd Anglię, m.in. ze względu na mocny kurs funta.

 • Waluty - gra na euro

  Ożywienie w strefie euro, stopniowe odchodzenie Europejskiego Banku Centralnego od ultra luźnej polityki monetarnej, wreszcie zadyszka dolara - wszystko to wpływa korzystnie na kurs euro, który w drugiej połowie roku może się istotnie umocnić. Cieniem na tegorocznych prognozach kładą się jednak ryzyka polityczne związane z całą serią wyborów w UE.

 • Do Portugali brakuje nam 200 euro!

  Polskie minimum na poziomie 349 euro miesięcznie wypadamy nieźle na tle innych krajów z tego samego przedziału, to jednak od niezbyt bogatej Portugalii dzieli nas ponad 200 euro...

 • Euro coraz droższe. Najwyższy kurs od trzech lat

  Przełom 2017/2018 nie jest łaskawym czasem dla dolara. Notowania głównej pary walutowej sięgają 1,21 dol. Z poprawy nastrojów na szerokim rynku korzysta złoty. Czy dobra atmosfera nie zostanie jednak niebawem zachwiana?

 • PAIiIZ pracuje nad ośmioma nowymi projektami o wartości 29 mln euro

  Osiem nowych projektów o wartości prawie 29 mln euro znalazło się na liście inwestycji, nad którymi pracuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Dzięki nim może powstać blisko 1700 nowych miejsc pracy.

 • Litwa 19. członkiem strefy euro

  Litwini dziś pożegnali się z litami, a z bankomatów wyciągną już tylko wspólną europejską walutę. Litwa stała się 19. członkiem strefy euro. Lity będą w obiegu jeszcze przez pierwsze dwa tygodnie nowego roku. Potem będzie można płacić tylko euro, a narodową walutę przyjmą wyłącznie wybrane banki.

 • Ćwierć miliarda euro z nowej perspektywy na walkę z bezrobociem wśród młodych. Będą bony stażowe

  W nowej perspektywie budżetowej Polska otrzyma 250 mln euro na walkę z bezrobociem wśród młodych. Rząd planuje przeznaczyć je m.in. na bony stażowe oraz migracyjne. Może to być znacząca pomoc dla wchodzących na rynek pracy, jednak eksperci przestrzegają przed możliwością nadużyć.

 • Colian podpisał umowę kupna 100 proc. udziałów irlandzkiego producenta wyrobów czekoladowych, Lily O'Brien's Holding Limited (LOBH). Wartość transakcji to 33,8 mln euro.