• Informacje na temat:

  wartość indeksu

Artykuły na temat: wartość indeksu
 • Monitor Rynku Pracy: Polacy coraz bardziej otwarci na zmianę pracy

  ...​Indeks mobilności, obrazujący otwartość Polaków na zmianę miejsca pracy, wzrósł w minionym kwartale o 1 pkt proc., do 108 pkt. To jeden z najlepszych wyników w Europie - wynika z badania "Monitor Rynku Pracy" przygotowanego przez Instytut Badawczy Randstad.

 • BIG InfoMonitor: Newsletter InfoDług - Spadł Indeks Zaległych Płatności Polaków

  Dane z bazy Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej, na temat osób fizycznych niepłacących w terminie swoich zobowiązań, po raz pierwszy od pięciu kwartałów przyniosły spadek Indeksu Zaległych Płatności Polaków.

 • Polski kandydat śpi spokojnie

  .... Najmniej optymizmu przejawiają osoby w wieku powyżej 49 lat (44 proc. - spadek o 5 p.p.), wartość indeksu po raz kolejny okazała się najwyższa (63 proc.) dla respondentów, którzy nie ukończyli 30 lat(...) i Hiszpanii wartość indeksu wyniosła odpowiednio 36 proc., 40 proc. i 43 proc., co oznacza niewielki wzrost w stosunku do wyników z poprzedniego kwartału. O 3 p.p. wzrosła też wartość indeksu we Francji, której...

 • Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł we wrześniu 57,5 pkt. wobec 57,9 pkt. miesiąc wcześniej - podano w końcowym wyliczeniu.

 • Szefowie dużych firm w USA zarobili przeciętnie w 2018 roku ponad 12 mln dolarów

  ..., z wynagrodzeniem w wysokości 66,1 mln USD, znalazł się Stephen F. Angel - szef międzynarodowego koncernu chemicznego Linde z siedzibą w Irlandii, wchodzącej w skład indeksu S&P 500. Linde powstał(...) posiadania akcji danego przedsiębiorstwa w okresie rocznym. Wskaźnik ten obejmuje wartość akcji i wartość wypłaconych akcjonariuszom dywidend. W 2018 roku TSR prowadzonego przez Zaslava Discovery...

 • Deutsche Bank usunięty z prestiżowego indeksu

  Akcje Deutsche Bank i Credit Suisse zostały usunięte ze Stoxx Europe 50, indeksu giełdowego największych spółek Europy zachodniej. Czy to zmierzch bogów?

 • Optymistyczny jak... Polak szukający pracy

  ..., choć wśród osób, które mają ponad 49 lat, optymizm jest nieco mniejszy (49 proc.), z kolei najwyższą wartość indeksu (65 proc.) notuje się wśród kandydatów w wieku poniżej 30 lat. Wskaźnik Confidence(...) optymistów, a państwami Europy Południowej. Włochy, Portugalia i Hiszpania należą raczej do grona pesymistów - wartość indeksu w przypadku tych krajów wyniosła odpowiednio 34 proc., 39 proc. i 40 proc.

 • Dla rynku walutowego najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego poranka była publikacja wstępnych indeksów PMI dla największych gospodarek strefy euro, jak i całej unii walutowej.

 • ZPP: 32 proc. firm planuje podwyżki płac w najbliższym półroczu

  ...wzrostową poszczególnych elementów składowych indeksu. Komponent koniunktury gospodarczej w aktualnym badaniu wyniósł 47,83 pkt (w I półroczu było to 33,22 pkt). Komponent rynku pracy w tym roku wzrósł do(...) w najbliższym półroczu, zaś 32 proc. - wzrost wynagrodzeń w swoich firmach. Wartość barometru rynku pracy w komponencie +płace+ wyniosła 57,7 pkt. - wskazał Baran.  Według autorów badania, "istotne...

 • Wtorek na Wall Street przyniósł kontynuację spadków z poprzedniej sesji po słabszych od oczekiwań odczytach indeksów PMI ze strefy euro oraz informacjach o rozpoczęciu nalotów przez amerykańskie lotnictwo na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii.