• Informacje na temat:

  warunki techniczne

Artykuły na temat: warunki techniczne
 • Gigantyczny brak pracowników technicznych

  ...znajomość rysunku technicznego - wynika z analizy Personnel Service, jednej z trzech największych firm zatrudniających pracowników z Ukrainy w Polsce. Eksperci zwracają uwagę, że główne wymagania(...)) wymagana głównie do pracy w gastronomii. Podium domyka znajomość rysunku technicznego wymagana m.in. od kontrolerów jakości (9% ogłoszeń). Na czwartym i piątym miejscu znajdują się odpowiednio...

 • Czy organ może odmówić wydania warunków zabudowy dla inwestora, który planuje lokalizację obiektu budowlanego na granicy działek? Na czym polega tzw. zasada dobrego sąsiedztwa, czyli w jakich okolicznościach dopuszczona zostanie możliwość wybudowania obiektu na granicy z sąsiednią nieruchomością?

 • ..., co spowodowało, że przyzwoite dotychczas warunki pracy bardzo się pogorszyły. Więcej ludzi to większy hałas, mniej miejsca przy biurku, węższe przejścia, a nawet kolejki w toaletach... Zirytowany(...) dwa metry kwadratowe wolnej powierzchni podłogi. Oznacza to powierzchnię nie zajętą przez meble, urządzenia techniczne, wyposażenie – powiedział. Dodał też, że pracodawca powinien przestrzegać...

 • Badanie techniczne samochodu przeprowadzane dla potrzeb jednorazowej amortyzacji

  Jednorazowej amortyzacji określonej w art. 22k ust. 7 updof i art. 16k ust. 7 updop podlegają środki trwałe zaliczane do grupy 3-6 i 8 KŚT oraz środki transportu (grupa 7 KŚT), z wyłączeniem samochodów osobowych.

 • Pracodawcy alarmują: Możemy przegrać z naszymi sąsiadami walkę o inwestycje. Wszystko przez brak rąk

  Jedna z pomorskich firm produkcyjnych miała w tym roku otwartych 200 wakatów. Tymczasem szkoły techniczne ukończyło w regionie zaledwie 38 uczniów. Pracodawcy biją na alarm: jeśli w dalszym ciągu będziemy kształcić menedżerów i marketingowców, nie będziemy w stanie więcej produkować. W efekcie nasza gospodarka zwolni.

 • Zmiany dla osób planujących budowę domu. Od przyszłego roku nowe warunki techniczne dla budynków

  źródeł odnawialnych. Nowe parametry techniczne muszą być uwzględniane podczas wyboru m.in. okien czy drzwi.

 • Chcemy na podwórku między domami urządzić własnymi siłami plac zabaw dla dzieci – zamontować zjeżdżalnię, huśtawkę, drabinki. Kto wydaje na to zgodę? Jakie warunki powinniśmy spełnić? Dagmara z Legnicy...

 • Po udanej próbie wykreowania ruchu wzrostowego (sesja środowa) kontrakty znalazły się w rejonie krótkoterminowego oporu technicznego: 2352-2356 pkt. Tym samym na serii wrześniowej doszło do pewnego przełomu, bowiem wspomniana inicjatywa byków przerwała marazm dominujący już od dłuższego czasu na rynku warszawskim.

 • Boom gospodarczy w Niemczech. Gdzie najlepiej płacą?

  Niemieckie firmy pilnie poszukują specjalistów. Jednak warunki, jakie proponują, zależą od regionu i branży.

 • Decyzja o warunkach zabudowy - kiedy możemy liczyć się z odmową jej wydania?

  Kiedy możemy otrzymać odmowę dla ustalenia warunków zabudowy? Na jakie aspekty zwracają uwagę organy samorządowe przy wydawaniu takiej decyzji?